şükela:  tümü | bugün
9533 entry daha
  • 8. sezon itibari ile genel manada cortlamış dizidir. senaryo zaten kendini tekrar etmekten bitap düşmüştü ama bu sezon tadı kalmamış sakız gibi; ne çiğnenecek ne de çekilecek durumu var. oyunculuklar desen ayrı bir felakete dönüşmüş vaziyette. böylece walking dead maceramın sonuna geldiğim için mutluyum zira deşilmiş bağırsak görmekten yorulmuştum.
  • diyalogcu tayfa yine gelip "hip iksiyin irimiyin" diyerek sıvamaya başladığına göre, yine sikindirik bir sezonla karşı karşıyayız*

bu tiplere aldanmayınız. "derinlik var" derken kastettikleri bölümler; sağdan soldan çalma replikler, türk dizisi tarzı uzun bakışmalar, klişeler, tekrar etmeler ve daha neler nelerle dolu.

diyaloglarda bir bok yok arkadaşlar. kendisini çok zeki sananları kandırıp kandırıp duruyorlar:

- nasıl olsa bu süper kültürlü insanlar six feet under dizisini bilmezler, brenda'nın repliğini aynen yapıştıralım, bu çakma entelektüeller de "oha mükemmel diyalog, felsefenin doruk noktası, adeta dünyam değişti!1!" diye sevinsinler.

zihniyet tam olarak bu.

--- spoiler ---

hepsini geçtim; er ya da geç savaşmaları gerekiyordu zaten. yazarı öyle yazmış. daha ne aksiyon araması? seyirci götünden savaş mı uydurdu? seyirci istedi diye mi çıktı savaş..?

--- spoiler ---
  • 8. sezon ile ekibin avcı gibi her önüne geleni avladığı ama bu av ile arka sokaklara dönmeye başlayan dizi.

--- spoiler ---

her sezon bir hümanistcik serpiştirmek zorunda mısınız eyyyy senaristler???

amk morgan yetmişti zaten birde jesus mu??? negan o piti piti yaparak adam öldürdü, üstüne zevkine adam öldürmelere devam etti ama bizim jesus bütün bunların sonrasında "peace, peace" diye ortada geziyor amk!!!

darly tam bir ölüm makinesine dönüşmüş ama rick bundan niye rahatsız olmaya başladı anlamadım. tamam her önüne geleni öldürmek istemiyorsun belki ama onların elinde bu fırsat olsa senin gibi davranmaz düşünmeden öldürür.
    --- spoiler ---

aksiyon yeaaak yeaa tayfası yüzünden boku çıkan dizi. senaristler muhtemelen tek bölümde yapıp geçebilecekleri aksiyonu sırf bu aksiyon severler yüzünden 3 bölüme yaydılar.

bu arada fear the walking dead'in diziye dahil olacağı söyleniyor. izlemeye değmez diye düşünmüştüm ama izlemeli miyim? fikirleri yeşille alabilirim.
  • hala seyretmekte olduğum ama pek de tat alamadığım dizi.
    genelde bir dizi, bi şekilde beni baymaya başladıysa biraz daha şans verip sonunda bırakıyorum. ama walking dead'i inatla seyretmekteyim. sadece sekizinci sezon değil geçen sezonda da bu hissiyat vardı. son yayınlanan bölümü 3 gunde bitirebildim anca. kendime eziyet ediyorum ama ya duzelirse diye izlemeye de devam ediyorum. merak ediyorum nasıl bağlayacaklar finali diye.

sahi bi eugene vardı ne oldu?
  • baymıştır.

--- spoiler ---

bir sezon boyunca kimseyi öldürmeyelim diye dolaşan adamın, bir sonraki sezonda insan öldürebilmek için beraber kurşun sıktığı arkadaşıyla yumruklaştığı dizi.
    --- spoiler ---
75 entry daha