• hakkında sadece bir entry girildiğini görünce kendimi doğramak istediğim savatage parçası. gerçi söz konusu türkiyede savatage olunca her türlü kendimi doğrayasım geliyor...(dışarıda durum nedir bilmiyorum.)
  • savatage'in 1998 yılında çıkan the wake of magellan albümündeki harika enstrümentaldir. ayrıca bu şarkıda al pitrelli savatage'in, hatta belki müzik tarihinin en iyi sololarından birini atmıştır ama bu solo pek ses getirmişe benzemiyor. "şimdiye kadar yazılmamış olmasına şaşırdım ama" klişesini kullanacak olsam eminim şu an kullanır ve elmamdan ısırık almaya devam ederdim.
  • doves'un some cities albumunden guzide bir sarki. disaridaki otoyolu dinlerken, yaza yaklasan bahar havasinda gokyuzu bulutlarla kapliyken, gece yalnizliginizi hatirlarsiniz. hafifce pencereden serin ve ilik hava eser ve bu sarki karamsar yaylilariyla size eslik eder. geceniz baska bir anlam kazanir. sozleri icin;

you weathered the storm
    you came out the other side
    the place you were born
    is a place inside

don't be sad it's gone
    don't be sad i'm gone...

to weather the storm
    up on your feet again
    if it all comes down
    would you still call this the end?

don't be sad it's gone
    can't be sad for long

don't give up be strong
    don't be sad i'm gone

the night you left the storm

to weather it all
    to come out the other side
    with the moon all high
    i'll see you on the other side
    so come out the other side
  • öyle bir eserdir ki bu, savatage nedir, kimdir sorusuna verilebilecek bir başka cevaptır. çok duygulu bir soloya sahip olup her dinleyeni türlü aşk meşk derdine düşürse de bende çağrışımı çok çok farklıdır. ben nedense her dinlediğimde 150 milyon yıl önceki dinozorları düşünür, büyük göktaşı çarpmasından önceki son anlarını hayal ederim. uzaktan uzaktan şimşekler ve yağmurlar altında ağaçtan yaprak yiyen brachiosaurus gelir gözümün önüne.

böyle de manyağın tekiyim.

not: yağmur altında dinlenilmesi gerekir.

(bkz: the wake of magellan)
  • jon oliva'nın klavyesi ile başlayıp al pitrelli'nin ölümcül solosuyla devam eden bu harika savatage eserine dinleyicilerimizi yönlendirmek de bana düşsün:

https://www.youtube.com/watch?v=7eldoqmh48k
  • ölümsüz bir savatage eseri. bu nedir be kardeşim. insana 35 ayrı duyguyu anda yaşatıyor. acımıyor bide öldürüp diriltiyor falan.

siz neymişsiniz be abiler...
  • ritchie blackmore's rainbow'un 24 yıl aradan sonra çıkardığı ilk stüdyo kaydı.

aslında blackmore's night'a ait şarkının hard rock cover'ı. yeni vokal ronny harikalar yaratmış. blackmore stratocaster'ını sıfır efekt en yalın haliyle çalmış. evde iyi bir anfin varsa direkt aynı sesi alırsın.

beğendim, güzel kayıt olmuş.
  • 9 aralık 2016 tarihinde çıkacağı öngörülen yeni tech n9ne albümü.

albümde royce da 5'9'', logic ve chris brown düetleri olacağı söyleniyor.
  • bram stoker's dracula soundtrack te bulunan kanımca en başarılı parça. bir wojciech kilar başyapıtı.
  • harikulade bir jerry ropero ve cozi costi düeti. uzaklardaki fırtınaları anımsatıyor.
    sözleri de gelsin ;

living a dream
    places that i've seen
    it's nothing without you

searching my soul
    don't know if you know
    i'm nothing without you

remeber when we
    we were young and free
    innocent virtue

searching my soul
    little that i know