şükela:  tümü | bugün
46 entry daha
  • güzel dizi de;

--- spoiler ---

hiç kimse beni küçücük mossad ablanın iki metre boyunda yüz küsür kilo sacha baron cohen'i iki krav maga hareketiyle etkisiz hale getirebildiğine ikna edemez.
    --- spoiler ---
  • guzel dizi, malum herkesin vurdulu kirdili, aksiyonu bol olup anlatilacak hikayesi olmayan dizilerin ustune ilac gibi geldi. 5 bolum, bi cirpida bitiyor kendisi. bazi hatalar barindirmiyor degil tabi;

--- spoiler ---

2. bolumde arjantin'deyken, generalin adaminin takip ettigini goruyor. ben de diger ajanla bulusacagi sira, manita havasi yaratip adami uzaklastirmasini bekliyorum. icinde istihbarat olan paketi/zarfi caat diye uzatti kadina. adam'da bunu gorunce kosmaya basladi, dur lan nooluyo derken sonunda adami oldurmek zorunda kaldilar. tamam comezlik hatasiydi ama, arkanda birinin seni takip ettigini gore gore bu hataya dusmessin normalde bile. bu sahne daha guzel islenebilirdi.

--- spoiler ---
  • --- sarkazm ---

müslümanlar ahlaken zayıf, bencil ve aptal insanlardır. yahudiler ise fedakar ve karakter sahibi vatanseverlerdir. bir arap yahudi ise o da şahane bir kişidir. hayatta en hakiki mürşit, yahudiliktir. yaptım, yaptım ama, sor bakalım niye yaptım.
    --- sarkazm ---
  • 3 sezonluk taş gibi bir yapıt ortaya çıkarılebilecekken berbat kalitede kurgu, senaryo ve oyunculuk içeren vasatın çok altında 6 bölümlük bir şey ortaya çıkmış.

ucuz israil propagandasına dönmüş. aynısını eichmann'ın kaçırılışını anlatan filmde de yaptılar. anlatılabilecek tonla espiyonaj öğesi varken, sulu zırtlak bir yahudi propagandasına döndürdüler.
    büyük hayalkırıklığı oldu bu dizi benim için.

bu dönemde mossad, arap ülkelerine birkaç benzer ajan daha gönderdi. mısır'a gönderdikleri wolfgang lotz da en ünlülerinden. umarım onun hayatını hbo falan yapar da kaliteli bir şeyler görürüz.

israil ve mossad'ın bu tip clandestine operasyonları hakkında daha çok okumak isteyenlere spies against armageddon adlı kitabı öneririm. ebook halini de isteyene atabilirim.
  • ben beğendim. genel olarak çekimler hoşuma gitti. evler, sokaklar, arabalar beni havaya sokmaya başardı. ayrıca kostümler de çok iyi olmuş. bence senaryo daha dolu olabilirdi. şöyle bi 12 bölüm rahat çıkarırlardı bence ama buna da şükür. tek sıkıntı oyunculuklar. başrol süper fakat yan roller allaha emanet. yani tamam çok berbat değiller ama iyi olsaydı büyük ihtimalle 1000 tane entry görürdük burda. kesinlikle kötü denemez(emek var ayıp), ama efsane de olmamış(olabilirdi, salak yahudiler hikaye elinizde üç beş bişi atsaydınız da adam gibi çekseydi netflix. şöyle patlamalı falan(şaka şaka aq patlama ne arasın jemıs mont mu bu?))

eğer ajan filmi/dizisi seviyorsanız kesin izleyin. çerezlik zaten.
  • gerçekten güzel bir dizi olabilecekken saçma salak propagandalara kurban gitmiş bir yapımdır.
13 entry daha