şükela:  tümü | bugün
  • istiklal caddesi imam adnan sokak'ın sonunda, sağ köşede bulunan, bildiğin eski eloy bar. eloy'u eloy yapan 70'lik çıkıyor yine cumartesileri. henüz yeni halini görme fırsatım olmadı ama mekanın pek değişmeyeceğini, eski hoşluğunu devam ettireceğini tahmin ediyorum. el değiştirdi işte, o kadar.

facebook grubu:
    http://www.facebook.com/…hp?gid=158853674264&ref=ts

yıllar sonrası edit: eskisinden de iyi. 6 yıldır müdavimiyim.
  • 14 ağustos ~ 70'lik sezon finali @ the wall rock bar

http://twitter.com/istanbulkonser
  • mekanı dolduran taşıran aynı masaya birbirini tanımayan 2 grubun oturmayı,masa aralarında insanların dikilmeyi göze aldıkları 70likadında grubun çıktığı küçük ve sevimli bar.adı için bile görsem girerdim kesin diyeceğim ama dışarıdaki tabelası pek görünmez sokaktan,ününü duymasam,yerini göstermeseler gidemezdim tamam,itiraf ediyorum.

bir de kapısında "müzik geliştiren seven hede hödö derneği" ve "üye olmayan giremez" yazar,anlamadım ne ayaksınız oğlum.bu dernek mevzusundan olduğunu tahmin ettiğim üzere kredi kartı geçmez,uzattığınızda kem küm edip alt kattan geçmek üzere şifrenizi isterler.bir kötü yanı da dumansız hava sahası gönüllüsü sigara içmeyen insanları boğacak kadar sigara içilen ve havalandırılmayan mekandır.kısaca 70lik olmasa katlanmam bu iki muameleye,bunu da itiraf ediyim.
  • 25 kasım 2011 tarihinde 'freddie mercury' abimiz için tribute gecesi düzenlenen,süper mekan...
  • uzundan biraz kısa bi süre önce 70'lik'i dinlemeye gitmiştim. mekan gayet hoştu, fiyatlar makul hem de biralar tuborg...

yalnız çalışanların millete bira satmak için yaptıkları hakkaten can sıkıcıydı. elemanın biri geçip dönerken önümdeki masada oturan grubun şişelerini dikizlediği yetmiyormuş gibi havaya kaldırıp bakma pişkinliğini dahi yaptı. konuyla ilgili "iyisiniz, hoşsunuz ama bu olmadı hacu" temalı e-postam da cevapsız kaldı.
  • ay, burası çok acayip bir yer. gecenin bir vakti, eldivenli elinde biran ve sigaranla çok badass bir şekilde girince dikkat çekebildiğin bir yer burası. barın yanına yaklaşıp, barmene bir selam çakıp, "hey dostum geçen hafta çok tenhaydı buralar, bu hafta bu ne doluluk hah hah hah" diye sıradan insanların yapamayacağı bir girizgahla devam edince yanında erkek arkadaşı yahut o esnalarda cesaret edip de yaklaşan bir adamla muhabbet eden hatunların bile gözlerinde şimşekler falan çakıyor. hah hah hah. neyse sözlük öptüm seni kib, tşk, bye.
  • zafer sarhoşluğu kokan özel bir günün ardından bir dostumla birlikte gittiğim, birbirinden değerli parçaları başarıyla yorumlayan 70'lik grubu sayesinde anlamlanan samimi mekan. sanırım üniversite hayatımda başka bir mekan yok ki benim bu kadar farklı, bu kadar uç ruh hallerime şahit olsun. kemik bir kadroyla birlikte çok da geniş olmayan merdivenlerden yukarı çıkıyoruz. kapı gıcırtıyla açılıyor. havada biraz duman, biraz alkol kokusu var. müzik daha yeni yeni başlamış, ses yer açıp ulaşıyor bize bu havadaki kaosa rağmen. oturmak için bekliyoruz biraz. nihayet yer açılıyor. alkoller geliyor masaya, ilk yudumlar alınıyor. kemik kadro ve yanındakiler hazır. enerji yüklü, yaşlı ama yıpranmamış notalar havada uçuşurken kenetleniyoruz birbirimize. birlikte olmak güzel. birlikte şarkı söylemek güzel. arkadaşının omzunun senin omzuna değmesi, aynı frekansta bir şeyler paylaşmak güzel. gece ilerledikçe notalar daha bir derinleşiyor, buğulanıyor. gözler kapanıyor. herkes kendi bireyselliğinde, kendi içinde. parça sonunda gözler açılıyor, herkes düşünceli, bazı gözler biraz daha derin bakıyor, bazı gözler ise ıslanmış. birkaç teselli fısıldanıyor arkadaşlardan biri. diğeri haklısın diye başını sallıyor. ve sona geliniyor:

and if you listend very hard
    the tune will come to you at last
    when all are one and one is all
    to be a rock and not to roll...

herkes tatminkar, biraz dumanlı; mekan, atmosfer sıcacık. saat oldukça geç. harcanan enerji adana ve künefeyle telafi ediliyor ve sonra bir zamanların meşhur 25t'sine biniliyor. işte bu döngü uzun zamandır sürüyor. mekan hala güzel, hala sıcak. insana yaşadığını hatırlatan o müziklerle bu mekanda olmayı seviyoruz.
  • tuvaletinde iserken cok utandigim mekandir cunku karsimda clint eastwood, solumda robert plant posteri vardi.
  • yenilemiş işletmesiyle buzlarımızı eritmiş mekan. bide 70 liği gördük coştuk. yürü beaa. lan toooğoletler de kokmuyo artıkın. bozmamaları dileğiyle..