şükela:  tümü | bugün
  • az önce kanada’da senelerce aşçılık yapan ve türkiye’ye yeni dönen bir yarışmacı, bazı kelimelerin türkçesini hatırlayamayıp ingilizce olarak söyledi ve juri üyelerinden; türkiye’desin artık türkçesiyle konuş vb. eleştiriler yapıldı.

garip olan; programın adının the taste türkiye olması.
  • az önce verilen vegan konseptli yemekte rafet şef yaptırdığı cheesecake için bal koydurdu. yanlış olabilirim ama vegan olması için hiçbir hayvansal gıda içermemesi gerekiyor. arı küçük diye hayvandan sayılmıyor mu? sonuçta onun da ürettiği ürünü sömürüyoruz.
  • şuan sezon finali bölümü oynuyor. baklava yaptılar ve ünlü bir şef bütün yarışmacıların yaptıklarını tattı. beğenmediği baklavayı seçti. bunun sonucunda o baklavayı yapan yarışmacı elendi ancak şef neden o baklavayı seçtiğini ve baklavada neyi beğenmediğini açıklamadı. yemek yarışmasında yapılan yemeğin/tatlının neden beğenilmediğini açıklamadan geçiştirdiler, garip gerçekten.
  • 3 jürinin de nefis bulup “fakat aradığımız tabak bu değil” diyerek yarışmacı eledikleri program.
  • 2. sezonu 4 eylül 2019 çarşamba günü fox tv de başlayacak olan kaliteli ve "torpilsiz" ve "duygu sömürüsüz" yemek yarışması.

tıh !

bu yarışmada makarnaya körili ve kekikli "krema" ekleyenleri bir üst tura geçirmezler.

değerini bilin.
  • bu akşam efe, şemsa ve rafet şefler arasındaki polemikten ötürü gözümden düşen yarışma. efe, kendini savundu diye, adamı saygısız yaptılar. ne zamandır insanın fikirlerini söylemesi ve kendini savunması saygısızlık oldu yav?
  • efe’nin hakkının yendiğini düşündüğüm yarışma programı.

adam efendi efendi kendini savunuyor. neymiş cevap veremezmiş. oldu bi de sakso çeksin adam.

restoranlarda müşteriye göre yemek yapılma. müşteri beğendiği yemekleri yemeye gider. en azından ben öyle yapıyorum.
  • ''gerçekten'' yemek yarışması olan tek yarışma. seviyoruz, izleyeceğiz.

edit: şemsa denizsel ayrılmış la. keşke kalaydı, onun tarzını seviyordum ben.
  • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi şaşırtmamış ve gerekli gömmelerini yapmışlar. kendilerine teşekkür ediyorum. şimdi şu programın güzel yönlerinden bahsedelim.

hazer amaniyi yeniden ekranda görmek mutlu etti. adamın ne kadar düzgün diksiyonu varmış, uzun zaman sonra görünce daha iyi anladım. maalesef sululuklar ve kurgular her tv şovundaki gibi burada da var ama illallah dedirtmiyor. tadım yorumları ve yapılan yemekler, benim gibi gastronomi kültürüne uzak ama ilgili olan izleyiciler için güzel bilgiler katıyor. tabii bu işin içinde olan profesyonel ve amatör mutfak sanatının çalışanları muhtemelen basit buluyorlardır.

esen chef de oldukça sempatik geldi bana. şemsa denizsel de ilk başta herkese itici gelmişti ama şimdi herkes onu arıyor. sonuç olarak güzel bir sezon olacak gibime geliyor.

geçen sene masterchef'i büyük bir merakla izlerdim. bu sene duygu sömürüleri, gereksiz şovları ve yarışmacılara yapılan bariz haksızlıklar yüzünden iyice tiksindim. ha bir de, acungiller familyasından bir zırtapozun hıyarlıklarına katlanmak da istemiyorum. (bkz: yasin obuz) malum acun sürekli böyle zararlıları bize musallat ediyor, sonrasında ise "ne var bunda, ben nereden bilebilirdim ki böyle olacağını" falan diyor.

bir de tabi, o yemekleri izledikten sonra ekmek arası ile tıkınmak da koymuyor değil*.
  • tv8' de ki masterchef'e göre daha profesyonel daha yarışmaya benzeyen bir yarışma.