şükela:  tümü | bugün
 • steam üzerinde trailerını görüp heyecanlandığım oyun. şu yoğun iş temposunda nasıl oynayacağım bilmiyorum. ee bir de fm 2014 de var. off off.
 • zavallı yavrumuz clementine'ın neler yapacağı konusunda neredeyse 1 yıldır süren merakımızı gidereceğini düşündüğüm oyun.
 • malum ortamlara düşmüş oyundur.
 • tek cümlesiyle ikinci bölümü hayvan gibi merak ettiren oyun.
  --- spoiler ---

  i thought you were dead
  --- spoiler ---
 • mükemmel olan ilk oyundan sonra beklentilerimiz tavan yaptı. heyecanla bekliyoruz.
 • (bkz: #39018775)
 • episode 1'i, kısa olmasının da etkisiyle tek oturuşta bitirebilecek bir bölüm olmuş. ben sevdim, ama:

  --- hafif spoiler ---

  clementine'a, yeni karşılaştığı grup tarafından, yetişkin biriymiş gibi davranılması çok mantıklı gelmedi bana. ilk oyunda hatırlayacaksınız*, herkes küçük bir kız olduğunun farkındaydı ve ona göre konuşuyordu clementine'la. o halinden yaklaşık 1,5 yaş büyük haline böyle davranılması biraz gözüme batmadı değil. sanırım bu oyunda, karakteri biz kontrol ettiğimiz için, bunun bu şekilde olması kaçınılmazdı; aksi taktirde oyuncular karaktere olan tavırlar nedeniyle clementine'la kendilerini yakın hissedemeyecekti. ha tabii bir de the walking dead dünyasında* çocukların yavaş yavaş çocukluktan çıkıyor olduğu da bir gerçek, ama yine de bu biraz fazla olmuş gibi. onun dışında güzel başladı sezon 2.

  not: ilk oyunda da böyleydi, 1 yıl geçti unutmuşsun sen diyen varsa mesaj atıp hatırlatsın, unutmuş olabilirim gerçekten.

  --- hafif spoiler ---

  --- ağır spoiler ---

  dediğim duruma aklıma şu an gelen ilk örnek, bölüm sonunda şapkalı elemanın yanına gitmeyi seçtiğimde, adamın bana büyük bir sinirle "niye onu kurtarmaya gitmedin?" diye sorması. ulan küçücük kızım ben, benim neyime sürüyle zombiyi haklayıp sakat adamı kurtarmak?

  --- ağır spoiler ---
 • birinci bölümü çok güzel olan olan the walking game serisinin ikinci sezonu. söyleyecek de çok şeyim var

  --- manyak spoiler ---

  bölüm iyiydi güzeldi de, ben köpekle karşılaşmadan sonra böyle havalara uçtum, dedim yaşasın köpeğim olacak falan, adamı o kadar okşadım bir şeyler yaptım, sevdim, kibarca konuştum böyle benim olsun diye, fasulye verdim hatta, gitti naptı? kolumu ısırdı it! ittirdim falan git burdan diye, gitti öldü, halbuki ben onu da affederdim... bu bölüm beni hayvanlardan soğuttu..

  bir de genel olarak evin içi olayı vardı, evde gezinirken yemin ediyorum ilk sezonda(belki et yiyen çılgın aile sahneleri dışında) korktuğumdan çok daha fazla korktum... bu nedir arkadaş? ayrıca beni kan tutuyor abi, öyle eline dikiş falan yapamam, clementine'a dikiş yaptırdım evde çığlık çığlığa, o kadar uğraştım falan sonra clementine oksijenli suyu aldı döktü bir kurudu böyle falan dedim herhalde bu tuzruhu! değilmiş, sonra mal gibi yere attı bandajı, dedim yine birşeyler olacak ama, eğiliyoruz. zombi geldi içeri!! hadi bunlar bana koymadı pek, the walking dead season 1'de daily basis'te gerçekleşen bir olay da, o kadar dikişi mikişi yaptım doktor herif geldi, dikişleri üzerinde çalışması lazım dedi... lan göt, sen de git kendi koluna dikiş yap bakalım ne oluyor? sinirimi bozdu ya

  yeni grup da ne öyle arkadaş, ne trip attılar beni getirdiklerinden beri. yeter artık, hele bir hamile kadın var zenci, bik bik bik mal mal konuşup duruyor, bir gün kötü birşeyler yapacağım o olacak... şapkalı oğlan da var tabi, oyunun şapkalara takıntısı ne anlamıyorum ama ismin clementine değilse ve şapka takıyorsan it biri oluyorsun, kenny, glenn, bir de nick... adam tüfekle ateş açtı kafama, ben sana böyle yapıyor muyum? ya kafama gelseydi...

  grupta bir tek şu yakışıklı sarışın uzun boylu oğlanı seviyorum, böyle yemek getirmeye falan çalıştı, hadi yemek yerken biraz flört edeyim dedim öyle bir seçenek yokmuş, ama bana yazıyor bence, belli yani..

  eyyorlamam bu kadar.
  --- manyak spoiler ---
 • episode 1 çıkar çıkmaz bitirdiğim, ve ikincisi için sabırsızlandığım müthiş oyun. 1,5 aya yakın süre bekleyecek olmak biraz üzse de yapabileceğimiz bir şey yok.

  oyunda dikkat çeken ilk şek grafiklerin geldiği nokta. çizgi roman atmosferinden ayrılmadan yapılan değişiklik çok hoşuma gitti. açıkçası season 1'de çizgi roman esintili grafikler ilk başta göze hoş gelse de zamanla sıkıyordu insanı. season 2'de grafikler şükela olmuş.

  --- spoiler ---

  artık malumunuz lee yok. clementine ile yolculuğa devam ediyoruz. omid ve christa'nın oyunun hemen başında ölmesi ile yalnız kalıyor clementine ve yeni bir tayfayla karşılaşıyor. christa'yı kurtarmaya çalışsak da bence öldü. episode 2'nin trailer'ında clementine'ın i thought you were dead dediği kişi bence christa değil, ilk oyunda bize götlük yapıp kaçan lilly:

  http://walkingdead.wikia.com/…ki/lilly_(video_game)

  yeni sezona giriş olarak başarılı bir bölümdü. luke ve alvin sempatimi kazandı. sarah'da bir bokluk var ama hayırlısı.

  --- spoiler ---

  ayrıca harika bir soundtrack'e sahip oyun.

  http://www.youtube.com/watch?v=scesufynalk
 • uzun zamandır beklediğim ve episode 1'i sindire sindire bitirdiğim oyun.

  --- spoiler ---

  lee den sonra clem'i yönlendiriyor olmamız önce garip geldi ama sonrasında alıştım. christa hamileyken, omid olayı çok acıklı oldu. sonrasında 16 ay kadar bir süre sonra oyun devam ettiğinden christa'nın bebeğini bir şekilde kaybettiğini söyleyebiliriz ama detaya girilmemiş.
  köpek olayını hiç beklemiyordum, ben tam yeni yol arkadaşım oldu derken bana saldırdığında şok oldum diyebilirim.
  yeni grubu çok tutmadım, bu mallıkları ile bu kadar süre nasıl hayatta kalmışlar şaşırmadım değil. sadece luke ve uncle pete sağlam adamlar gibi ama pete de fazla aramızda kalamayacak anlaşılan.

  --- spoiler ---