şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ismine bakınca, türbanlı kadınlardan oluşmuş bir cemaat gibi gözükse de, aslen 50lerden bir doo-wop grubu, şu bayan vokallilerden. when you dance isimli şarkıları sıyrılabilmiştir sadece. onun dışında birbiri ayarında i'm nobody's, congratulations gibi şarkıları da vardır.
  • iktidar desteğiyle, yurt çapındaki üniversitelerde çılgın atacağını tahmin ettiğim grup. böyle bile daha sempatik olmadı be arkadaş.
  • üyeleri sokak sanatçılarından oluşuyor imiş. funtashlikh isimli parça bir harikadır.

http://soundcloud.com/the-turbans/funtashlikh
  • "city sessions" adlı güzel bir ezginin sahibi topluluk.
    http://www.youtube.com/…v=r6hxqpq74-o&feature=share
  • vizyonları ''kemanla ortalığın ne kadar amına koyabiliriz ? '' olan çok hoş gruptur.
    sıkılmadan dinletir.
  • hindistan'ın goa eyaletinde ülkemin gergin ortamından uzak, bir barda çay içerken bir grup ud ve keman ile sezen aksunun sarışınım şarkısını çalmaya başladı, hep beraber şarkıyı türkçe olarak söyledik. şarkı bitene kadar onları türk sandım. şarkıdan sonra konuştuğumuzda ud çalan israilli, keman çalan ingiliz çıktı. ben çok şaşırdım. istanbulda da çaldıklarını söylediler ve kartlarını verdiler. hoş bir gruptur, denk gelirseniz dinlemenizi tavsiye ederim.
  • yaptıkları müzik türünü: gypsy klezmer, turkish folk ve frenzy olarak tanımlamaktan çekinmeyen eğlenceli mi eğlenceli birliktelik. trt müzik'te yaptıkları cümbüş var programıyla, kulaklarda pek leziz tatlar bırakmaktalar. grup elemanlarının mevcut karakterleri ve birlikteliklerinden ortaya çıkan sonuç tam bir karnaval ortamı. programlarına buyur ettikleri müzik gruplarıyla bile ufkunuzu açan ekip çok daha dikkatle takibe muhtaç. şimdiden türkiye'ye geldiklerinde izlenmek istenenler listesinde ilk sırada yer alan grubun üyelerinden pavlos mavromatakis ve bulgar miroslav morski ise pek fena adamlar.
  • (bkz: hatırlatma)
  • an itibariyle trtmuzik'te cumbus var programında çalmaktadırlar. pek sevdim.
  • çok eğlenceli, sahneleri videolardan anlaşılacağı üzere pek şahane grup. 16 mart'ta salon iksv'de sahne alacaklar. dans ederek ölmek için harika birgün olacak.