şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: underground ukte)
  isminden de anlaşılacağı gibi 60lı yılların amerika'sından çıkma (bir 60lar grubu kendisine böyle bir isim koyuyorsa kesinlikle ingiliz değildir!), dönemin amerikasının psychedelic anlayışı ve deneyselliğinin tipik bir şekilde görülebileceği bir kaliforniya grubudur. 1967 senesinde çıkardıkları ilk albümde frank zappa and the mothers'ın 1966 tarihli freak out albümündeki help i'm a rock şarkısını cover'lamış olan grubun henüz daha bir sene önce ilk albümünü çıkarıp aykırılığı ile müzik piyasasını yeni yeni allak bullak etmiş olan zappa'dan bu kadar erken bir dönemde etkilenmiş olması bir hayli ilginçtir.

  kadrosunu da yazayım tam olsun:
  shaun harris, bas
  danny harris, solo gitar
  michael lloyd, gitar
  john ware, davul
  bob markley, inspirator (grubun ilham kaynağı, şarkılarının bir kısmını falan yazıyor ya da her neyse..)

  diskografisini de yazayım tam tam olsun:
  part one, 1967
  west coast pop art experimental band vol.2: breaking through, 1967
  a child's guide to good and evil, 1968
  where's my daddy, 1969
  markley, a group, 1970 (bu albüm the west coast pop art experimental band adı altında yayınlanmadı)
 • 60'lar ruhunu yaşatır şarkılarıdır: if you want this love.
 • ismi zannedersem günümüz indie gruplarına çok güzel ilham olmuş gruptur* bunların high coin isimli kısacık enstrümantal bir şarkıları vardır, dinlerken gözlerinizi kapayınca volkswagen type 2'nin içinde gidiyor, elinizi camdan çıkarıp rüzgarla uyumlu dalga hareketi yapıyor olursunuz.
 • film (bkz: isle of dogs) seyrederken keşfettiğim çok güzel şarkıya (bkz: i won't hurt you) sahip güzel bi müzik grubu.