şükela:  tümü | bugün
  • 2007 baharında gösterilecek bir dizi. başrollerde jonathan rhys meyers, sam neill, jeremy northam ve natalie dormer var.
    bu imdb linki; http://www.imdb.com/title/tt0758790/
    bu da fragmanı; http://www.youtube.com/watch?v=-t9q8k4_f3q
  • futbolcu olani için

(bkz: igor tudor)
  • e2 ile türk ekranlarına taşınacak olan dizi
  • anlaşıldığı kadarıyla cnbc-e'de kimi sahneleri kesilmiş olarak, e2'de ise kesintisiz olarak yayınlanacak olan dizidir. cnbc-e'nin sitesinden aynen copy/paste yapalım:

"genç kral viii. henry’nin çalkantılı yaşamı ve olaylı aşklarını konu alan, 59. emmy ödül töreni’nde favoriler arasında gösterilen destansı yapım “the tudors” 18 eylül salı günü saat 21:00’den itibaren cnbc-e’de yayınlanacak... birgün sonra ise e2’nin “hava kararınca” kuşağında kesintisiz olarak ekrana geleceğini de hatırlatalım."

edit: efendim kesintisiz derken reklamsız demekmiş. algılama problemi olmuş bende.

edit2: her iki kanalda da izledik ve gördük ki algılama problemi bende değil, kesintisizin reklamsız anlamına geldiğini düşünüp beni uyaran arkadaşlardaymış. gerçekten de cnbc-e'de konunun akışını etkileyecek ölçüde makaslanmış, e2'de ise kesintisiz oynamıştır.
  • (bkz: rome)
  • ilk baki$ta igor tudor ve ailesiyle ilgili bir reality show gibi gorunen tv dizisi.
  • 12 eylül 2007' de cnbc-e saat 21:30 civarında yayınladıkları reklamının jenerik müziği olarak ultramarine chant in kullanıldığı dizidir. akşam akşam tebessüm ettirmiştir bana.
  • 10 bolumluk ilk sezonu bir cirpida bittikten sonra yapilabilecek yorumlar arasinda $unlar olabilir:

- viii henry cok pompaci bir kraldir
    - viii henry'nin etrafindaki kadinlar da cok pompacidir
    - viii henry'nin etrafindaki adamlar da pompayi kutsal saymaktadir (kardinali wolsey dahil)
    - anne boleyn'i oynayan natalie dormer domuza benziyor
    - jonathan rhys meyers "guzel erkek" olarak anilsa da, goruldugu kadari ile yakin arkada$i duke of suffolk charles brandon'i oynayan henry cavill daha kadinlara hitap ediyor
    - sam neill cok baba adam
    - o kadar karinin arasinda yine en anlamli yuz ifadesi kralice katherine (k ile) of aragon'undur, bravo.
    - ben devamli sir thomas more'u oynayan jeremy northam'in $apkasini cikardiginda lord voldemort cikacak diye bekledim.
    - cnbc-e'nin tanitim fragmaninda calan muzik baba bir warhammer 40k oyunu olan chaos gate'in "corpus sanctis ultramarini" chant'idir. hangi arkada$ bulup kullandiysa aferin diyorum. bayramda gelsin elimi opsun ekstra harclik verecegim.
  • uncut versiyonunu bu akşam e2 kanalında izleyeceğim dizi. heyecanla bekliyorum...