şükela:  tümü | bugün
 • avenged sevenfoldun en taze şarkısı. capitol records şirketinden çıkacakmış bu şarkı ve albüm. ilginç, warner bros'tan sonra nasıl bir yol izleyecekler bakalım.

  https://www.youtube.com/…yvlfxseme&feature=youtu.be
 • avenged sevenfoldun 3 yıl aradan sonra çıkaracağı albümün ismini taşıyan güzide parça.

  9 aralık günü çıkıcak bomba bir albümün habercisi diyebiliriz.city of evil esintilerini kesinlikle görebiliyoruz ki bu zaten gruptan istenen tek şey diyebilirim.

  eksiklik değil ama parçanın sonunda bir sidewinder parçasında olduğu gibi daha uzun akustik soloyla kapanış yapılmasını beklemiyor değil insan.bir de girişi pek beğendiğim söylenemez ama bu dört dörtlük bir şarkı olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabiki
 • mesajı basit ama kendisi çok sanatlı bir klip çekmişler, biterken tanıdık yüzler görebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=fbyvlfxseme
 • brooks wackerman olmuş dedirten şarkıdır, en çok bu duruma sevindim. tek sorun matt shadows 'un sesi nedense fazla tiz geldi veya daha boğuk tam bilemedim.

  klibin sonunda gözüken kuklalar sırasıyla kim jong-un, angela merkel, hillary clinton, vladimir putin ve xi jinping
 • arkadaş bi solo bu kadar mı güzel olur dedirten avenged sevenfold şarkısı
 • bugun cikan avenged sevenfold albumu. yeni davulcu brooks wackerman yardiriyor.
 • a7x grubunun 28 ekim 2016'da capitol records'tan yayınlanan yedinci albumu.

  1. the stage
  2. paradigm
  3. sunny disposition
  4. god damn
  5. creating god
  6. angels
  7. simulation
  8. higher
  9. roman sky
  10. fermi paradox
  11. exist

  bir süre sonra +7 şarkı daha eklenecekmiş ama bakalım ne zaman. muhtemelen deluxe edition vs olarak piyasaya cıkacak.
 • çok farklı olmuş ve bence olmuş bu albüm. birkaç kere döndürmek gerek kulaklarda, deneysellik ön planda. parçaların da bazılarına hiç alışamazken bazıları alıp götürebiliyor. sanırım klasik avenged sevenfold tarzında olan tek parça the stage. çıkış parçasının dışında angels'ı çok beğendim ben, 6. parçalar hep özel ve biraz daha ağır tempoda olur a7x'te. exist, uzun süresiyle bir beklenti yarattı, nitekim 11 dakikalık save me bestelemiş adamlar ama pek karşılayamadı beklentimi. introda alıp götüren yerleri var, iyi parça yine de.

  albümde normalde a7x'te her daim marka olan bir şey yok: riff zenginliği. bu tarz bir albümde bir eksiklik değil bence bu çünkü burada amaç metal değil, içlerinden gelen müziği dökmüşler ortaya, metal de çıkmış ballad da; hatta bir ara pinkly smooth'a bağlayacak sandım o derece deneysel işler var, zaman zaman alışamadım. albüm vokal, lead gitar ve diğer müzikal etmenler çerçevesinde yürüyor, yani şu riff dediğimiz kalıp çoğu parçada ya çok basit ya da arka plan ritmi şeklinde. bundan dolayı albüm daha çok vokal melodileri ve sololarla hatırlanacak. bu, the stage parçası hariç albümün tümü için geçerli.

  albüm, enstrüman hakimiyeti açısından bence kusursuz. wackerman bu deneysel havaya tam oturmuş, syn bildiğimiz gibi, sanırım yine soloların bazıları doğaçlama, zacky, city of evil zamanlarındaki gibi sololara tekrar eşlik etmeye başlamış, m. shadows vokalinde farklı renkler aramakta, yüksek tonlarda dolanmaya başlamış, bence harika performans sergilemiş. akustik kısımlarda sanırım yine syn'in babası brian haner'ın parmağı var.

  albümü ilk bir tur dinledikten sonra "bu avenged sevenfold'un load'u, risk'i olacak." dedim, albümden bir iki parça konser listelerine alınacak ve hayranların önemli bir bölümü bu albümü beğenmeyecek gibi geliyor bana.

  klasik a7x gelecek diye bekledim ama bu da güzel oldu, klasik metali de testament'tan taze gelen brotherhood of the snake ile halledeyim. the stage'i de dinlemeye devam, çok güzel işler ve melodiler var albümde.
 • avenged sevenfold'un ilk konsept albümü. simülasyon teorisinden girip fermi paradoksundan çıkmışlar. yüzeysel de olsa ontolojik bir zemine oturtulmuş olması güzel. ilk klip de kendi çapında başarılı bence, derdini anlatıyor.
 • 40 yaşına gelmiş benim gibi adamlara yeniden heavy metal heyecanı yaşatan a7x'nin 3 yıldır beklediğimiz ve yakın zamanda piyasaya çıkan albümü. arka arkaya gelen nightmare ve hail to the king şaheserlerinden sonra işi zor tabi bu albümün ama güveniyoruz kendilerine.