şükela:  tümü | bugün
 • george michael'in insani her dinlenili$te kendinden geciren bir $arkisi
  bir remix'i michael'in best of'unda (ladies&gentlemen...) bulunmaktadir . onun tadi da ayridir .

  *
  take my life
  time has been twisting the knife
  i don't recognise
  people i care for

  take my dreams
  childish and weak at the seams
  please don't analyse
  please just be there for me

  the things that i know
  nobody told me
  the seeds that are sown
  they still control me
  there's a liar in my head
  there's a thief upon my bed
  and the strangest thing
  is i cannot get my eyes open

  take my hand
  lead me to some peaceful land
  that i cannot find
  inside my head

  wake me with love
  it's all i need
  but in all this time
  still no one said...

  if i had not asked
  would you have told me
  if you call this love
  why don't you hold me

  there's a liar in my head
  there's a thief upon my bed
  and the strangest thing
  is i cannot get my eyes open

  give me something i can hold
  give me something to believe in
  i am frightened for my soul, please, please
  make love to me, send love through me
  heal me with your crime
  the only one who ever knew me,
  we've wasted so much time
  so much time

  *
 • yüzyılın en felsefik sözlerine ve en bilindik nakaratına sahip şarkıdır velhasıl entry sayısına bakarsak sözlükten yeteri ilgiyi görmemiştir. (bkz: $akaysa tarihi, ciddiyse nükleer.) diyorum. neyse bu şarkı dediğim gibi altın oranı yakalamış ender şarkılardan biridir hatta ben ölene kadar hayatımın fon müziği olarak arka planda akıp gidecektir..
 • bilenen o inanılmaz güzellikteki remix'i ilk olarak older albümünün ikinci edisyonu olan older & upper albümünde kullanılıp daha sonra ladies and gentlemen albümüne alınan ve adı the strangest thing 97 olan george michael şarkısı.
 • ne zaman dinlesem tüylerimi diken diken eden muhteşem şarkı.
 • george michael' ın en iyi albümündeki benim en sevdiğim şarkı. gecenin bu saatinde çaldığında istanbul' un bu geceki kasvetli havasına çok güzel uyan süper ötesi şarkı
 • dinlediğim en garip en kasvetli aynı anda en huzurlu şarkı. sözleri bu kadar mı güzel olur, melodisi bu kadar mı uçurur nasıl yapılır bu şarkı hangi kafayla yazılır bestelenir.. anlayamıyorum..

  bir süredir yine gözüm sulardaydı. nehir kenarlarında arıyorken huzuru, bazen de suya karışıp gitmek isterken, ruhumu yatıştırabilen tek ses oldu bu şarkı. akıntıda sürükleniyorken vücuduma batmış ağaç dalları gibi canımı acıtan şeyleri çıkarmak için uzandı. " the only one who ever knew me" diyebilmek zor kendinden başkasına, kim tanır beni daha iyi bu şarkılardan başka, bilerek uzandıysam da sulara, hayır diyemem çabalarına.
 • george michael'in olgunluk dönemi albümü olan older'ın açık ara en iyi ama kariyerindeki en değeri bilinmemiş şarkısı..
 • çocukluğum bu şarkıyı aramakla geçti diyecek kadar aramadım bu şarkıyı belki ama her çıkışında neydi bunun ismi ya diyecek oldum. teknolojinin gözü kör olsun 10 dakikada buldum şarkıyı. allah kahretsin onu uzun aramanın keyfini de yaşayamıyoruz, teknoloji ne bokta bişi hayatıma bıkmayı soktu.
 • öyle mistik, öyle güzel bir ruhu var ki bu şarkının, insana tonla anısını getiriyor tınılarıyla, kendi geçmişine gıptayla ve özlemle bakarken buluyorsun kendini.

  sanki şarkının piyasaya çıktığı 1996 senesinde çocuk değil de gençliğinin en ateşli ve tekinsiz dönemlerini yaşayan biriymişcesine ben bunları hissediyorum, hakikaten o dönem gençliği kim bilir neler duyuyor bu şarkıyı dinlediğinde.

  kasetçalarların aşkına george, sen nasıl bir adamsın...
 • dünyanın en underrated şarkısı.