şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --- agir spoiler ---

  bas kahramanimizin kuzu cevirme oldugu filmdir.

  --- agir spoiler ---
 • eğer kıyamet sonrası hayatta kalma temasını ve bu süreçte insan ilişkilerindeki artan egoistliğin yarattığı çatışmaları seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir film.
 • survivalist'lerin mutlaka izlemesi gereken film. üzerinde iyi çalışılmış ve son yılların popüler trendlerinden "büyük çöküş sonrası hayatta kalma" konusunu daha yalın ve gerçekçi işlenmiş.

  bu konudaki en iyi çalışılmış film olması, filmi kusursuz yapmıyor. yani doktoru, ziraat mühendisi, askeri, herkes mutlaka kusurlar bulacaktır ama sonuçta film survivalist eğitimi değil, bir grup karakterin hikayesi anlatılıyor. (bunu kendime mi yazdım acaba?)

  aşağıda filmde en fazla 30 sn geçen ve seyircinin çoğunluğu tarafından anlaşılmayan bazı konular var. hikayeye direk katkısı olmasalar da yinede filmi izledikten sonra okumanızı tavsiye ederim.

  --- spoiler ---

  - kurtçuk terapisi??? eyvallah ama taze ölülerden alınan kurtçuklar? zaten tok ve şişmiş olmazlar mı? tok kurtçuklar iltihabı yer mi? (bilmiyorum da soruyorum)

  - spermi toprağı beslemek için kullanmak? yağsız ve/veya dengesiz beslenen erkeklerin isteği zaten azalır. en ergen erkek bile aç/yağsız/proteinsiz kaldığı zaman boşaltım periyodlar uzar.

  - tek bir insanı idareten besleyebilmek için çok çok daha büyük bir alana ihtiyaç var. gübre yokluğu ve tohum kalitesine hiç girmiyorum. fazla gizli daha az güneş ışığı ve daha az verim demektir.

  - o azıcık suyla temizlenme olayına hiç girmiyorum. kimseyi yargılayacak değilim ama batılı milletler az su ile temizlenmeyi çok çok yanlış ve çok çok yetersiz yapıyorlar.

  - yabani tavşan yetiştirmek çok mu zor? eminim kolay değildir ama şu ortamda ne kolay?
  --- spoiler ---

  ek.1: ek yok aslında. sadece spoiler biraz daha kaybolsun istedim. "ille de ek olsun" diyorsanız: 2015 yapımı filmdir.
 • filmden anladığım şu;
  1- bir kadın kıllarınla uğraşıyorsa seni sevmiş demektir. (köseler işiniz zor)
  2- bir kadına kapılırsan çöküşün başlıyor. ölüyorsun dostum. (distopya olsun veya olmasın. bu kısmı bir çok filmde ve romanda görüyoruz.)

  edit: ayrıca insanı darmadağın etmiyor. dümdüz bir film. imdb puanı da olması gerektiği kadar.
 • guzel ayrintilarla bezenmis, uzerinde calisildigi belli olan film.

  --- spoiler ---

  - sonunda adamin cevirme olmasinin sebebinin kizi kurtarmak istersen sikilan kursun sesi olmasi.
  - filmin sonunda cocugunu tutan kadinin elinin olmamasi.
  - demokrasinin insan yemeyen, ekin yetistirenlerin alaninda olmasi.
  - erkegin zaafinin ebedi olmasi.

  --- spoiler ---
 • eğer post apokaliptik filmleri seviyorsanız ve filmlerden anlam çıkarmak için kafa yormayı seven biriyseniz kesinlikle kaçırmayın derim.
 • --- spoiler ---

  genç hatunun kürtaj yapmaya çalışıp da vazgeçmesi sahnesindeki tavşan/kapan sembolizmi ile sonlara doğru o kapanmayan kapanın hatunun ve dolayısıyla karnındaki yavrunun hayatını kurtarması gayet ustaca bir kurguydu. helal olsun!
  --- spoiler ---
 • (film 2015)
  benim seyrettiğim en berbat filmlerden. en leş klişelerle kaplanmış bir lağım gülü. karakterler ve davranış biçimleri, konusuzluk, akla uygunsuz zırvalar falan. adam survival'da şunlar olur galiba demiş ve mabadından fikirler uydurmuş, bir yerden tonla para bulmuş ve filmi çekmiş. felaket bir film. uzak durulası.