• dizi castingiyle perişan duran fastastik kitap serisi. dizi çıkınca bi gündeme gelecektir. dizitutmazsa güzelim seri yok gözüyle bakılacaktır.
  • senaryosu güven verse de kastı güven vermiyor. iyi bunlar sjw diye diye the crown'da ingiltere kraliçesini siyahi yapmamış. iyi yırtmış dizi.
  • üstte tüm kitapları nerden alırım diye soran yazarlara ithafen; tüm kitaplarını alacam diye kitap tefecilerine para kaptırmayın, ithaki yayınları eksikleri tamamlayacaktır, yayınevine sorun, yazın, basın diye baskı yapın. zaten dizisi çekilecek diye basacaklardır biraz hızlandırırlar süreci. birazcık sabır.
  • en sevdiğim epik fantezi serilerinden. bi' 15 yıl önceden kalma ilk 5 cilt evde bir yerlerde olabilir. tabi taşınmalarda başına bir iş gelmediyse. birilerine vermiş unutmuş da olabilirim. akşam arayıp bulursam editlerim burayı. bulursam kargo alıcı ödemeli hibe edebilirim birilerine.

gecikmiş edit: sadece 3-4-5'i bulabildim. yazar bir arkadaşa söz verildi.
  • şu an ikinci kitabını bitirmek üzere olduğum ve gayet iyi giden bir "high fantasy" serisi. robert jordan abimiz betimlemeleriyle sahneleri duru bir biçimde hayal edebilmemize yardım ediyor.

bu kitabı seven ejderha mızrağı serisini de sever, ölüm kapısı serisini de sever, unutulmuş diyarlar serisini de sever. ejderha mızrağı serisinin türkçe'ye çevrilmiş tam 54 kitabı vardır ki bu sayı orijinal dildeki sayının dörtte biri falan etmektedir. ejderha mızrağı'nın bu kadar kitaba sahip olması aslında evrenin "paylaşılabilir" evren olmasından kaynaklanıyor. telifini ödeyen herkes o dünyada geçen bir kitap yazabiliyor.

zaman çarkı serisinin son 3 kitabını brandon sanderson yazmıştır. robert jordan abimizin ömrü maalesef yetmemiş. fakat okuduğum yorumlara göre sanderson işini çok iyi yapmış ve üstadın anısına toz kondurmamıştır.

gelelim türkiye'deki kitaplara. türkiye'de şu an bu kitapları bulmak eski zamanlara göre daha kolay. çünkü basımını yaptılar sonunda. ama onlar da bitmiş-azalmış olabilir. ben bu seriyi (14 kitap + yeni bahar kitabı) 1 yılda farklı yerlerden topladım. bazen bir kitabevinde bazen de internet satış noktalarından hiç tahmin etmediğim yerlerden buldum ve hepsini ciltli aldım.

ciltsiz baskıların bazı kitapları o kadar büyük ki ikiye bölmek durumunda kalmışlar. bu yüzden "göğün ateşleri 1" ve "göğün ateşleri 2" gibi 2 ayrı kitap almanız gerekiyor. bu da kitap sayısını 20 ya da daha fazlaya çıkarıyor (ciltsiz kitapların toplam kaç tane olduğu hakkında tam bir bilgiye sahip değilim)

şu an komple seriyi satan bir yer var mı bilmiyorum. kitapları her zaman internetten almanızı tavsiye ederim çünkü d&r gibi yerlerde kitaplar internete göre neredeyse %30-40 daha pahalı.

https://www.ilknokta.com/…an çarkı&search=&q_field=

ciltli kitapların bir kısmı burada var. ilknokta sanırım ithaki'nin ana dağıtıcısı olabilir çünkü ithaki kitapları burada her zaman diğer yerlere göre daha ucuz. sahafları çok tavsiye etmiyorum zira fantastik seriler adamların gözünde külçe altına eşdeğer bir fiyatlamaya sahip.

eğer benim gibi kitap atamayan-veremeyen-biriktiren biriyseniz kitapları kesinlikle ciltli alın. taşıması zor olabilir fakat bu kitaplar zaten yolda falan okunacak kitaplar değil. betimlemeler ve olaylar uzun ve tam anlamıyla odaklanmak gerekiyor.

bu arada bu serinin yeni bahar adlı bir de numarasız bir kitabı bulunuyor. internet ortamında hala bu kitabın ne zaman okunacağı tartışılıyor ve genel bir fikir birliği yok. kimisi yayımlanma tarihine göre okunmasını, kimisi en başta ve kimisi de en sonda okunması gerektiğini savunuyor. ben kronolojik olarak basım yapıldığı an yani 10. kitaptan sonra (alacakaranlık kavşağı'ndan sonra) okunması gerektiğini savunanların tarafındayım.

şimdiden iyi okumalar diliyorum. ülkemizde bu seri yaygınlaşsın da muhabbetini edebileceğimiz insanlar çoğalsın!
  • yaklaşık 4 sene önce ilk kitabını okuduğum, bir kez baştan sona tamamlamamla favorim haline gelen epik fantastik seridir.

seriyi tamamladıktan sonra ciddi bir boşluğa düştüm. ara vermeden arka arkaya 14+1 cildi tamamlayınca, uzunca bir süre o evrende yaşamışsınız da eee şimdi nabıcaz gibi bir durum oluyor. tüm seriyi tamamlamam neredeyse 7-8 ay sürmüştü. bu yıl bir kez daha tamamladım fakat halen tüm olaylara tüm bakış açısına hakimim diyemem. dizisi çıkınca bir tur daha dönmem gerek.
  • yurt dışına taşındığım ve yanımda taşıyamadığım için elden çıkarmayı düşündüğüm seri. ilgilenenler yeşillendirsin
  • ekitap olarak yeni bahar dahil olmak uzere serinin tamami turkce ve cok guzel editor kontrolunden gecmis olarak var, alin bir kindle ya da kobo, gozleriniz kanamadan doya doya okuyun, bir yesil uzaktayim.

not: tum serinin ciltli olarak sahibiyim, 2 kere bastan sona bitirdim ama kiyamam satmaya, maksat okumak isteyenin isi gorulsun...
  • başlamayı düşündüğüm fakat maddi anlamda toparlanmayı beklediğim seri
  • elindeki kitaplarını satmayı düşünenleri mesaj kutuma beklediğim seri.
hesabın var mı? giriş yap