şükela:  tümü | bugün
 • sonunda türkçeye çevrilmiş çocuk kitabı. baskı kalitesi orijinali gibi olmasa da kitabı türkçe okuyabilmek büyük şans.

  "aç tırtıl pazartesi günleri 1 elma, salıları 2 kocaman armut, çarşambaları 3 erik, perşembeleri 4 çilek, cumaları 5 portakal tadında...
  cumartesileri ise birbirinden leziz 10 farklı yiyeceğe bedel.
  pazarları mı?
  pazarları güzel bir kitap okumanın tarif edilmez mutluluğudur aç tırtıl."

  buyrun buradan inceleyin:) http://www.kipitap.com/kitap/ac-tirtil/2230/
 • parmak kuklası yapmak için mukemmel bir kitaptir. ayni zamanda karakterleri renkli keçe den keserek, keçe tahta uzerinde de anlatilir bu hikaye.. ( cocuklarin ilgisini kitaptan daha cok cekiyor ve istenilen bir konuya uyarlanabiliyor karakterler )
 • aslında ingilizce versiyonu kalın karton sayfaları sayesinde bebekler için de uygun. ama türkçe basımında ince kuşe kağıt kullanılması bebekler için pek sağlam olmaması anlamına geliyor:)
 • eric carle'ın 1969'da yayınlanan ilk orjinal baskısından okuma şansı bulamasam da elime geçen kopyası ile harika bir 3 hafta geçirme fırsatı bulduğum eser. kesinlikle bir tatil kitabı değil. milli kütüphane veya odtü kütüphanesinin son katında değerini/benliğinizi/algınızı vermeniz gereken ve sizi esir alacak bir başyapıt.

  ----- spoiler -----

  öncelikle belirsizlik ve sonsuzluk eser de ön safha da...

  kanser kök hücresinin hangi yolaklar ile farklılaştığı ve otonomi kazandığının tam bilinemesi gibi ay ışığının aydınlattığı yumurta'nın o yaprağın üstüne nasıl geldiğine dair bilinemezlik bizi merak içinde bırakmakta demek hafif kalır kitaba dair bağımlılık yaratıyor...

  yazarın belirsizlik denklemleri/başlangıçları bizi sürükleyici olayların örgüsüne dahil ediyor.

  macroeconomics sixth edition'ın (n. gregory mankiw) modern phillips curve dair anlatısı ile benzerlik taşıyan bir yan/başlangıç var.

  tırtılın gülümseyen bir güneş karşısında bir pazar doğması başlangıç faz belirsizliği açısından hangi bağıntıları kullanmanız gerektiğine dair ipuçları/bağıntıları içermez mi?

  eˆ = y -b bˆ - a aˆ

  tırtılın bir haftaya yayılan yaşam öyküsünün doyumsuzluğa, malnütrisyona karşı karbonhidrat ağırlıklı diyetler ile saldırganlığı; ilkel köleci toplumdan, kapitalizme doğru ilerleyen sınıflı toplumların ve insanlığın sorunlarını, acılarını ve mutsuzluğunu çözememesine dari bir metafor değil midir?

  kapitalizmin tüketim toplumu sadece bir tek delik tüketilen yiyecekler ile daha güzel nasıl anlatılabilirdi.

  karbonhidratlar ile obezite mi dersin, sleeve gastrektomi de önce stapler ile ameliyat tekniğinin tanımlanması mı dersin? yoksa işlenmiş etler ile sosis ve salam ile pankreas kanseri ve whipple'a selam çakılması mı dersin.

  yoksa sevgili kahramanımız tırtılın karın ağrısının viseral fazdan parietal faza geçmesinin tedavisini yeşil yaprakta bulması zeno'nun kaplumbağasıtartışmasında "atılan bir ok hiçbir zaman hedefine varamaz" ile somutlaşan hareketin olanaksızlığı tartışmasına bir cevap değil midir?

  kocaman olan ve şişmanlayan tırtılın slevee gastrektomi veya roux en y gastrik bypass yerine koza'yı tercih etmesi; anatole france'ın meleklerin isyanındaki moris'ine karşı bir antikahraman olarak yaratıldığı izlenimi vermektedir.

  sonra rengarenk kelebek.

  mutlu son mu? belirsizlik mi? spinoza'nın sonsuzluğu ve conatus mu?

  yoksa kanser kök hücresinin asimetrik bölünme kapasitesi mi?

  çarpıcı bir son ile oluşan tatminsizlik ve belirsizlik okuyucuyu arayışlara itiyor.

  zamanımızın bir kahramanı tırtıl ve sonsuzluk, belirsizlik...

  ---- spoiler----

  keyifli okumalar dilerim. ikinci ve üçüncü gözden geçirişte farklı tatlar aldığım yaşama farklı bir gözle bakmamı sağlayan çarpıcı yazın.

  görsellikler artırılarak okuyucunun dikkatinin dağılması engellenilmeye çalışılmış.
 • bebeğimin bu sefer bir kitabını da yememesi için mukavva baskısını aldığım ancak onu da emerek erittiği zavalli kitabımız. sanırım aç olan tırtıl değil benim bebeğim. ama güzel mi güzel. gelecek yıllara kitap sağlam kalırsa onun da seveceğine eminim.
 • üç boyutlu baskısı mavi bulut yayınları tarafından yapılmış çocuk kitabı. tamam pahalı filan ama üç boyutlu kitaplar gerçekten bambaşka bir deneyim.

  buyrunuz burdan bakınız [http://www.kipitap.com/kitap/s/2401/ http://www.kipitap.com/kitap/s/2401/]
 • george w. bush'un cocukken(!) en sevdigi kitap.

  (bkz: stupid white men)
 • cok cici bir cocuk kitabidir. resimleri cok ac olan tirtil'in yedigi seyleri gosterir, sayfa her cevrildiginde o yedigi seyin ortasinda bir delik olur falan. eglendirir kucuk cocuklari yani. sirindir.
 • barış'ın günlüğü sitesinden yardım alarak yaptığımız, anne baba çocuk etkinliği. saniyede (mi ?) saatte (mi?)
  -hatırlayamadım- 1tane satılan bir kitap olduğu da kulağımıza çalındı.
 • bizde 3 boyutlu versiyonu var bu kitabın. eve gelen her misafir çocuğuna okurum tepkisini görmek için. 3-4 yaş grubu kız çocuklarını inanılmaz büyüleyen bir kitap. erkek çocuklarda bu denli bir beğeni göremedim nedense. daha küçük yaş gruplarında kitaba zarar verme ihtimali yüksek maalesef, boyutu veren kısımlar çok narin.