şükela:  tümü | bugün
 • oyunculuklarıyla oldukça keyifli zaman geçirten film.

  --- spoiler ---
  kadınlar ve geride bıraktıklarıyla ilgili söyleyecek çok şeyi varmış lee toland krieger'in.izlerken ilk aşkınızı,ilk öpücüğünüzü ve ilk sevişmenizi hatırlamamanız imkansız.o zaman yaşanan ve geride iz bırakan herşeyin bugüne yansımaları sürüyor hep.yine de sanki daha kısa olabilirmiş.adam scott gayet iyi, tek kaşını kaldırışı yeter.ayrıca siyah kısa saç, mavi göz, siyah ojeler, mini lise eteği ve tabiki siyah göz kalemi gibi kombinasyonlarla yönetmenin de hangi tür sevdiğini görmemek mümkün değil.
  "like a dark angel"

  --- spoiler ---
 • enteresan bir film, sonunu çok merak ederek izliyorsunuz.

  spoiler
  filmin başında abi erkek kardeşine hiç bir kadına güvenmemesi konusunda "tüm kadınlar fahişedir, buna annelerimiz, anneannelerimiz vs de dahil " gibilerinden cümlelerle nasihat veriyor.

  filmin sonunda anlıyoruz ki tüm kadınlar orospudur diyen abinin kendisi oropu evladının en önde gideniymiş.
  spoiler
 • baba ve oğul hikayesi. caleb rolundeki adam scott çok iyi, diğer oyuncular da iyiler. izlemeye değer bir film.
 • hikaye çok da ilginç bir konuyu anlatmasa da, repliklerin altında baya birşeyi kurcaladıkları belli. caleb karakterinin ruhsal durumunu analiz etmeye kalktım tüm film boyunca, şu an başarılı olduğumu söyleyemem. biraz üstüne düşünüp konuşmak lazım. ki bu bir filmden geriye kalan güzel birşey değil mi?
  diğer yanda, oyunculukların hepsi ciddi anlamda başarılıydı. kesinlikle vakit kaybı olarak görmediğim filmlerden biri.

  --- spoiler ---

  filmin en başında aslında caleb'ın kadınlarla ilgili söylediği tüm o laflara inanmadığını düşündüm. ilk sahnede ağladı ağlayacak moddayken, kardeşi masaya gelince söylenmiş cümlelerdi zira. hikaye devam ettikçe, kardeşine anlatılan hikayenin gerçekliğini belki de yine kardeşine ispat etmeye çalışıyordu böyle konuşarak ve davranarak dedim. babası hakkında öğrendiklerini söyleyemediği için babasının söylediklerini gereğinden fazlasıyla, kadın düşmanına dönüşerek içselleştirmiş gözüküyordu. hikayenin sonunda ise, cidden ne amaçla emma'yla birlikte olduğundan emin olamadım. eski sevgilisine çok benzediği için mi? ki birkilte olduğu fahişeye sorduğu sorular bunu ima ediyor gibiydi. yoksa hatunun da diğer kadınlar gibi olduğunu bir şekilde ispatlamaya çalışıyordu? ilk başta bence yapmaya çalıştığı buydu, ama sonradan kardeşine söylememesi ve babasını da susturması bu olasılığı yok ediyor. gerçi hatun çocuğa gerçeği söyledi mi trende bilmiyoruz. yoksa cidden hatuan özel birşey mi hissetti? trenin gidişinde arkaya bakması, içlenmesi, sevişme sonrası konuşmaları sırasındaki gülümsemesi -ki film boyunca sadece burada gülümsedi adam- vs... emin olamadım.

  --- spoiler ---
 • ilginç bir fim... caleb rolündeki adam scott müthiş bir oyunculuk çıkarmış ama bunun dışında neresinden tutsam elinde kalacak bir film... karakterlerin yaptıklarında bir mana aramak ve dahası bulmak mümkün değil.

  karakterlerin motivasyonunu anlamak mümkün değil örneğin, film ilk açıldığında karşımızda safkan bir orospu çocuğu caleb çıkıyor, karakterin neden böyle olduğunu film ilerleyince anlarız diyoruz ama hayır. sadece bir kadın tarafından aldatıldığını öğreniyoruz hepsi bu... babasıyla olan durumu mantık barındırsa da film boyunca yaptığı aksiyonların hiçbirinde hiçbir mantık yok.

  film boyunca 'niye?' diye sorup duruyorsunuz sadece... peter rolünü oynayan genç dışındaki oyunculuklar ortalama üstü, karakterler ilginç, hikayenin ilk vaadi, müzikler ve çekim teknikleri ile kurulan atmosfer iyi olsa da hikayenin karakterlere bir neden vermemesinden ötürü zayıf kalıyor... eh işte ile fena değilin bir üstü kademe izlesen de olur izlemesen de tadında bir film ki potansiyeli harcadığını düşünüyorum senarist ve yönetmenin.