şükela:  tümü | bugün
 • londrada gecen bir mo hayder romani. kacirilan bir cocuk, perisan aile, polisin seferber olmasi, ingiliz orta sinifina yapilan, serpistirilmis göndermeler, igrenc ve sürpriz bir son.
 • sepultura - a-lex;

  i look inside myself
  and i feel there's someone else
  just a creature with no limit
  i've lost all moral choice

  my blood is cold
  i've loast all my control
  my blood is cold
  there's little left of me

  voices rip right through my head
  but it's nothing familiar to me
  broken down and conditioned
  you'll never understand just who i am

  my blood is cold
  i've lost my heart and soul
  my blood is cold
  where is my own free will?

  push me under keep me under
  stop trying to fuck with me

  why have you misplaced me?
  why have you forsaken me?
 • 2014 belçika yapımı bir gerilim filmi.

  --- spoiler ---

  dedektif nick cafmeyer hayatı düzgün giden başarılı bir müfettiştir. kariyeri mükemmeldir. fakat apansızın güzel giden hayatına karanlık bir bulut çöker. dokuz yaşında kardeşi faali meçhul bir şekilde ortadan kaybolur. plettinckx ise herkes tarafından tanınan bir sex suçlusudur. dedektifimiz plettinckx'i sorgulamaya alır fakat delil yetersizliğinden hızlı bir şekilde serbest bırakılır. adam manyaktır şeytani zevkleri vardır. nick ise 9 yaşında kaybettiği kardeşinin sırlarını bu sex katili adamla bir bağlantısı olduğunu düşünür ve amansız bir takip başlar..
  --- spoiler ---
 • belçika behzat ç. si mübarek

  --- spoiler ---
  orjinal adıyla 'de behandeling'. roman uyarlamasıymış, izlemez olaydık da romanını okuyaydık çünkü film fena değildi, filmi buysa romanı da aşmıştır kesin. neyse film de takıntılı dedektifimizin düştüğü ikilem kafamı karıştırdı biraz. film adamımıza diyor ki yıllardır kayıp olan kardeşini mi araştıracaksın yoksa şu an ki kayıp çocukları veya katilimi. bu soru adamımıza ilkin ünlü sapığın intihar ettiği sahnede soruluyor ikinci olarak da çocuk pornocusu kadının arzı endam ettiği sahnede. bariz bir şekilde kendi derdine mi düşeceksin yoksa toplumun derdine mi diye soruyor film. elemanımız yani belçikalı behzat toplum diyor ve sonu herkesin içini cız ettiriyor. yani ne diyor bu film? bencil olsaydın bak ne güzel olurdu filan mı? aklımda deli sorular sorular..
  --- spoiler ---

  bu sefer de gizem/polisiye sevenler bayram edecektir bu filmle, izleyin izleyin..
 • çok rahatsız edici bir film. derecesini anlatacak kelime bulamam, ama mutlaka izlenilmeli.

  pedofilibenim algı sınırlarımın alabildiği bir olgu değil, kabul edemiyorum bir hastalık olarak. çocuklara yapılan her kötü muamele anlayış sınırlarımı zorlarken anlatılacak gibi değil bu. hikaye çok sıradışı gibi ama acaba biz mi bilmiyoruz basından mı saklanıyor böyle şeyler diye düşünmüyor değilim, hal böyle olunca çok gerçekçi olma ihtimali beni filmden daha çok gerdi. true detectivede işlenen konuya benziyor ama orada görüntü gösterilmiyordu bunda var. o yüzden çok çok rahatsız edici. bütün yaşam enerjinizi alıp götürüyor bunu bilerek izleyin, ama izleyin mutlaka izleyin.
 • (bkz: marc dutroux)
 • prisoners seven bunu da sever ve fakat film hayli sert. özellikle anaları buradan uyarmayı borç bilirim, izlemeseniz de olur.
 • oldukca uzun bir film oldugu icin zaman zaman gereksiz yere yavaslasa da alabildigine sapik bir film. bati avrupanin surekli karanlik kasvetli sonbahar-kis ortamini da birebir yansitmislar. nip tucktan bile sert bir gidisati var.
 • özgün ismi de behandeling olan film.
 • izlediğim en güzel filmlerden biri. bakamadığım çok sahnesi vardı, ağlamak istediğim. gerildiğim, korktuğum...
  "hadi hadi" diye deli gibi sinirlendiğim.

  pedofili konusu gerçekten çok başarılı bir şeklide işlenmiş ama hiç kuşkusuz daha kötüdür her şey yaşayanlar için. daha derin. daha acımasız.

  her şeye rağmen "acaba izlesem mi?" diye bakıyorsanız bu satırlara; izleyin.