şükela:  tümü | bugün
 • telltalegames'in yeni projesi.twd the game'in 3. sezonunu 2015'te çıkmayacagını daha önce açıklamışlardı.

  tam ismi the walking dead michonne a telltale games mini series
 • telltale games'in son hediyesi.

  fragman çıkmış.ana seriden ayrı bir seri olacağı fragmanla beraber kesinleşti.güzel bir spin-off olacak gibi.the walking dead the game season 3'ü beklerken açlığımızı doyurur.
 • gözlerin clémentine'ı aradığı oyun.
 • sezon 2'ye göre grafiklerde gelişme gözlemlediğim oyun veya bana öyle geldi.

  --- spoiler ---

  yaptığımız kararların yine senaryoda büyük etkisi olmuyor. en sonda kızın ateş etmesine izin versekte vermesekte büyük ihtimalle diğer bölümlerde aynı sona ulaşacağız. umarım telltale beni şaşırtır. game of throneste sadece kişiler değişiyor hikaye aynı sonuçlanıyordu. x kişisi yerine y kişisi ölüyor gibi ama hikaye aynı sonuçlanıyor. bu da bir gelişme sayılabilir.
  --- spoiler ---
 • elle tutulur bir şey beklemezken 2. bölümden sonra ve özellikle 3. bölümde "olmuş bu" dememi sağladı.

  michonne ile güzel yerden yakalamışlar konuyu. orijinal oyunda seçimler, kayıplar vardı. burada geçmişten gelen kayıplar da mevcut.

  çizgi romanı hala okumadım ama diğer karakterlerin de böyle didiklenecek hikayeleri varsa telltame onlara da sırayla tek tek oyun çıkartıp bıktırana kadar episode episode yayınlasa hayır demem.
 • (bkz: gamepad) ile oynaması daha eğlenceli oyun.
 • (bkz: bbg eray)
 • --- spoiler ---

  3 episodeluk, kesmeli biçmeli walking dead oyunu. hikaye olarak ilk episode boş olsa da, sonraki episodelarla biraz dengeyi sağlamışlar. özellikle 2. bölümde randall'ı öldürmeyip, sona saklamak çok akıllıca bir tercih oldu benim için. ablasının karşısında geberttim ibneyi. ayrıca tüfekli kıza da ablayı vurması için işareti verdiğim an benim için oyunun pik yaptığı andı. orada ölmediği iyi oldu, zombilere yem oldu artiz. oyun aslında şu an dizinin ötesinde bir hikayeyi anlatıyormuş. çizgi romanı takip etmediğimden bilemedim.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  benim için hayal kırıklığı oldu. hani dizilerin filler bölümleri olur ya, 5. sınıf karakterlerin hikayelerinin anlatıldığı... işte bu da benim için öyleydi. hem de michonne gibi bir karaktere rağmen.

  öncelikle hikaye hiç inandırıcı gelmedi. kendimizi çekişen 2 grubun arasında buluyoruz ve itiraz etme, kendini açıklama fırsatı olmadan esir alınıyoruz. kimse de "durun bir yanlış anlaşılma var, bizim olayla alakamız yok" falan demiyor. sanki her gün ayrı bir grup tarafından kaçırılıyormuş gibi tepkisiz kalıyorlar. dolayısıyla bir türlü oyunun içine giremedim ve karakterler için herhangi bir şey hissetmedim. michonne'un kızlarıyla ilgili flashback'ler ve tabii ki quick time event'ler de bir süre sonra bıkkınlık vermeye başladı. sırf oyun uzasın diye konmuş gibiydi.

  yalnız en çok şaşırdığım yer, son bölümdeki seçimlerden ikisinde yüzde 7'ye 93 gibi bir fark vardı. önceki oyunlarda hiç bu kadar büyük bir fark hatırlamıyorum. bir tek kenny'yle alakalı olan yine böyleydi sanırım.

  oyunla ilgili tek olumlu hatıram için bkz

  --- spoiler ---