şükela:  tümü | bugün
 • telltale games tarafından resmen duyurulmuştur.
 • the walking dead the game season 2'nin 5 farklı son ile bittiğinden dolayı seriyi nasıl bağlayacaklarını merak ettiğim sezon.

  --- spoiler ---

  galiba sezon 2 ile clem'e veda ettik çünkü 5 farklı son var...

  --- spoiler ---

  merakla bekliyoruz neler olacağını.
 • --- spoiler ---

  5 farkli sonla bittigi icin 3. sezon icin iki ihtimal var. ilki ustteki entry`de yazdigi gibi clem e veda edecegiz. digeri de 5 farkli son olsa da bu sonlar bir nokta birlesecek. ben clem`e veda etme ihtimalimizin olmadigini dusunuyorum. kenny ya da jane ile yola devam etsek de ya da yalniz kalsak da yolumuzun wellington`a bir sekilde dusecegi kanaatindeyim. yani 2. sezonun basinda omid ve christa`nin hakkin rahmetine kavustugu gibi (christa`yi wellingtonda gorebiliriz), kenny ve jane olecekler ve clem ile aj wellington`a gidecek.

  --- spoiler ---
 • --- spoilerli tahmin ---

  clem ile devam ederiz illa ki. ilk sezondan beri kurmamızı sağladıkları hayvani bir bağ var. 5 farklı sonla biten sezon 2'ye bakarsak (hepsini gördüm), clem de kalır dersek 3. sezonun başlangıcı save dosyamıza göre yanan bir wellington'dan kaçıp bi başına yollara düşüş, geri gelen / içerideyse ihanet edecek o çocuklu adam (neden? çünkü kapı önünde konuşurken bir ayrıntı vardı: kadın lafa girdiğinde adam direk koluyla bir ittirmişti kadını, susturdu. içeriye alınan senaryoda da kadın jane'e sarıldığında adamın soğukça teşekkürü, clem'in arkasından endişe ile bakışı ve çocuğun derbeder kalışı bunu destekliyor) ve yolda başına iş gelen kenny'den ayrılan clem olacak gibi. yani illa bi başına (ve bebek) yollara düşmek zorunda kalacak bir clem olacak. 2. sezon başında omid'in bi dakikada harcanması gibi böyle bir toparlama yapılıp asıl oyuna yine yalnız clem ile başlanır diye düşünüyorum. telltale games'in mantığı belli oldu zaten. yeni sezonda da 2-3 farklı grupla tanışıp hepsini kaybederiz, birinden bir iki kişi kalır.

  sonların her birinde bebek clem'in elindeydi. yeni sezona bebeğin sorumluluğunu alan bir clem'le başlanacağı garanti gibi. ilk sezonda küçük bir kızın sorumluluğunu alan lee karakteri herkesi derinden etkilemişti. ha, bana kalsa bebek ölsün bir şekilde. o denli vahşi bir survival ortamında minicik kızın kurşun yemesine, korku yaşamasına bakmaktansa başına çok dert açacağı bariz bir bebekle uğraşmasındansa, clemciğimin kendi başının çaresine gittikçe daha iyi bakan survivora dönüşmesini izlemek isterim. tabi bebekle uğraşmak, başımıza daha çok bela gelmesi daha fazla dram demek olduğundan istediğim şeyi göremem.

  bunu inanarak yazmıyorum ama, şöyle bir ayrıntı da var; 1. sezonda lee'yi vursak da gösterilmedi, kelepçe olsa da olmasa da o sağlam kepenkli mücevher dükkanında bırakıldı. 2. sezonda da laf arasında, hatta oyunun bir kısmında rüya şeklinde lee anıldı ya da görüldü. hani pat diye lee'ye rüya gibi birşeyle dönüş 2. sezonu çöpe atmak olur ama bu oyun sonunu görecek kadar sürerse, olası bir hastalığa çare senaryosunda, hiç olmadı clem'in ölümüne yakın o dükkana yolumuz düşecek, lee'yi göreceğiz gibi. böyle vurucu bir anı senaryoya katarlar illa.

  --- spoilerli tahmin ---

  o değil de, youtube'da böyle oyunları oynayan kişiler var malumunuz. onlardan en yüzü gülenlerinden biri de pewdiepie. o dahil pek çoğu hem birinci hem ikinci sezonun sonunda ağlamış. böyle de kaliteli bir senaryo akışından bahsediyoruz. böyle yazmayı beceren insanlar bizi baya şaşırtabilir.

  ikinci sezonda olaya daha az dahil olduk, daha çok film izledik ama sonunda elimize geçecek şeyi daha çeşitlendirmeye çalışmışlar. belki bu bir başlangıçtır, üçüncü sezonda daha özgürce farklı sonuçlara varırız.
 • hala mı çıkmadı lan vicdansızlar?walking dead hayranı olarak deli gibi beklediğim oyunun üçüncü sezonu.
  ilk sezon hikaye açısından ikinci sezon ise oynanış ve grafik açısından çok iyiydi.tahminimce bu ikisini harmanlayıp ortaya güzel bir şeyler çıkaracaklar.yalnız oyunun 2016'ya sarkacağı kesinleşti.bundan dolayı 400 days gibi yine bir mini seriyle karşımıza çıkacaklar.mini serinin adı the walking dead michonne.
  https://www.telltalegames.com/…alkingdead/michonne/
 • bu yaz mevsiminde çıkacakmış.
 • telltale games tarafından bu sabah yapılan duyuruda oyunun ikinci sezonun devamı olacağı (yani lee ve clementine ile başlayan seriden devam ediyoruz) ve tanıtımının 12 haziran 2016 günü yapılacağı belirtildi.
 • bu akşam e3 2016 kapsamında ilk tanıtım videosu yayınlanacak. merakla bekliyoruz.

  ben şahsen artk genç-yetişkin bir clem ve yanında küçük bir çocuk bekliyorum. aynı lee-clem ikilisi gibi.

  not : ama artık şu alınan kararlar gidişata kalıcı etki etsin ya !
 • e3 traileri çıkmıştır. sonbahar ayında geliyormuş.
  trailer
 • gelmiş geçmiş tüm oyunlardan farklı bir yönü olan telltale'in bize armağan ettiği serinin 3. oyunu. hiçbir oyun bu oyunda olduğu gibi karakter ve oyuncu arasında bu denli güçlü bir bağ kuramadı, kuramayacak.

  --- spoiler ---

  ilk sezon üzerine titrediğim, ikinci sezon bütünleştiğim, clem'im üçüncü sezonla beraber warrior olma yolunda ilerleyecek gibi duruyor. lee'den kalma bir huy sanırım kendi çocuğum gibi gurur duyuyorum görünce.

  --- spoiler ---