şükela:  tümü | bugün
  • clive barker ın çocuklar için yazdığı, kitabevi tarafından da çocuk-korku romanı olarak tanıtılan masal kitabı...
  • belki de bütün zamanlarin en güzel cocuk romani..clive barker cocuk mantigini , korkuyu , paralel evrenleri ve aşkı bir araya getiren ufak başyapıtına resimler bile yapmıştır.bu romanın neil gaiman'i çok etkilediği de belli..yakında çizgi romanı çıkacak..
  • kir, toz ve küllerle hatırladığım leziz clive barker masalı.
    "it is all dirt and dust and ashes."
  • çocuklar için yazılmış olmasına rağmen kesinlikle yetişkinlerin de okuyabileceği bir roman. kurgusuyla ve clive barker'ın çizimleriyle gerçekten etkileyici ve unutulmaz.
  • türkçeye zaman hırsızı olarak çevrilmiştir. bahadır argönül çevirmiş, günışığı kitaplığı basmış.
    kesinlikle okunası bir kitap.
  • çok iyi bir çocuk kitabı. her şey dozunda: korku öğesi, gizem öğesi, macera, umut... kurduğu dünya kendi içinde çok mantıklı. umut, zamanın değeri, aile, cesaret gibi kavramları sezdirerek veriyor. dili ne çok sade ne çok karmaşık. çok hızlı okunuyor. çizimleri çok hoş. çocuk kitabı olmasına rağmen büyükler tarafından da rahatlıkla okunup çok keyif alınabilir. çevirisi de çok iyi. kitabın su gibi akmasında çevirmen bahadır argönül'ün büyük katkısı var, zihni dert bulmasın.
  • demin bir seyler ararken rast gelince beni birden bire heyecanlandirmis olan kitaptir.

cocukken okumustum ve okudugumu dahi unutmustum bu kitabi, demin eksisozluk'te gorunce kitabi hatirladim, az cok birkac imge belirdi aklimda.
    su an konuyu falan hatirladim ama daha cok bende biraktigi hissi hatirlayabildim. cok cok hizlica okuyup tuketmistim, cocugunuza okutun, cocuk kitap okumayi sevsin.
  • türkçe dersinde kızıma okuma ödevi olarak verilen kitaptır. çocuk gerilim olarak niteleyebileceğimiz kitabı büyükler de keyifle okuyabilir. çizimler korkutucu, çocukken okusaydım çok daha fazla etkilenirdim diye düşünüyorum.