şükela:  tümü | bugün
141 entry daha
 • oyunu, yönetimi, kurgusu, senaryosu, renkleri, müzikleri... kısacası her şeyiyle muazzam bir filmdi gerçekten. hakkında hiçbir şey bilmeden başladığım bu film beni epeyce şaşırttı ve izlediğim 2019 yapımı filmler arasında en sevdiğim olmayı başardı. özellikle arjantin'in yakın tarihinde geçen sahneler etkileyici ve futbol muhabbetleri de oldukça keyifliydi.

  "vatikan'ı aklama, propaganda" vesaire meselelerine takılmadan izleyiniz, pişman olmayacaksınız.

  9/10
 • iki papanın muhabbeti. eksi sonsuzluk / 10.
 • bu filmi izlerken şunlar bilmekte fayda var:

  1) gerçek dünyada filmde papalığın yaz evinde papalar arasında geçtiğini gördüğümüz görüşme hiç yaşanmamıştır. 16. benedict'in francis'e karşı o kadar da sevgi dolu olmadığı bilinmektedir.

  2) film esasen şuanki papa francis'i anlatmak üzerine düşünülmüş ve ismi de ona göre planlanmıştır fakat anthony hopkins'in menejerlik ajansı daha eşit role sahip olmalarını istemiş ve bunjn üzerine filmin adı da değişmiştir. bu sebeple francis'in geçmişine dair flashbackler çokca varken benedict'in gençliğini, 2. dünya savaşı yillarinday ne yaptığını, neden ona nazi dediklerini görmüyoruz.

  onun dışında filmdeki teknik tercihleri çok sevdiğimi söyleyebilirim. kamera kullanımı, kurgu filmi hem dokumentarik bir havaya sokuyor hem de seyirci ile film arasındaki ilişkiyi çok canlı tutuyor.
 • “ sin is a wound, not a stain . ıt needs to be healed, treated. forgiveness is not enough . “

  “ when i put out the candle, the smoke went down instead of rising up. that’s like the rejection of cain’s offering “

  “we live in god but we’re not of it “

  “for my entire life, i have been alone but never lonely. “

  “when no one is to blame, everyone is to blame.
13 entry daha