*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: autumn)
 • anlamamami saglayan efsane.!
  "neden kesfedilemiyor", "neden arastirilmiyor" derim hep bu grup aklima dusunce...
  ne denirse densin rock kokleri ile yesermis sozlukte neden topu topu 3 entry ile kendisine yer ediniyor boylesi bir grup anlamiyorum.
  wakeman gibi bir deha ya da ev sahipligi yapan bu grup classic-folk rock yapti durdu... progressive esintileri ise hep agirlikliydi.!
  simdilerde grup uyeleri david cousins, chas cronk ve dave lambert tan olsumakta.
  danmarka da agustos ayinda bir festivale katilacakmis dinazor abiler.! "yuru be" demekten baska bir sey gelmiyor elden.!

  is bu entrynin keep clubbin nickli bir zat tarafindan yazilmasi da, daha hayatinda camel, spyro gyra gibi efsanelerin adini bile bilmeyen bir kisim sozluk rock tayfasina selam olsun... kapak olsundur.!
 • ozellikle grave new world adlı muhteşem albümleriyle gönlümüzde yer eden, rick wakeman'ın yes öncesinde bir dönem bulunduğu progressive ağırlıklı folk-rock grubu. grave new world'deki şahane benedictus parçasını kaliteli müzikle biraz ilgilenen herkes mutlaka duymuş olmalıdır, "haa bu parça bunların mıymış" statüsünde bir parçadır bu.
 • dönemin birçok folkçusu gibi 'ben söz söylerim müzik ardından gelir' şeklinde olaya yaklaşmamış, mükemmel melodiler yaratmış süper folk rock grubu. sanırım bu olayda en büyük etken david cousins ismindeki strawbs'un beyni olan amca. bu yargımın gerekçesi içinse ;
  (bkz: down by the sea)
  (bkz: bursting at the seams)
 • strawberry hill boys olarak 1964'de kurulmuş, pek şahane progressive rock grubu.
 • zamanının ötesinde bir grupmuş bunlar.

  o dönemlerde bu müziği nasıl yaptıklarına hayret ediyorum.

  bu nedir arkadaşım? hangi kafayla yaptınız bunu. sene 1974 !

  http://youtu.be/qxwm25cnhy4
  http://youtu.be/j2stpc6anxu
 • progressive ve folk kelimeleri yan yana gelince ister istemez, karanlık bir müzik dinleyeceğimiz yönünde bir şartlanmamız vardır. en azından bu bende böyle. işte strawbs bu ön kabulü paramparça edecek gruplardan biri. dinleyiniz dinletiniz.

  bakın en karanlık işleri anca şudur herhalde

  http://www.youtube.com/watch?v=u3ebjfqpy5q
 • izzet öz'ün trt3 için hazırlayıp sunduğu ilk te-te-tele-teleskooop programında tears and pavan adlı parçasını çalarak türk kitlesine mal ettiği folk rock grubudur.
 • birçok güzel parçasını kanımca tears and pavane ile taçlandırmış, rick wakeman'ın gençliğine tanıklık etmiş ingiliz folk grubu. wakeman folku daha az, progressive kısmı daha çok bir grup istediğinden yes'e transfer olurken strawbs blue adını kullanan bir başka klavyeci transfer etmiştir. tears and pavane blue dönemine aittir.
hesabın var mı? giriş yap