şükela:  tümü | bugün
  • ankara olgunlardaki kafka nın yeni adı, yeri de değişmiş yine olgunlarda şamanın yan tarafına taşınmışlar. hayırlı işler diyelim artık.
  • dün akşam ilk gecesiydi ve gayet başarılı bir giriş yaptılar. düzgün çalışanları ve işletmecileri var. bu müşteri profilini bozmazlarsa mekan tutar gibi.
  • şeker gibi çalışanlara ve işletmecilere sahip olan mekan. apar topar sürpriz bir açılış yaptıkları için mutfağı deneyimleme şansı bulamadık fakat mutfağının da pek güzel olacağına dair duyumlar aldık.

insanı yormayan güzel müzikleriyle bahçesinde oturulup içilir.
  • bomonti fıçının satıldığı nadide mekanlardan. yakışıklı işletmecisi tamtam ve sevimli garsonları ile adeta aile sıcaklığı yaşadığınız aynı zamanda yemekleri nefis (özellikle köftesi), özel içkileriyle can alıcı bir pub.

bir de ben sürekli burdayım, beni yakından görmek isteyen hayranlarım bana buradan ulaşabilir. qızlar eqlesin. *

not: bu entry soul pub'da tezin kutlamasını tek başıma yaparken yazılmıştır.
  • aynı zamanda kafka barın eski işletmecileri mustafa ve hacı abinin sevimli yüzleriyle bir anlamda içinizin ferahlayacağı amazing bar. geliniz.
  • çiçek gibi yer tengri canımı alsın. yirim.
  • ankara-kızılay-olgunlar..

mükemmel işletmecisiyle, mükemmel mekan, yine de gerekir canlı müzik, hamurunda bu var mekanın..
  • bir kere de şuraya gitsem diye sürekli düşünüyordum, sonunda gerçekleşti. küçük ama sevimli bir yere benziyor. özellikle garsonları çok cana yakın.

edit: ikinci defa gittikten sonra hakkını yeterince teslim edemediğime karar verdim. sırayla övdüğüm noktaları;

1. bomonti ilk çıktığında çok beğenmiştim, ama sonraları nedense bomonti çok bozdu triplerine girip içmemeye başladım. burada içtiğim fıçı bomonti'den uzun bir süre sonra o eski tadı aldım.

2. shotların 10 tl gibi komik rakamlarda olmasını hiçbir zaman anlamamıştım. ben shot içip şarhoş olmak istiyorsam illa 100 tl mi bayılmak zorundayım? sonunda birileri yani the soul pub bu mantıksızlığı çözmüş. 30 tl'ye fındık votka şişesi aldık, 15 shot çıktı. shotı 2 tl. süper bir şey. fiyatlar böyle olursa ben bira yanında illa ki shota da girerim.

3. demiştim zaten ama garsonları çok sevimli. sanırım mekanın sahipleriymişler. mekandaki herkesi tanıyorlar. çok güzel bir hava olmuş.

kısaca 10 numara bar.
  • civardaki diğer mekanlara göre elit bir havası olan blues bar. üniversite öğrencilerinden ziyade çoğunlukla ekonomik olarak belli bir dikişi tutturmuş 25 yaş üstü, oturaklı, edepli bar müdavimlerinin uğrak mekanıdır. sabah akşam, haftanın her günü blues çalar, adamı bluesdan soğutur, ama yine gider oturursunuz, zira rahattır, sıcaktır, yemekleri enfes ve çalışanları profesyonel işletmecilerdir.
  • güzel dekore edilmiş, güzel yemeklere ve güler yüzlü çalışanlara sahip, haftanın belirli günlerinde güzel kokteyl/shot indirimleri olan mekandır. genelde blues/soul çalar kaliteli bir müzik seçimi mevcut. bunun yanı sıra sıcak şarabın sunumu çok başarılı ha keza kokteyller de öyle ama cuma akşamları şişesi 30 tl olan shot kampanyası gayet güzel ve ince düşünülmüş. bu saydıklarım her mekanda göremeyeceğiniz işletmecilik başarılarıdır ki buranın işletmecilerinin eski voodoo blues işletmecileri olduğunu öğrendiğimde hiç şaşırmamıştım. son olarak havalar ısınınca bahçede oturması da bir o kadar güzel olacaktır. hadi selametle.