şükela:  tümü | bugün
 • 70'lerin başında çekilmiş olan bir kumpas ve soygun hikayesini konu eden, paul newman ve robert redford'un başrolleri paylaşması ile iyice neşe dolmuş bir filmdir. kumpas, izleyiciyi şaşkınlıktan maymun etme, filmin sonunda haykırarak ayağa kaldırtma filmlerinin atalarından diyelim, ince, teatral oyunculuk elbette hayal kırıklığı tamlamasını unutturacak kadar başarılı diyelim, başka ipucu vermeden rastlarsanız kaçırmayın diye de ekleyelim. zamanında pazar sabahları trt'de yayınlanırdı, 70 doğumlu kuşağın ilk defa seyrediyorum sanıp sahne sahne "aaa ben bu filmi biliyorum" diye anımsayacağı nostaljik bir filmdir de ayrıca. severek andık.
 • paul newman'ın sarhoş numarası yaptığı poker sahnesi defalarca izlenmelidir. ayrıca the sting dendiğinde usta robert shaw da unutulmamalıdır.
 • bir de türk versiyonu vardır.
  robert redford'ın rolünü cüneyt arkın;
  paul newman'ınkini ahmet mekin;
  robert shaw'ınkini de erol taş oynamıştır. müzikleri de aynen kullanılmıştır.
 • neo software tarafından hazırlanan, bir hırsızı yönettiğimiz orta kaliteli bilgisayar oyunu
 • 1973'de en iyi film dalında oscar odulunu alan film.
 • iki godfather arasında ne çok şey olmuş, bu arada boş kalan 73 senesinde oscarı bu güzide film kazanıvermişti. george roy hill, butch cassidy and the sundance kid'de paul newman'a verdiği esas oğlanlık payesini bu kez robert redford'a vererek, durumu 1-1 yapıyor ama bu kez conrad l hall değil, robert surtees var sinematograf olarak. ayrıca eskilerden charles durning de coenlerin jon polito'yu kullandığı tarzda ortalıkta dolanıyor. köşeye yatırmalı bir film denebilir; oceans eleven, the ladykillers v.b gibi grubu topluyoruz nidalarıyla toplanan staff ile yapılan dolandırıcılık mevzusu. intikamlı da. pek iyi.
 • robert shaw'un tayfasındaki kısa eleman, hard-boiled romanların çizdiği hırt tiplerin ideasıdır; hasbelkader dünyaya düşmüştür. böyle bir çene, akıl almaz morfolojide bir burun, puştluğun her bir tonu sinmiş bir ifade. hammett görmeliydi.
 • hırsızlık planlaması yaptığımız çok zevkli bir bilgisayar oyunu. 2001 yapımı. önce hırsızlığı planlıyoruz, ancak bu esnada alarma yakalanırsak veya biri sesimizi duyarsa bir şey olmuyor. daha sonra kaydettiğimiz planı seyrediyoruz ve eğer başarılı bir plan yapmışsak çalabildiğimiz kadarını götürüp satıyoruz. bu parayla yeni eşyalar ve otomobiller alıyoruz, ekibimize yeni insanlar katıyoruz. bu insanların hızları, gürültü yapma potansiyelleri, alet kullanma yetenekleri gibi özellikleri birbirinden farklı oluyor. soyulabilecek yer sayısı da oldukça fazla.

  demosunun da olduğu resmi sitesi: http://www.jowood.com/…te=2&gameid=thesting&pfid=pc
 • futurama'nin 4. sezonundan bir bolum

  profesor ilk defa planet express ekibini mutlak tehlike iceren bir goreve gonderemez.. amac uzay arilarinin balini toplamaktir ve eski ekip boyle bir gorevde olmustur.. aksine leela. kendilerinin eski ekipten daha becerikli oldugunu kanitlamak icin gorevi kabul eder. fakat gozupekligi uzay arilarinin kovaninda buyuk bir bela olacaktir..
 • 2000 senesinde çıkan wasp konser albümü. grubun los angeles key club isimli mekanda 22 nisan 2000'de verdiği konserde kaydedilmiştir.

  şarkı listesi:
  helldorado
  electric circus
  chainsaw charlie
  wild child
  l.o.v.e. machine
  animal
  sleeping in the fire
  damnation angels
  dirty balls
  the real me
  i wanna be somebody
  blind in texas