şükela:  tümü | bugün
 • sensible soccer'in bir avuc viking'le oynaniyormu$ olani hissi veren gauntlet havasinda bir arcade adventure.. 1986 yapimidir.. ben daglish'in eseri guzel bir ingame muzigi vardir..
 • yönetmenliğini richard fleischer'ın yaptığı 1958 tarihli film.başrollerinde kirk douglas, tony curtis, ernest borgnine ve janet leigh vardır.vikinglerin ingiltere ile olan çekişmelerinin anlatıldığı çok da orjinal olmayan bir öyküsü vardır.

  yalnız 1950'lerde yapıldığını göz önüne alırsak epey büyük bir prodüksiyon ile karşı karşıyayız, viking köyü, gemileri, yağmacılık yaptıkları bölümler ve sondaki savaş gayet hoş.

  ayrıca spolier olacak ama şunuda yazalım başrolde dönemin en önde gelen aktörlerinden ikisi olan kirk douglas ve tony curtis'in canlandırdıkları karakterlerin biri tek gözünü diğeri ise bir kolunu kaybeder.enteresan tabi iki popüler aktörü oynatıp onları film boyunca sakat dolaştırmak.

  ama bütün bunların ötesinde bu filmi asıl ilginç kılan yönü jamie lee curtis ile olan ilgisi.yanılmıyorsam jamie abla, tony curtis ve janet leigh'in bu film sırasındaki çalışmalarının ürünüdür.
 • olağanüstü film.
  savaş temalı filmler içinde oldukça güzel bir yeri vardır. özellikle unutulmaz müziği ayrı bir efsanedir.

  --- spoiler ---
  filmde kirk douglas ve tony curtis in mücadelesi ve özellikle sürpriz finali dikkat çekicidir. janet leigh ın güzelliği ise dillere destandır.

  --- spoiler ---
 • fena bir film değil. ama yıllardır benzer konulu filmler izlediğimiz için neler olacağını biliyoruz, haliyle bu da izlenilirliği zedeliyor. zaman zaman sıkılmadım desem yalan olur. savaş sekansları da döneminden ötürü pek iyi değildi, hatta bu sekanslar dahi sıkıcıydı, ama tabi ki kalkıp da robin hood (ridley scott'ın filmi) gibi filmlerdeki sekansları beklememek gerek, zira yıl 1958, ancak bu kadar yapabilmişler. hatta şunu da söylemek mümkün: bir kaç savaş sekansını barındırmasına rağmen bu sekansların hiçbiri finaldeki kılıçlı dövüş sekansı kadar heyecanlı değillerdi. mesela özellikle bu sekans epey iyi çekilmiş, sürükleyiciydi. izlenir tabi ki. janet leigh'in güzelliği (özellikle renkli filmlerde güzelliği daha fazla belli oluyor, pek bir güzeldi), kirk douglas'ın piçliği (kamera ne zaman yüzüne odaklansa yüzünden piçlik akıyor, bence tam olmasa da bir viking olabilmiş), tony curtis'in karizması (her daim karizmatik, köleyken bile) ve ernest borgnine filmi izlenir kılıyorlar. bu arada hakikaten nerede kılıçlı kalkanlı mızraklı dövüş filmi varsa douglas orada. spartacus'ten sonra ikinci kez benzer bir filmde izledim. sözün özü izlenir tabi ki ama beklenti yüksek olmasın bence.