şükela:  tümü | bugün
 • içinde the fountain of fair fortune, the wizard and the hopping pot, babbitty rabbitty and her cackling stump gibi masallar barındıran çocuk kitabı. albus dumbledore'un vasiyeti üzerine kendisindeki kopya hermione granger'a verilmiştir.

  ukteyi veren: merope (22.07.2007 02:26)
 • j.k. rowling'in yeni kitabı. (şimdilik) sadece 7 adet basılmış olan, altı tanesi hediye olarak verilmiş bulunan ve geriye kalan bir tanesi 13 aralık'ta sotheby's'de 62.000 dolarlık bir fiyat ile açık arttırmaya sunulacak olan kitabın cildi deri ve üzerinde gümüş işlemeler ile değerli taşlar bulunuyor. kitaptaki çizimler yazarın kendisine ait.
 • harry potter and the deathly hallows'da önemli bir yeri olan wizarding çocuk masalları.

  jk rowling kitaptaki bütün masalları da yazarak 7 adet el yazması kitap elde etmiş, 6 tanesini dostlarına, vs verdikten sonra yedinciyi deri kaplatıp ay taşlarıyla bezetip açık arttırmada satmıştır, fiyatı da bir milyon dokuz yüz elli bin pound* olmuştur.
  (bkz: yuh)
 • herkes eline alıp okuyabilsin, kitapların satışından elde edilen karın tümü de yardım kuruluşlarına gitsin diye basılıp satılacaktır. açık arttırmada satılan kopyasının neredeyse aynısı 100 dolara collector's edition olarak satılacakken, eli yüzü düzgün bir versiyon da daha makul bir fiyata (hatırlamıyorum şimdi kaç dolar) satılacaktır. amazon'dan takip edebilirsiniz gelişmeleri.
 • 4 aralik 2008'de piyasaya cikacak olan kitap.
  bkz da bkz:
  http://www.amazon.com/…d_p=294539001&pf_rd_i=507846

  hani baska kitap yoktu ulan?
  edit: collector's edition da varmis. agzimin suyu akti fakat 100 dolar nedir kardesim, dumbledore'u verseler 100 dolara almaz insan.
 • masal içinde masaldır aslında.
  jk rowling ne şanslı bir insandır ki, kendi yazdığı bir kitabın içindeki kitabı da yazabiliyordur. mesela benim en büyük başarım daggerfall adlı oyunda kütüphanedeki kitapları dos editörü ile kendi istediğim kitaplara çevirmek olmuştur.
  belki de devamında the tales of beedle the barddaki karakterlerin olduğu başka bir roman da yazılacaktır da bir kısır döngüye girilecektir.*
 • inkılap kitabevinde 25 ytl ye bulunabilir. alinabilir mi onu bilemiycem..
 • muggle'lar ve çocukları için pamuk prenses ve yedi cüceler ile uyuyan güzel neyse sihir dünyası ve hogwarts çocukları için ozan beedle'ın hikayeleri aynı anlamdadır.içinde çocukların gelişimi için mana barıdıran sihirsel alemin masal kitabıdır.
  içinde;

  -the wizard and the hopping pot
  -the fountain of fair fortune
  -the warlock's haıry heart
  -babbitty rabbitty and her cacling stump
  -the tale of the three brothers (bu hikaye,ölüm yadigarlarını okuyanların yabancı olmadığı bir hikayedir).

  adlı hikayeler bulunmaktadır.albus dumbledore'un yorumları ve j.k.r. nin dip notları ile süslenmiştir.

  tarafımca,bu hikayelerin içinden "babbitty rabbitty and her cacling stump" beğenilmiştir.
 • yeni bir j.k.rowling kitabı.harry potter ve olum yadigarlarında albus dumbledore'un hermione'ye bıraktıgı kitapmış.son kitaptaki bir cok soruya aydınlık getirilecegi soyleniyor.kitabın geliri ise children’s high level group isimli hayır kurumuna verilmek uzere acık arttırmaya cıkarılmıs.4 aralık 2008'de satısa cıkmıs, turkcesi ise ocak ayında sevin okyay'ın cevirisi ile bizlerle olucaktır.

  http://tr.wikipedia.org/…/ozan_beedle'in_hikayeleri
 • harry potter serisinin 7. kitabında,albus dumbledore 'un hermione granger 'a bıraktığı kitaptır. kitap,büyücü çocukların bildiği masallardan oluşur.muggle dünyasında pamuk prenses,rapunzel gibi hikayelerin büyücü versiyonu niteliğini taşır.kitabın kapağındaki göz işareti de zaten ölüm yadigarlarının simgesidir.dumbledore,bu kitabı ölüm yadigarlarını bulmalarına yardımcı olsun diye hermione' a vermiştir.

  hikayedeki bu kitap yazar tarafından gerçek hayata da geçirilmiştir. ilk yedi kopyasını rowling el yazısıyla tamamlamış ve resimlemiştir. ingiltere' de 4 aralık 2008' de satışa çıkmış, ocak 2009' da da türkiye' de yayınlanacaktır.