şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini michael herz ve lloyd kaufman'ın üstlendiği 1984 tarihli aksiyon/komedi.
 • asıl adı simon delacroix olan fransız electro house adamı. candır.
 • teknik eksiklikleri olmasına rağmen süper bi film, kendini siz sıkılmadan izlettirmeyi başarıyor, özellikle kahramanın çirkin bir kahraman olması, bu az bulunan ve sevdiğim bir şey.

  filmden aklımda kalanlar:

  --- spoiler ---

  kahramanın dublajı, hırlayanı ayrı normal konuşanı ayrı kişi seslendirmiş bu yüzden filmi bazen türkler mi çekmiş hissine kapılıyosunuz, çok taş hatunlar var, feci ölüm şekilleri var hatta son durağa basar, kol koparıp o kolla adam dövme favorimdi. eğlencelik bir film gibi gözüküyor ama alt metinler de fark edilmedi değil. gerçek kötüler bariz belli belediye başkanı, şişko, doymak bilmez bütün kirli işlerin arkasında olan kişi, kapitalizmi temsil ettiğini anlamak zor değil, başkomiser ise hitler gibi selam veriyor ve onun gibi konuşuyor onun da neyi temsil ettiğini anlamak zor değil. kahramanın kör kızla yaşadığı aşk da çok sevimliydi.

  --- spoiler ---

  son olarak diyeceğim filmde çok fazla 80'ler klişesi var ama nedense çok rahatsız etmiyor. oldukça hoş ve eğlenceli bir film fakat çok kaliteli çekildiğini söyleyemeyeceğim. soundtracklerden ise yalnızca aklımda şu kaldı.
 • buram buram 80'ler kokan troma studio'nun b filmi. filmde dönemin amerikan gençlerinin halini, geçim derdini, aslında patronların ve kapitalist düzenin asıl suçlu olduğunu, yozlaşmayı ve amerikan toplumunun duyarsız halini çok eğlenceli bir şekilde işleniyor. filmde çok güzel hatunlar var. 80'lerde squat,abs gibi boş işler çıkmadan önce hatunlar çok daha güzelmiş. keşke hep öyle kalsaydı.
 • my only chance isimli parçasını beğendiğim bir müzik oluşumu. hissiyatı güzel.

  https://youtu.be/seaai7jwol8
 • 140journos'un emir demiri keser videosunda arkada çalan gloomy sunday adlı parçasıyla keşfedip sonrasıda my only chance, toxic is dead, make this right gibi güzel şarkılarıyla hayatıma girmiş bulunmaktadır.

  not: yalnız çıkardığı son albümün sound farkından sevemedim /

  not 2: favorim; gloomy sunday
 • simon delacroix adlı 82'li fransız* kardeşimizin sahne adı.gloomy sunday adlı parçası furi oyunun albümünde bulunan make this right ve my only chance efsanedir.dinledikçe içimdeki şeytani yön kabarıyor,üçü de kusursuz parçalar.
 • bugün itibariyle i ve ii adlı 2 albüm çıkarmıştır.
 • 1984 çıkışlı korku komedisi. macon blair tarafından yeniden çevrilecek.
 • simon delacroix -sahne adıyla the toxic avenger. google da tarzı elektro house - dance diye geçiyor ama son zamanlarda minimal techno ya doğru büyük bir adım atmış dj. karanlık ve vurucu ritimleri güzel kombine edebildiğine kesinlikle kanaat getirdim. bazı şarkıları gereksiz uzun ve boğucu. yine de her albumunde 3-4 şarkısı ortalama üstü oluyor. canlı performansları gesaffelstein ı andırıyor, türkiye ye geldiğinde buralar alev alır.

  https://www.youtube.com/watch?v=b38ibyr45e4