şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en eski gazetelerinden. ingiliz.
  http://www.timesonline.co.uk/
 • (bkz: times/2)
 • lady diana'nin olumunden 15 gun kadar once rahmetlinin dodi el fayed ile evliligi ile ilgili "a match made in mecca" basligini atmis gazetedir.
 • 1 ocak 1788'de londra'da yayın hayatına başlayıp, her gün çıkan; 1966'dan itibaren küçük ilanlara birinci sayfada yer vermeyen gazetedir.
 • futbolcular kendini yere atmasın diye kampanya başlatan gazetedir ayrıca,

  http://extras.timesonline.co.uk/…/diving_poster.pdf

  (bkz: marcio nobre)
 • travel ekinin kapak konusu olarak istanbulu secip , "oyle bir itibar goruyorsunuz ki kendinizi david beckham zannediyorsunuz cumlesiyle istanbullulari anlatan (?) , herkes istanbula gitsin kampanyasi baslatan gazetedir.
 • artik yillanmis espriler uzerinde donup dolasan gazetedir..
  http://images.thetimes.co.uk/…ture/0,,233127,00.jpg
  (bkz: biz hindi miyiz)
 • londra film festivali'nin sponsorudur. film girişlerinde ücretsiz olarak temin edilebimektedir.
 • kendisi bir italyan olan* fabio capello'nun ingiltere milli takımının başına senelik 5 milyon pound karşılığında geçmiş olmasına, ve bu tutarın ingiltere başbakanı gordon brown'un senelik maaşı olan 180,000 poundun 27 katı olmasına hiçbir itirazı olmamış, silik, ezik, demokrasiden nasibini almamış, insan haklarından, adalet duygusundan bihaber bir gazetedir.

  böyle bir gelir adaletsizliğine karşı duruşunu belli edemeyen, en azından halkı gaza getirip sesini duyurmasına ön ayak olmayan times'ı kınıyorum.

  görülen o ki times'ın bir hürriyet'in, bir milliyet'in seviyesine gelmesi için alması gereken yol çok, aynı şey ingiltere için de geçerli.
 • spor servisi bugün itibarı ile the guardian'dan fena halde çalım yemiş olan gazetedir

  the times'da birkaç gün önce "geleceğin 50 yıldızı" şeklinde bir liste yayınlandı. listenin 30. sırasında 16 yaşında bir moldova'lı var. şöyle denmiş

  30. masal bugduv (olimpia balti): 16 yaşındaki moldova'lı yıldız arsenal'in takibinde ve çalışma izni için şimdiden başvurmuş durumda. bugduv diğer büyük kulüplerinde ilgisini çoktan çekmiş durumda.

  tamam haber güzel, genç futbolcuyu ele almışlar, muhtemel transfer haberini de vermişler. ama şöyle bir problem var. bu genç dünya nüfusuna kayıtlı değil, gezegende bir hacim kaplamıyor, 3 boyutlu şekli mevcut değil.......anlayacağınız yok böyle bir adam. the times almış, kafasından olmayan bir moldova'lı oyuncu yaratmış, yetmemiş bir de bunu geleceğin 50 yıldızı arasında göstermiş. artık pes'in "create player" özelliğine fazla mı sardılar bilemiyorum. kaynak olarak yazmadan önce de wikipedia'ya bakmışlar. gerçekten de wikipedia'da moldova milli takımına yeni çağırılan isimler arasında 1992 doğumlu masal bugduv diye bir adam var. ama problem şu, masal bugduv aynı zamanda bu veriyi giren kullanıcının adı. anlarsınız ya. zaten olimpia balti takımının kadrosunda da böyle bir adam yok, yine wikipedia'ya göre. the times tongaya düşünce ondan gazı alıp aynı oyuncuyu siteye taşıyan goal.com'da dağılmış tabi. the guardian da ikisini faka bastırınca önce the times malum internet linkini kaldırıp yeni bir liste açıkladı ve yeni listede 30 numaraya arsenal'den jay simpson'ı yerleştirdi. goal.com'da ilgili sayfanın sonunda bir tekzip belirtti. associated press yaktı bizi diye savunmaya geçmişler.

  the guardian feci bir çalım atmış anlayacağınız. bunu ortaya çıkaran gazeteciye de güzel bir zam yapılmıştır. the times'da meşhur listeyi hazırlayan arkadaşa ne olmuştur bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap