şükela:  tümü | bugün
  • netflix'in taze çıkan komedi filmi. adam sandler ve steve buscemi üstat yer alıyor. imdb puanları güncellendikçe ve filmi izledikten sonra editleyeceğim.

edit: bombos bir kafayla izlenirse birkac sahnede gulduren goygoy film.
  • vasat bir film, dustin hoffman 'ın meet the fockers geldi aklıma, aynı tema, aynı tür, çok daha iyiydi.
    netflix , adam sandler 'e iyi sardı ama sandler kurtarma sınavlarını da veremiyor. hoffman demişken, the meyerowitz stories yine bir nebze idare ederdi, ama bu eksik (ya da fazla) kalmış.
    --- spoiler ---

seymour lustig karakteri ve ona gösterilen teveccüh, mesajı ve işlenişi itibariyle filmin en iyi yanıydı.
    --- spoiler ---
  • hollywood film sektörünün lideri.
    hollywood'un en iyi komedyenlerinden ikisi (chris rock, adam sandler) kadroda yer alıyor. nasıl oluyor da bu kadar utanç verici derecede kötü bir iş çıkıyor ortaya anlamıyorum.
  • tipik adam sandler tarzı cringe comedy filmi. adam sandler olmasa izlenmez net ama bu adamın yaptığı filmler bir şekilde izleniyor en azından benim açımdan. o verdiği absürdlük havasına kapılıyorum sanıyorum.
  • chris rock ve adam sandler'ı sevmeme rağmen zorlanarak bitirdiğim film.
    sanki istemeye istemeye zorla oynatılmışlar gibi bir performansları var burada.
  • adam sandler filmleri son dönemde oldukça zorlayıcı farkındayım ama bu filmin hakkını da vermek istiyorum. özellikle ikinci yarısı oldukça iyiydi. ilk bölüm hakkında o kadar güzel şeyler söyleyemem ama sonraki bölüm oldukça komikti. bazı sahnelerde kahkaha atarak güldüm. absürtlükler filmin çıtasını bir kısıma yükseltti.

chris rock; zengin, kadın düşkünü bir cerrah, adam sandler; orta halli, kızının düğününü ucuza ve de güzel bir şekilde gerçekleştirmeye çalışan baba rollerindeler. adam sandler'e alışmıştı da bu gözler chris rock'ın da yaşlandığını böyle baba rollerinde görmek, neyse.

--- film ile ilgili bilgi içerir ---

bir kaç kahkaha attıran karakter/sahne karalarsam; kirby cordice'in rüya sahnesi, şeker hastalığından ayağı kesilen herkesin ikinci dünya savaşı gazisi zannettiği ve ölümünde tabut sahnesinde oldukça güldüğüm seymour, devamlı gülen ama hiç bir çözüm üretmeyen hint/arap aksanlı otel görevlisi hanan, sırf siyahi diye akraba sanıp yoldan geçen iki kişinin eve davet edilmesi, striptiz sahnesi gibi noktalar oldukça iyiydi.

--- film ile ilgili bilgi içerir ---

dediğim gibi çok mükemmel olması da son dönem adam sandler filmlerinin ortalamasının üstündeydi. hayal kırıklığına uğratmaz, tavsiye ederim.