şükela:  tümü | bugün
 • joël dicker’in 2014’te piyasaya çıkan aynı isimli romanından uyarlama 10 bölümlük mini dizi. dizinin kadrosunda patrick dempsey, damon wayans jr, virginia madsen, ben schnetzer ve kristine froseth bulunuyor.

  --- konusu ---

  genç bir yazar ilham bulmak için akıl hocası harry quebert’in maine'deki evine gelir. ancak harry’nin uzun zaman önce kaybolan 15 yaşındaki nola kellergan’ın cinayetiyle suçlandığını öğrenir ve kendisini bir cinayet soruşturmasının ortasında bulur.

  --- konusu ---

  ilginç bir konuya benziyor. izlemekte fayda var. ayrıca ilk bölümde çalan casta diva aryası beni benden aldı. ilk kez dinledim sanıyorum; lakin büyülendim resmen.
 • 2018’in the haunting of hill house’tan sonraki en iyi dizisi.
  maine’de 1975’te kaybolan laura palmer gibi gizemli bir genç kız ve twin peaks gibi sade görünümlü, doganın içinde ve sırları olan bir kasaba. tp gibi gerçek üstü olaylar yok. ama pek çok twist olduğunun garantisini verebilirim. sürükleyici bir drama
 • yılın başarılı televizyon serilerinden olmasına rağmen oldukça az bilinen bir dizidir. güzel bir kitap uyarlaması olan, başarılı ve akıcı bir anlatıma sahip dizidir. ilk ve orta kısımları sürükleyici bir biçimde geçerken sonlara doğru biraz karmaşık bir hal alıyor. oyuncu seçimleri de başarılı. dizi kıtlığı yaşanan şu haftalarda böyle mini seriler keşfetmek çok iyi oluyor.
 • tek sezon 10 bölümden oluşan başarılı bir kurgu dizisi. açıkçası son bölüme kadar merak içerisinde izleyicileri izletiyor.
 • blu tv ye de gelmiştir.
 • güzel bir mini dizi.

  hakikaten de orospu çocukluğunun sınırı olmadığını gösteriyor.
 • ilk bölüm ile başlayan soru işaretlerine, son bölümün son dakikalarına kadar yeni yeni bir sürü soru işaretleri ekleyerek devam eden hikaye, finali ile içinizde bir burukluk bırakıyor. kısa bir süre durgunluk-şaşkınlık yaşayıp yutkunduktan sonra diziyi unutulmazlar listenize ekliyorsunuz. en azından benim için öyle oldu. dizinin kurgusu çok çok başarılı. oyunculuklar muazzam, hikaye oldukça etkileyici.
  hem nola'ya hem diziye aşık oldum.
 • henüz 6. bölümdeyim ama uzun zamandır bu kadar merakla izlediğim bir dizi olmamıştı. harry quebert noraya öyle bir bakıyor ki aşkın özeti resmen...
 • bugün bu mini diziyi bitirdim.

  --- spoiler ---

  --spoiler alert--
  --- spoiler ---yukarıda da bahsedildiği gibi özellikle sonlara doğru katille ilgili tahminlerinizi sürekli değiştirmenize neden olacak şekilde yazılmış senaryosu ve bu yönden ilgi çekici. ama şu "aman tanrım newyork'tan gelen ünlü yazar, hımm hepimiz ona saygı duymalıyız" tarzındaki kasabalı yaklaşımı çok abartılmıştı. bir de öyle bir kasaba ki herkes yalancı. türünün ortalama ve belki biraz üstü bir örneği deyip görüşlerimi sonlandırıyorum.
 • güzel dizi yeni bitirdim klişelere sapacak gibi görünüp güzel sıyrılıyor her seferinde sonunu da güzel bağlıyor.
hesabın var mı? giriş yap