şükela:  tümü | bugün
4137 entry daha
  • --- spoiler ---

o değil de, eugene'in fos çıktığı an , ölmez sağ kalırlarsa, yollar boyu üzerine titreyen abraham onun götünden kan alacak.

****edit: bu aslında bir spoiler değildi, bölümü izlemeden evvel kendi tahminimi yazmıştım. sonra da bölümü izleyince editlemiştim. asıl spoiler aşağıda. ama şimdi bu açıklamayı yapınca spoiler'a dönüşeceği için entry komple tırnak içine girdi. entrymin içine ettiniz. bütün spoilerları okuyup sonra gelip benimkini peşin hükümle okuyup suçu bana atarak binmeyin tepeme.
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

biliyordum! halil sezai ifadesiyle, kısa pantolonla git git nereye kadar... pis sömürgen. ilk dakikadan belliydi şarlatan bir korkak olduğu.
    --- spoiler ---
  • --- s05e05 spoiler ---

orrrrrrrrrospu çocuğu eugene'in nası bir oç olduğunu bilmeme rağmen 'ben bilim adamı değilim' dediğinde insanı sinir krizine sokabilen dizi. yalnız bölümün sonlarına doğru nası da gördü ebesininkini.
    bir de ben demiştim demek istemiyorum ama ben demiştim. aha *

--- s05e05 spoiler ---
  • çizgi romandan farklı gelişmiş bir bölümünü izledik. romanda eugene'nin iletişim kurduğunu iddaa ettiği cihaz yere düşüyordu ve pillerinin takılı olmadığı görülüyordu. neyse, dizide daha iyi olmuş.
  • ilk defa çizgi roman dışında gelişen bir yerini beğendiğim dizi.
  • zangief kılıklı adam sanıeım karısıyla çocuklarını dövüyormuş ondan kaçmışlar ondan. düşününce sahte bilim adamı da onun hayatını kurtardı. çizgi romanda 2 yıl önceki yere yeni gelen dizi bu arada onu da söyleyeyim.
  • dizi hakkında bilgi veren arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. arada yakalanamayan göndermeler, eski bölümlere dair işaretler ve gelecekte ne olacağına dair kendince oturup, yabancı forumlardan okuyup buraya kendinden de bir şey katan suser arkadaşlara da minnettarım.

ama dizinin çıkış dayanağı olan çizgi romanından bir şey okuyup, bir kaç karakter hakkında bilgi alıp bunu buraya yazan ve dediği şey çıkınca sanki altını bulan, elmasa şekil veren veyahut bakırı bükebilen adam tribine girmek nedir allasen?

lan adam gelmiş çizgi romandan spoiler çakıyor, dediği çıkıyor ve sanki diziye dair tahmin yapmış da dediği çıkmış gibi hareketlerin içinde. lan zaten senin okuyup geldiği çizgi romanda yazmış adam, ben demiştim tavırlarına da gireceksen çizgi roman spoiler deyip bilgi entrysine referans verdiğin entry'de çizgi roman spoiler ibaresini koyma.

einstein mısın mübarek?
  • kitabını okuduğunu belirtmeyeni sikiyorlarmış.
    kesin bilgi.
  • son bölümü yok sayalım bence. vakit geçirmek için yapılmış bomboş sahnelerle doluydu.
  • kaç yıllık dizi orospusu olarak gene zamanında iyi bir varsayım ile olacakları tahmin ettiğim dizi. ben başıma gelecekleri biliyordum maalsef.

--- 5. sezon 5. bölüm ---

(bkz: #46342265)

"5. sezonu başarılı kılacak yegane 2 şey şudur: ekibin beraber kalması ve artık kıyametin nasıl başladığı ve nasıl sonlandırılacağına bağlanması. umarım bir delilik yapıp 3. bölümde profesör öldürüp bizi sik gibi ortada bırakmazlar. "

bu dizinin senaristleri bunu yapmaya bayılıyorlar. öldürmediler, öldürmekten beter ettiler. ölse, bir çare var, eyvallah der heyecanlanırdık. şimdi anladık ki çare yok, tüm heyecan boşuna kız boşuna. hayır yani ben biliyorum bizi tekrar bir kısır döngüye sokacaklarını, hiçlikte bırakacaklarını da ama işte gaza geldik 1. bölüm sağolsun.

geçmiş olsun yani, bu saatten sonra dizi ne bok yer bilinmez ama tekrar durum dramasına geri dönüyoruz. birbirleri arasındaki gerilimi dramı ve geçmiş görüntüleri tekrar tekrar izleyeceğiz. ara ara da bir yerlerden zombiler fırlar, onları öldürürler. umudum yitirdim cidden.

--- 5. sezon 5. bölüm ---
  • --- 5x5 spoiler ---

abraham'ın geçmişiyle ilgili sahneler ile birlikte abraham'ın içinde yatan manyağın ortaya çıktığı bölüm oldu. hedefe kilitlenmiş giderken karşısına çıkan tehlikeleri bile göremez hale gelmişti. o zombi yığınına girselerdi çıkmalarına imkan yoktu. eugene tam da kan adamın beynindeyken itiraf işine girişti ve haklı bir dayak* yedi. görüşüne göre kendini toparlayamayacak. geçen bölümlere oranla daha durgun geçti fakat yine de çok güzeldi.
    --- spoiler ---
5491 entry daha