şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daeho olarak da bilinir. yönetmen koltuğunda ı saw the devil filminden (yazarlık yapmıştı bu filmde) hatırlayacağınız hoon-jung park'ın oturduğu, 2015 yapımı güney kore filmi.

  başrolünde güney korenin parlayan yıldızı -hayır, psy değil- min-sik choi oynuyor. 1925 döneminde, japonların koreyi işgal ettiği bir dönemde, kafayı kaplanlarla bozmuş bir japon komutanın, dağın efendisi olarak anılan devasa bir kaplanı avlamasını konu ediniyor.

  min-sik choi (bkz: oldboy) yine döktürüyor efendim. yaklaşık 2 saatlik film pek bir durağan olmasına karşın, ilk saati atlatmanız ardından müthiş bir kurguyla, atmosferle karşı karşıya kalacaksınız.

  kaplanların cgı efektleri çok hoş değil. eğri oturalım, doğru konuşalım. life of pi'yi hatırlarsınız. burada o kadar kaliteli kaplanlar yok. ama duygusal yükü daha ağır.

  ayrıca eğer kalkıp bu filmi güney korenin revenant'ı diye yorumlayan olursa gelsin, alnını karışlayayım.

  edit: düzeltme, ekleme falan.
 • yürek dağlayan filmlerden bir tanesi. adından da anlaşılacağı üzere bir kaplan ve bir avcının hikayesini anlatmakta.

  insanın ne kadar nankör ve bencil olduğunun yanı sıra aynı değerde içinde merhamet ve vicdan barındırdığını gösteren bir yapım. filmin ilginç yanı bu değil tabi, aynı tezat duyguların tek canlı insanlarda değil hayvanlarda da var olması. yaşamak için yiyoruz, ölmek için yaşıyoruz, herkesin mücadelesi bu aslında.

  izleyin izlettirin dostlar, kaçırmayın böyle filmleri. *
 • bir kaplanı değil, yaratılmışların en 'aşağılık' olanı, insanı anlatan film.

  ve doğanın yol açacağı her felaketi hak ediyoruz. çünkü öyle vahşiyiz ki, bir parça 'kürk' bizim için bir hayattan daha değerli.
 • giriş kısmını geçince merak uyandırıp seyir zevki artan güzel bir film
 • beğendiğim film, baya başarılı olmuş.
  izlemeye ancak fırsatım oldu fakat gecikmeli de olsa tatmin oldum.
 • 3 yıldır ertelediğim şahane film