• kucuktum ufaciktim, seyredip seyredip tirsardim
    trt zamanindan kalma bi gerilim dizisi, bi bolulmde 2-3 kisa hikaye olurdu
    igrenclik yapmadan gusel gusel gererdi
  • simdiye kadar gerilim dozu olarak en beendigim dizi daha iyisi olmadi gelmedi gelmeyecek korkarim...
  • morgan freeman'ı ilk burda görmüştüm. bir bölümünde adam hapishaneden kaçmak için morgdaki görevliden yardım istiyor. kendisi de hapishanede ölenleri morg'a taşıyor. bir ölüm oluğunda görevli onu tabuta koyacak. cesetle birlikte gömülecek, herkes gittikten sonra da görevli mezarı kazıp adamı kurtaracak. (yalnız görevli miydi morgan freeman diğeri mi şimdi hatırlayamadım) adamımız tabuta giriyor. insanlar gelip tabutu götürüyor ve gömüyor. sonra da adam tabutun içinde bir kibrit yakıyor. yanına dönüp bakıyor ve onu ordan çıkaracak görevlinin tabutta olduğunu görüyor. çığlıklarla kamera yukarı kayıyor, toprağın üstüne, kadrdaki hapishaneye zoom esnasında çığlıklar giderek uzaklaşıyor. ve son...
  • twilight zone the movie versiyonu mükemmeldi.
    spielbergler, zemeckisler, landisler bi aradaydı.
    video da vardı izler dururduk.
  • super gerilim hikayelerin oldugu cok iyi bi diziydi
    eskiden izledikten sonra hep tirsmistim
    filmini star bazen veriyor
  • bir bölümünde adamın biri işe bir yere giriyor,temizlik malzemelerinin konduğu şu odalar gibi bişii yada tuvalet,çıktığında herşey değişmiş oluyor,karısı kimse tanımıyo bunu,çok afedersiniz göt gibi kalıyodu,uzun yıllar böle biryerle girince çıktığımda herşeyi aynı bulamama paranoyası yapmıştım.ayrıca ah belinda da bundan araktır büyük ihtimalle
  • ray bradbury'nin sundugunu sandigim programdi yillarca. megersem rod sterling sunuyormu$. tenk yu eyrbag.
  • george miller(mad maxten hatirlayalim) joe dante(gremlinsden hatirlayalim) john landis(an american werewolf in london dan hatirliyalim) steven spielberg (uzayli zekiyeden hatirlayalim) in ortaklasa cektikleri 4 hikayeden olusan alemlerin en guzel korku filmlerinden biri.

eski twilight zone bolumlerinin coverlarindan olusan bu serinin kanimca en guzel kismi ucak kazasina sebebiyet veren gremlin'in oldugu bolum idi.
  • daha sonra bu diziden arak bir cok basarili film yapildi. the truman show da bunlardan biridir. ve de en guzel bolumlerinden birsiydi. adam uyanip tiras olmak icin ayna karsisina gectiginde ayna dusuyordu ve o an arkasinda bir kamera oldugunu goren adam henuz dumur asamasındayken iceriye elinde matkapla bir adam dalip aynayi tamir ediyor ve banyoyu terk ediyordu. adamimiz israrci davranip agzindan lafi kaptiginda hayatindaki her şeyin bir dizinin parcasi oldugunu ogreniyordu. ona devam etmek isteyip istemedigi soruldugunda ise hayir diye cevapliyordu. yuklu bir cek alip evine dondugunde ne karisi ne de arkadasi kalmamisti. cunku tanidigi herkes dizinin kadrolu calisanlariydi. daha sonra ise matkapli adam evdeki kameralari toplamaya geliyordu ve bir sure konustuktan sonra adamimiz "tam da alismistim" diyordu. matkapli adamin cevabi ise kisik sesle "sen gene de pek emin olma" seklindeydi.
hesabın var mı? giriş yap