şükela:  tümü | bugün
  • avenged sevenfoldun en taze şarkısı. capitol records şirketinden çıkacakmış bu şarkı ve albüm. ilginç, warner bros'tan sonra nasıl bir yol izleyecekler bakalım.

https://www.youtube.com/…yvlfxseme&feature=youtu.be
  • avenged sevenfold'un city of evil albümüne benzerlikleri olan, oldukça uzun, mesaj kaygılı gayet iyi bir şarkısı.

bir önceki albümün havasından sonra çok olmulu bir adım. bayağı umut veriyor yeni albümün kalitesi hakkında.
  • mesajı basit ama kendisi çok sanatlı bir klip çekmişler, biterken tanıdık yüzler görebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=fbyvlfxseme
  • arkadaş bi solo bu kadar mı güzel olur dedirten avenged sevenfold şarkısı
  • bugun cikan avenged sevenfold albumu. yeni davulcu brooks wackerman yardiriyor.
  • son üç avenged sevenfold albümüne göre daha nota kalabalığı içeren, synyster gates etkisinin hissedildiği, biraz progresif olma hevesinde, city of evil'a yakın, bir öncekinin aksine hiç mi hiç radio-friendly olmayan, dinlerken insanı yorabilecek olan albüm.

sololar güzel, shadows bildiğimiz gibi kimi yerlerde çok iyi söylemiş, kimi yerlerde bilindik irrite edici tonlarını aynen kullanmış, davullar çok iyi, zack de işte çift gitar kısmı olsa da sololara salça olsam modunda, bas bildiğimiz gibi ne kötü ne de çok iyi.

grup klasik şarkı yapma formülünü biraz çeşitlendirse daha iyi bir albüm yapabilirmiş.

synyster gates sonunda 'abi ben aslında bayağı iyi çalıyorum ya, niye hep on saniyelik sweep pickingler yapıyorum solo diye?' diye sormuş kendine heralde.
  • a7x grubunun 28 ekim 2016'da capitol records'tan yayınlanan yedinci albumu.

1. the stage
    2. paradigm
    3. sunny disposition
    4. god damn
    5. creating god
    6. angels
    7. simulation
    8. higher
    9. roman sky
    10. fermi paradox
    11. exist

bir süre sonra +7 şarkı daha eklenecekmiş ama bakalım ne zaman. muhtemelen deluxe edition vs olarak piyasaya cıkacak.
  • avenged sevenfold denen grubu sevmememe rağmen bu şarkıları çok hoş olmuş. albüm genel manada iyi bana kalırsa. ayrıca klipteki olay bana şunu hatırlattı:

hermann hesse'nin der steppenwolf adlı kitabında kahramanımız harry galler* yerde bir kağıt mı ne buluyordu, bir tiyatro kağıdı mı ne, düşler sahnesi gibi bir adı vardı. üzerinde de bir not vardı, sadece kaçıklar için yazıyordu. bana o olayı hatırlattı.

olay gerçek ancak kişi adı falan karışmış olabilir bende, kitabı okuyalı baya oldu çünkü.
  • avenged sevenfold'un ilk konsept albümü. simülasyon teorisinden girip fermi paradoksundan çıkmışlar. yüzeysel de olsa ontolojik bir zemine oturtulmuş olması güzel. ilk klip de kendi çapında başarılı bence, derdini anlatıyor.