şükela:  tümü | bugün
  • yıllar önce okuyup rafa kaldırdığım,bir daha da okumayacaım,hala kitaplığımda tam karşımda bana göz kırpan,it kadar korkutucu koşarak kaçılası orjinalini okuduğum tek stephen king romanı.
  • turkceye $effaf olarak cevrildi
  • blind guardian'ın tales from the twilight hall albümünün yedinci şarkısına ilham vermi$ olan roman.
    (bkz: tommyknockers)
  • waçovski kardeşler zannımca matrikisin senaryosunu yazarken sitefın king in bu kitabından arak yapmışlar.

--- spoiler ---
    yaw hani canım varya canlıları enerji kaynağı olarak kullanıyorlar.pil olayı.
    --- spoiler ---
  • king'in bu romanının ismi türkçe'ye iyi sıhhatte olsunlar şeklinde çevrilebilirmiş pekala. artık bu işlere el atmamın zamanı gelmiş sanırım.
  • stephen king bu kitaptan nefret ediyormuş bu arada, zira yazarken koko kafaları yaşadığından kendini tam veremediğini düşünüyormuş falan

çocukken okumuştum (the tommyknockers'ı şeffaf diye çevirmek de büyük başarı bu arada!) ama o kadar kötü olarak hatırlamıyorum.
  • sayilari az olan boktan stephen king romanlarindan birisi.
  • fena olmayan roman lakin 800 küsür sayfa .
  • 822 sayfalık king kitabı. çevrimi şeffaf olarak yapılsa da (çevirmene büyük bir alkış) aslında burada bahsedilen bir tekerlemeden alıntı yapılan ve eski madenlerde dolaşan korkutucu küçük adamların geceleri dolaşması ve kapılara vurmasindan gelen bir sözcüktür.
    neyse efendim. spoiler vermeden kenardan kenardan bahsedersek konu kadın bir kovboy kitabı yazarımızın arsasinda ayağının bir cisime takılması ile başlar ve derken olaylara tüm heaven halkı dahil olur.
    bundan sonraki yazacaklarım king hakkında subjektif görüslerimdir.
    --- spoiler ---

dikkat!
    şimdi birincisi king kapalı alan psikolojisi konusunda tam bir uzman. sis, kubbenin altında kitaplarında olduğu gibi burada da kapalı bir şehir ve içindeki insanların psikolojisini izliyoruz.
    kitap oldukça sarsa da bazı yerlerde "atma king allah askina" dediğimiz yerlerde geliyor.
    ancak bir nokta var ki bildiğin matrix filmine hem de düşsel kurgu enerjisi ile insanların pil yapılma fikri detaylı şekilde verilmiş. insanların küvetlere konması, rüyaların daha çok enerji vereceği vb.
    kitap sonu ile yine bizi büyülüyor (ufak tefek mantık hataları olsa da) ve büyük ustaya tekrar saygı duyuyoruz.
    --- spoiler ---
  • gayet güzel bir stephen king romanıdır

hesabın var mı? giriş yap