şükela:  tümü | bugün
  • 2015 yapımı the witch filminin asıl adıdır. sözlükte bu filmle ilgili bilgilerin yanlış yere yazılmış olmasına şaşırmadım zira rottentomatoes bile vvitch olarak değil witch olarak girmiş ismi.
  • (bkz: bravo)
  • geriyor mu? genellikle hayır. sıradan bi film izler gibi izliyorsunuz. bütün film boyunca 3-4 yerde hassiktir dedirtiyor o kadar.

akıcı mı? evet. kesinlikle filmdeki hikaye, karakterler, atmosfer sizi içine çekiyor ve sıkmıyor.

ne için izlenmeli? bunu da gördüm diyebilmek için izlenebilir. dediğim gibi film pek germiyor. genel tonu çok rahatsız edici, izlerken koltukta rahatsız hissediyosunuz hepsi bu kadar. buna rağmen içine çekmeyi başarıyor. bu da bu tarz bi filme göre başarı. bi izlenmesi gerekir.

bi de cadı filmi fanteziniz varsa kaçırmayın. en temizlerinden.
  • (bkz: #66679185)

yalnızca rottentomatoes değil, imdb'nin android uygulaması da filmi the witch adıyla uygulamaya gömmüş, web sitesi orijinal adı ile göstermekte, criticker da the witch hatasını yapan saygın film sitelerinden. bir bizim filimadamı doğrudan filmi gerçek adıyla kaydetmiş, hatta filimadamı'nda filmi the witch adıyla aratıp da bulamayınca duruma ayıldım, imdb'nin mobil uygulamasına güvenmiştim, güvendiğim dağlara kar yağdı. resmen yerli malımız dünya çapındaki sitelere fark atmış, brava.
  • korku filmlerinden pek hazzetmeyen biri olarak sıfır beklentiyle başladığım ama bitince tadı damağımda kalan güzel bir yapım. ama keşke o final öyle olmasaydı.

--- finalle alakalı spoiler ---
    thomasin'in annesini öldürdüğü sahnede bitseydi iyiydi.
    --- spoiler ---
  • yeni çağda ingiltere'den amerika'ya göç eden dindar bir ailenin, bir ormanın yanına inşaa ettikleri ev ve yakınında gelişen olayları anlatan korku filmi. korku dozu düşük olsa da başarılı ve rahatsız edici atmosferiyle ve de ne olacak merakıyla kendini izletmeyi başarıyor. farklı ve durağan filmleri seven, dini ögelerden rahatsız olmayanlar göz atabilirler.