şükela:  tümü | bugün
 • güzel filmlerin yönetmeni peter weir'in, 7 sene sonra çektiği film. cannes 2010'a yetişemedi ancak bu sonbaharda izleyiciyle buluşacak. son yılların hızlı oyuncusu colin farrell ve çakma andy garcia mark strong'un başrolde yer aldığı film alışıldığı gibi bir kitaptan uyarlama. bu da imdb olsun.
 • ana akım sinemada fazla işlenmemiş bir konu olan gulag üzerine, karda kışta eziyet ve sefaleti iliklere işletip üşüten donduran ve sövdüren güzel film boşluğunu doldurmasını dört gözle bekliyoruz. allah utandırmasın.

  edit: sikim gibi film çıktı.
 • şöyle güzel bir fragmanı vardır;
  http://www.youtube.com/watch?v=yph_7kwdba4
 • imdb'de dolanırken tesadüfen rastladığım;truman show,fearless,master and commander the far side of the world,dead poets society gibi filmlerin yönetmeni peter weir'den yine bizi ekran başına kitleyecek,duygu seli yaşatacak;fragmanından edindiğim kadarıyla adventure/drama tarzında görünen 2010 yapımı film.şimdilik sadece festivallerde boy göstermektedir.
  bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde bizim sinemalara uğrar sanırım.merakla bekliyoruz!
 • cok acimasiz davranmak istemiyorum ama 2 saat 13 dakika boyunca filmde, trailer'da gormedigim bir seye rastlamadim.
 • 30. uluslararası istanbul film festivali'nde gösterilecek olan ancak festivali 4. gününde kopyası hala edinilemediği için gösterimi istanbul kültür sanat vakfı tarafından iptal edilen filmdir.
 • patlamalı çatlamalı filmlerden bunalan beni, 4,5 saatliğine eve hapsetmiştir.

  ---spoiler---

  koca film boyunca eğreti duran, miadı dolmuş karakterlerin anında fişinin çekilmesi idi ki bunun haricinde bir falsosunu görmediğim filmdir.

  - hacı bunu da iyi yapmışın.
  - daha üzerinde çalışıcam... hoop tahtalıköy

  - mahsun beni yere indir.
  - geçti canım.. caart kabakaat

  ---spoiler---
 • öyle ahım şahım film değildi ama bende çok garip duygular uyandırdı. yollara vurasım geldi kendimi. şimdi böyle çıksam istanbuldan, varırım gibime geliyor hindistana.

  --- spoiler ---

  yav o moğolistanda yollarını kesen amca, neydi öyle yaa! adamın bi "ruski?" diyişi var, amına koyim rus olsan, rusçayı unutursun.
  ben de diyodum, nasıl bu dangozlar zamanında dünyayı fethetmiş. meğer ona buna milletini sorup, korkutuyorlarmış herkesi.

  --- spoiler ---
 • colin farrell'in oyunculuğunu konuşturduğu film'dir ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir adam bu kadar canlandırılabilir bence..
 • malum ortamlarda paylaşıma çoktan düşmüş, imdb'ye göre türkiye'de vizyona çıkış tarihi temmuz 2011 olan film (pehheeeyyy)...

  colin farrell oyunculuğuyla döktürmüş, ed harris yaşlılık karizmasıyla yakıyor... gerçek bir olaydan uyarlama olmasından dolayı zaman zaman belgeselvari bir ritm tuttursa da, seyirciye verdiği macera duygusu eşliğinde göz kamaştıran bir hayatta kalma, hedefe varma tutkusu hatırına seyredilmesi gereken bir yapım...

  bir de şu: bu hikaye, bütün bu muazzam kaçışı yaşayan insanların aktarmasıyla bir anı kitabına veya bir romana, sonra da filme dönüşüyor ve bize ulaşıyor. son kanlı yüzyılda benzer esaret kamplarından kaçmaya çalışırken yarı yolda herhangi bir şekilde hayatını kaybeden, tam menzile varacakken başına bir felaket gelip ölen kim bilir kaç insanın yitip giden yüzlerce dramatik hikayesi vardı...