şükela:  tümü | bugün
52 entry daha
  • diziyi izlemeden önce eli cohen'in casusluk yaşantısı ve başına gelenleri anlatan kitabı okumak isteyenler için kitap bu hafta çıktı. altınordu yayınları'nın bastığı samuel segev imzalı kitabın adı eli cohen: casus.
  • birkaçı hariç berbat ötesi uzun sahneleri ve iyi kötü betimlemesi ile bayan dizi.
  • (bkz: usame sana içerde kal dedim yallah) ne ya?? yaa bak ne dizi yaptık içinde usame bin laden'den kesit bile var hesabı.
  • yakın tarihe, orta doğu siyasetine, dönem ve ajan dizilerine ilgi duyuyorsanız seveceğiniz dizi.

çok sağlam bir konu ve karakter varken, çok daha kaliteli bir iş çıkabilir, çok daha yüksek tempoda bölümler çekilebilirmiş. yine de dizi izlettiriyor ve zaman zaman heyecanlandırıyor. konu mükemmel. kıyafet seçimleri muazzam. mekan seçimleri güzel. dekorlar başarılı. oyunculuklar fena değil. şarkı seçimleri ise çok iyiydi. ben sevdim diziyi.

--- spoiler ---

o nasıl ev partisiydi gız
    --- spoiler

tanım: mossad ajanı eli cohen’in casusluk hikayesini anlatan netflix dizisi.
  • ben çok beğendim şahsen. sacha baron cohen in oyunculuğunu borat filminde de beğenmiştim. ancak bu karaktere daha bi yakıştırdım. ondan ziyade yeni tanıştığım muazzam oyuncu hadar ratzon rotem'e (eli cohen'nin eşi rolünde) de değinmeden edemiycem.
    gözüme iğreti gelen hiçbir oyuncu yoktu. bir mini dizide beklenilen bütün duru ve akıcı havayı yakalamışlar. zaten hikaye ilginçliğiyle beraber dünyanın büyük tarihi skandallarından.
    izleyin, izlettirin.

--- spoiler ---

bu olayın cesurca işlenmesi ayrı hoşuma gitti. acaba suriyenin mevcut karışıklığından istifade mi böyle bir yapıma imza atıldı diye düşünmedim de değil .çünkü mossad'ın tarihi başarısının bir ülkeyi nasıl küçük düşürdüğü hikayesi öyle ele alınacak bir olay değil.

yayınladığı videoda kendisinden spoiler yediğim cüneyt özdemir'in son bölümdeki idam sahnesi hakkında bir yorumu vardı: fazla abartılı.
    bunun nedenini anlayamadım ama sanırım idam sırasında izleyicilerin üzgün bir tepkisi oluşundan böyle düşündü... bilemiyorum, fikri olan varsa paylaşsın lütfen. şahsen ben idam sahnesini de gayet başarılı buldum. abartıya yönelik ne olabilir diye düşünmeden edemiyorum.

--- spoiler ---
18 entry daha