• oldukça başarılı bir gençlik filmi.
    artık o filmdeki karakterler kadar genç olmasam da davranışları ve tutarlılıklarını hissetmek hala mümkün.

bence 2013'ün iyi amerikan bağımsızı filmlerinden biri olarak short term 12 ile üst sıralarda.

izleyin izlettirin efendim.
    8/10
  • çok güzel film olmuş lan. sade, doğal, akıcı. olumsuz yorumlar az da olsa var, onları da sike sallamayın derim. şans verin, beğeneceksiniz.
    su gibi film.
  • belki kişisel sebeplerimden ötürü sevdim,beğendim,abarttım ama doğruya doğru;vasat değil bu film.evet romantik-komedi,evet çerezlik,evet lise filmi gibi.ama eski lise filmlerinden de değil.
    bir de nasıl blue is the warmest colour'da spagetti çekiyorsa canımız,game of thrones da şarap;bu filmi izlemeden önce de viskiyi koyun kenara

--- spoiler ---
    çocuk nasıl güzel ağladı annesi sarılınca,boş değildi en azından çocuğun oyunculuğu
    --- spoiler ---
  • galiba istisnasız her sahnesinde bir içeceğin tüketildiği film.
  • bence korkunç bir film.

-spoiler-

nerdeyse kaza geçirdikleri sahneyi hatırlıyosun. olaydan sonra çocuk kıza in arabamdan aşağı diyo. abi şimdi buraya bi bak; nerdeyse kaza geçiriyolar ve çocuğun dediği gibi tamamen çocuk haksız. yine çocuğun dediği gibi kızı nerdeyse öldürüyodu. bu bir. ikincisi arabasından kovuyo kızı! in lan arabamdan aşağı diyo, kız kuzu kuzu iniyo ve kıza araba çarpıyo kolu kırılıyor kızın. bildiğin küt diye çarpıyolar kıza bu hayvan in arabamdan dediği için. sonra biliyosun hastaneye ziyarete gidiyo kızı; kız ne diyo? unutalım aşkım bik bik bu yaşadıklarımızı hiç olmamış gibi devam edelim? aşk böyle bişey ise eğer sikerim böyle aşkı. tamam ergensin de böyle dalyaraklık böyle ergenlik olmaz. tüylerim diken diken oldu ya. neyse, sonra kızın benimle gel dediği bi sahne var. kazadan sonra. kız nereyi işte üniversiteyi mi kazanıyo beraber gidelim diyo filan kız bunun için araştırmalar yapmış ne detaylar düşünmüş. bu lavuk da tamam diyo. tam kız gideceği zaman evet bildiniz tabi ki kendine yakışanı yapıyo satıyo kızı. neyse sonra kız gidiyo aradan zaman geçiyo bu yavşak kendini toparlıyor filan derken kızın yanına gidiyo ve gördün hatırladın o sahneyi; kızın bunu görünce yüzündeki ifade ne? umut!? ya sikerler agacım ben anlamam böyle saçma şey olmaz (filme saçma demiyorum, veya yansıttıkları gerçek değil de demiyorum sadece inanmak da güçlük çekiyorum) ablacım azcık can güvenliğini düşün, ben ne salağım amınokoyayım diye bi aynaya bak, bu salağa mı kaldık amk de bi kendine gel. sinirden kendimi sikecem ya gece gece.

- spoiler -

ben mi erken yaşta baba oldum nedir böyle şeyler beni sinirlendiriyor gelemiyorum artık böyle şeylere.
  • dün if kapsamında izlediğim, sevimli bulmama rağmen yine de vakit kaybı olduğunu düşündüğüm film. ortalama insanların ortalama hayatlarına ait bir hikayeyi anlatıyor olması filmi gerçekçi kılan öğelerden biri. ancak karakterler ortalamadan ziyade çirkindi resmen, sanki bilgisayarda yapılmış gibilerdi. tamam ergenken çok çirkindik ama merak edip aimee karakterini canlandıran hanım kızımızı googleladım örneğin, gayet hoş, albenili bir tip. filmde nasıl böyle tövbe yarabbim ucube gibi dolandırdılar ortalıkta kızcağızı anlayamadım. sutter için ise daha fazla yorum yapıp günaha girmek istemiyorum. yalnız saul goodman da gülümsetmedi değil, kendisini çok özlüyorum zaten. görüştüğümüz iyi oldu:)
  • aşağılanacak, kötü bir film oldugunu düşünmüyorum. klasik amerikan gençliğini anlatan filmlerden ama bi' o kadar da değil gibi... karakterlerin samimi olmasındandır belki de. sutter, eski sevgilisi, yeni sevgilisi, eski sevgilisinin yeni sevgilisi, anne, arkadaş hepsi samimi. içlerinden gelenler neyse onu söylüyorlar. bu da gözümde filmin değerini arttırıyor. değerini arttırıyor demeyim zaten bundan dolayı iyi bir film olmuş. filmin sonunda çalan şarkı ise ekrana aptal aptal baktırıyor. arkadaş o şarkı da ayrı bi' efsane. nazarımda 2013'ün en iyi şarkılarından birisi olabilir. en iyisi de olabilir. kafalar karışık. biraz geç keşfettik ama olsun.

özetle; iyi film. kesinlikle zaman kaybı değil.
  • arkadaslarin kisilerin gelisiminde ne kadar onemli oldugunu bir kez daha gosteren bir film.
  • biricik aşkım shailene woodley için izlediğim bir film oldu kendisi. gerçekten de güzel bir filmdir, sahneler çok akıcı ve sade. oyuncular gayet güzel seçilmiş ve çok içten oynamışlar.

benim isyanım şuna; gerçek hayatta da sahiden sutter gibi bir tiple aimee gibi bir kız takılabilir mi? böylesine güzel bir kız, bir sike derman olmayacak sıradan bir tipin peşinden bu kadar koşabilir mi yau? var mı olm böyle ballı tipler, vay anasını diyoruz ve sıradaki filme geçiyoruz.
  • 7.5 puanla over spectacular, overrated olmuş ortalama bir film.

--- spoiler ---
    he la he çocuk babası gibi içiyo filan.. ilkokul dönem ödevi gibi basit bir senaryo.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap