şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaplan kaplan'in orijinal adi. ingiltere baskisinda kitap tiger tiger adini almi$tir, burdan da boyle olmu$tur. "her bilimkurgu severin keyifle okuyacagini du$unuyorum"
 • star wars ve star treki bilimkurgu sanmak hatasi içerisinde bulunan dimagların mutlaka okuması gereken bir başucu kitabı imiş*.

  barındırdığı bilimkurgu kalitesi ve o tarihte esamesi bile okunmayan benzersiz cyberpunk ögelerini gectim sadece kurgusu icin bile okunabilecek, insanin hayalgucunu zorlayan mukemmelikte bir esermiş bir de.

  okuyun kazanin, okutun dost kazanin.

  ayrica (bkz: alfred bester)
 • sizi domuzlar sizi,domuzlar gibi çürüyorsunuz.içinizde en çoğu var en azını kullanıyorsunuz, beni duyuyor musunuz ha?
  içinizde milyonlar var kuruşları harcıyorsunuz.içinizde bir dahi var deliliği düşünüyorsunuz.içinizde bir kalp var boşluklar hissediyorsunuz.hepiniz.her bir,hepiniz..
  harcamanız için savaş gerek.düşünmeniz için engel gerek.büyümeniz için bi meydan okuma gerek.kalan zamanda yerinizde sayıyorsunuz.domuzlar sizi!
  tamam ya! allah sizi kahretsin!ben size meydan okuyorum,ben.
  ölün yada yaşayıp büyük olun.kendiniz havaya uçuran nalları dikin yada bana gelin sizi heybetli yapıyım.ölünm sizi kahrolasılar,ya da gelip beni gully foyle u bulun ve sizi büyük yapayım.
  size yıldızları vereyim .sizi adam ediyim!
 • filmi çevrilse dibine vurulabilecek bir kurgu.
 • genelde isaac asimov tarzi romanlarda gorulen 'en hayvan olayi bile efendice sakin sakin anlatmak' tarzinin tersine stephen king ve dean r koontz tadinda kucuk detaylari da i$in icine katip adami killandiran, 1955 ko$ullarinda yazilmi$ oldugu gercegi mantik sinirlarimi sikip atan eser.
 • ingiltere 1956, kaplan kaplan; amerika 1957, yıldızlar hedefim ismiyle basılmış kitap. türkçe çevirisinde sürekli düşülen dip notlarda, "yıldızlar hedefim'de şu eklenmiş, bu değiştirilmiş" diye yazması bunu desteklemektedir sanırım. karmaşık olmadan da bilim kurgu yazılabileceğini gösterir bu kitap dünya edebiyatına bence.
 • olur da bir gun kitabin konusunu merak ederseniz, alabileceginiz en eglenceli ve tatmin edici ozeti verebilecek kisi kesinlikle yvainedir.
 • afred bester'in romanı , bireyin ve onun gücünün anlatısıdır. (bkz: alfred bester)
 • kitapta başarıyla kurguladığı dünyanın yanında ana karakter'in keskin duygularını, heyecanlarını, çoşup parlamalarını kısacası insana dair ne varsa yoğun bir şekilde hissetirmiş yazar kişisi. 6 45'in yarım yamalak argo çevirilerine (sansürün etkisi ne derece var bilemiyorum), gereksiz dipnotlarına karşı yine de keyifle okunan bir kitap oldu. filmi çekilirse eğer -ki çok güzel olur- gully foyle'u bence steve buscemi oynamalı..
 • picadilly sirki* de dunyada ilk ve son defa gecmi$tir herhalde bir kitapta*.

  (bkz: stars our destination)