şükela:  tümü | bugün
 • arena'nın üçüncü albümüdür. 1998 senesinde çıkmıştır. arena'nın en başarılı albümü olarak gösterilir.
 • thomas mccarthy'nin yazip yonettigi 2007 yapimi bir film. profesor walter vale (richard jenkins) bir konferans vermek uzere new york'a gelir, sehirdeki apartmanina geldiginde evinde yasayan bir cift oldugunu farkeder ve olaylar gelisir.

  http://www.thevisitorfilm.com/
 • sonlarına doğru iyice korkunçlaşan oyun. ilk başta yaratık kediden kaçan sevimli bir solucanken, sonunda insan yiyen kocaman iğrenç bir varlığa dönüşüyor. gece gece allahın solucanından korktum ulan!

  http://www.funny-games.biz/thevisitor.html
 • mükemmel bir arena albümü.

  1. a crack in the ice
  2. pins and needles
  3. double vision
  4. elea
  5. the hanging tree
  6. a state of grace
  7. blood red room
  8. in the blink of an eye
  9. (don't forget to) breathe
  10. serenity
  11. tears in the rain
  12. enemy without
  13. running from damascus
  14. the visitor
 • station agent ile amerikan sinemasında yeni bir tarz yaratan thomas mccarthy'nin yazıp yönettiği 2007 tarihli ikinci filmi. film monoton hayatını müzikle renklendirmeye çalışan bir üniversite profesörünün tesadüfen bir sunum için yıllar sonra gittiği new york'taki dairesinde, daireyi bir dolandırıcıdan kiralamış olan biri suriye'li biri senegal'li bir çiftin kalmakta olduğunu görür. ancak onların iyi niyetli tavırları karşısında bir süreliğine yanlarında kalmalarına izin verir. ve olaylar gelişir. station agent, "station agent tarzı filmler" şeklinde cümleler kuracak kadar, ekol olmuştu benim için. bu film de en az o kadar iyi olmuş; yine sıcak, yine samimi, yine oyuncu seçimleri dört dörtlük olan, yine hayatın içinden karakterlerle kurulmuş mutlaka izlenmesi gereken bir film.
 • bir suriyeli ile bir amerikalı yemek yemeye nereye gider sorusunun yanıtını verir bize bu film..

  --- spoiler ---
  yatagan kebab house
  --- spoiler ---

  bir de hapishane ya da filmdeki adıyla ıslahevi denen yerin, en neşeli insanı bile nasıl bir karanlığın içine düşürdüğünün yanıtını..
 • 27. istanbul film festivali kapsamında ülkemizde gösterilen amerikan bağımsız sineması örneklerinden biridir. thomas mccarthy yönetmenliğinde 2007 yılında çekilen film, 2008 yılında the method fest independent film festival'da en iyi erkek oyuncu*, en iyi yönetmen* ve en iyi yardımcı kadın oyuncu* dallarında 3 ödül kazanmıştır.
 • şahane oyunculukları, ağırdan ağırdan insanın içine işleyen hüzünlü öyküsü ile hayatın özündeki ritmin gerçeklikle mücadelesini yansıtan dört dörtlük bir drama.
 • sideways adlı müthiş filmin yönetmeni olan alexander payne, bu filmin de yapımcılığını üstlenmiş ve thomas mccarthy ile kafa kafaya verince ortaya çok leziz, naif, melankolik ve kesinlikle çok başarılı bi film çıkmış. benim, niye bitti ki kategorime giren filmlerden biridir aynı zamanda. profesörün hayattan zevk alma çabasını ve sevgililerin yaşama tutunabilmek için verdikleri mücadeleyi anlatan film, sık sık vurguladığı habibi sıfatını hakeder nitelikte. tarzları her ne kadar farklı da olsa; eşkıya, her şey çok güzel olacak, a clockwork orange, full metal jacket, when harry met sally gibi birden fazla kez izlenebilecek filmler listesine dahil olmayı hakeden bir film.
 • içinize işleyen filmlerden, günler / aylar geçer izlemenin ardından; filmden kareler düşer - kendi izdüşümünüze.
  müzik vardır, acı vardır, aşk vardır, dostluk vardır ama ağırdan alır herşey; ağır ağır.

hesabın var mı? giriş yap