şükela:  tümü | bugün
 • ankara olgunlardaki kafka nın yeni adı, yeri de değişmiş yine olgunlarda şamanın yan tarafına taşınmışlar. hayırlı işler diyelim artık.
 • dün akşam ilk gecesiydi ve gayet başarılı bir giriş yaptılar. düzgün çalışanları ve işletmecileri var. bu müşteri profilini bozmazlarsa mekan tutar gibi.
 • şeker gibi çalışanlara ve işletmecilere sahip olan mekan. apar topar sürpriz bir açılış yaptıkları için mutfağı deneyimleme şansı bulamadık fakat mutfağının da pek güzel olacağına dair duyumlar aldık.

  insanı yormayan güzel müzikleriyle bahçesinde oturulup içilir.
 • çiçek gibi yer tengri canımı alsın. yirim.
 • ankara-kızılay-olgunlar..

  mükemmel işletmecisiyle, mükemmel mekan, yine de gerekir canlı müzik, hamurunda bu var mekanın..
 • bir kere de şuraya gitsem diye sürekli düşünüyordum, sonunda gerçekleşti. küçük ama sevimli bir yere benziyor. özellikle garsonları çok cana yakın.

  edit: ikinci defa gittikten sonra hakkını yeterince teslim edemediğime karar verdim. sırayla övdüğüm noktaları;

  1. bomonti ilk çıktığında çok beğenmiştim, ama sonraları nedense bomonti çok bozdu triplerine girip içmemeye başladım. burada içtiğim fıçı bomonti'den uzun bir süre sonra o eski tadı aldım.

  2. shotların 10 tl gibi komik rakamlarda olmasını hiçbir zaman anlamamıştım. ben shot içip şarhoş olmak istiyorsam illa 100 tl mi bayılmak zorundayım? sonunda birileri yani the soul pub bu mantıksızlığı çözmüş. 30 tl'ye fındık votka şişesi aldık, 15 shot çıktı. shotı 2 tl. süper bir şey. fiyatlar böyle olursa ben bira yanında illa ki shota da girerim.

  3. demiştim zaten ama garsonları çok sevimli. sanırım mekanın sahipleriymişler. mekandaki herkesi tanıyorlar. çok güzel bir hava olmuş.

  kısaca 10 numara bar.
 • güzel dekore edilmiş, güzel yemeklere ve güler yüzlü çalışanlara sahip, haftanın belirli günlerinde güzel kokteyl/shot indirimleri olan mekandır. genelde blues/soul çalar kaliteli bir müzik seçimi mevcut. bunun yanı sıra sıcak şarabın sunumu çok başarılı ha keza kokteyller de öyle ama cuma akşamları şişesi 30 tl olan shot kampanyası gayet güzel ve ince düşünülmüş. bu saydıklarım her mekanda göremeyeceğiniz işletmecilik başarılarıdır ki buranın işletmecilerinin eski voodoo blues işletmecileri olduğunu öğrendiğimde hiç şaşırmamıştım. son olarak havalar ısınınca bahçede oturması da bir o kadar güzel olacaktır. hadi selametle.
 • şöyle bir twitter hesabı olan, fevkaladenin fevkinde ankara mekanı: soul pub
 • ankara'daki, açık ara, en iyi pub (veya bar. ne derseniz.).

  - neredeyse bütün menüyü yedim. henüz bir tane kötü yemek bulamadım. bütün yemekler çok iyi. porsiyonlar oldukça büyük. şahsi favorim swiss mushroom burger.

  - haftasonu illaki ya shot gününe ya kokteyl gününe denk geliyorsunuz. iki gün de çok iyi. kokteyllerin alkollü biraz az sanki; ama tadları çok iyi.

  - muhabbetinizin içine edecek kadar açmadıkları için farketmeyebiliyorsunuz; ancak müzikler çok iyi. müzik konusunda taviz vermiyorlar. blues, classic rock, hard rock çizgisinde gidiyorlar. dediğim gibi, ses düzeyi ideal ayarlanmış. bu konuda da ankara'da gördüğüm en iyi mekan. masada muhabbet dönerken inceden inceden duyar gibi oluyorsunuz müziği. masadaki herkes sustuğunda ise müzik çok net duyuluyor. benim için ideal ses düzeyinin ölçütü budur.

  - en önemli kısmı: servis. soul'da, ankara'daki herhangi bir ticari işletmede (bakın, bar veya pub demiyorum) gördüğüm en iyi ve en güleryüzlü servis elemanları mevcut. ne siparişiniz geç geliyor, ne de sipariş vermek istediğinizde göz göze gelmek için havaya işaret fişeği fırlatmanız gerekiyor (çok yoğun durumlar haricinde). tunalı tarafındaki barlarda çalışanları gördükten sonra soul'a gelince kendimi sanki bir cheers'a, ne bileyim bir maclaren's pub'a gelmiş gibi hissediyorum.
 • ankara'ya gidildiğinde uğranılması gereken yer. zira bayıldım!