• john cusack ve daphne zuniga'nın başrollerde olduğu 1985 yapımı film.
  • yine alison adında bir karakter ve yine tim robbins. john cusack'in kız kardeşi nereden çıkacak diye beklemedim değil.
  • john cusack (19 yaşındadır) ve daphne zuniga(23 yaşındadır) 'nın baş rollerde olduğu, bir 1985 yapımı rob reiner filmi.

ayrıca filmde 27 yaşındaki tim robbins de pek güzel bir sahne ile arzı endam eder..

kıymetlimiz cusackcığımın sanıyorum 4. filmidir, the sure thing. ben az önce severek izleyip, bitirdim.. tam bir 80'ler gençlik filmi. eksiği veya fazlası yok. tam tıkırında olmuş bir film.. izlemelisiniz, hele ki 70'lerde doğmuş iseniz.

--- spoiler ---

kendisine ayarlanan hatunu görmek adına otostop ve büyük uğraşlar çekerek okuduğu okuldan los angeles'a tam tamına 5500 km yol giden ve bu esnada da hayatının aşkını bulan (zıt kutupların dibi olsalar da) walter "gib" gibson rolü on numara oturmuş cusack'a. daphne zuniga ise aşırı çalışkan, dakik ve program manyağı alison rolünde ve o da fena değil, ama yine de bir cusack kadar değil tabii. bira sahneleri enfes olmuş. insan denemek istiyor , hayatında en azından bir kere..

--- spoiler ---

ben bu filmi sevdim..
  • hollywood'un henüz cinsellik üzerine aşırı düşmediği bir dönemde çekilmiş olan filmdir. başta sanki böyle bir durum varmış gibi başlıyor, ama gayet sakin, karakterlerin içeriği ile ilgili olarak devam ediyor.

o dönem çekilen çoğu filmde olan eksiklik bu filmde de gözüküyor, nedir bu? filmin doluluğu. film sadece iki karakterle gidiyor ama diyalog konusunda çok dolu değil. günümüz filmleri görsel olarak ne kadar dolu olsa da diyalog konusunda da bir o kadar dolu olduğundan bu film biraz yavan geldi. ama hikaye oldukça sevilecek tarzda. anlatmak istediğini gayet güzel dile getirmiş, sakince ilerleyip başarılı bir şekilde bitirmiş.

80'li yılları görmek isteyen ve çerezlik romantik komedi arayan kişiler için gayet mantıklı bir karar olabilir.
  • walter gibson'ın (john cusack) şöyle bir hatun kaldırma cümlesi kurduğu filmdir:

"how would you like to have a sexual encounter so intense it could conceivably change your political views?"
hesabın var mı? giriş yap