• charles bronson'un baş rölü üstlendiği 1977 yapımı western film.

  http://www.imdb.com/title/tt0076915/
  http://movies11reviews.blogforcash.biz/…1020_a1.jpg

  --- spoiler ---

  rüyasında gördüğü beyaz bir bufalo'nun peşine düşen, onu öldürmeden bu kabustan kurtulamayacağını inanan bir kovboy ile kabilesine saldırıp, çocuğunu öldüren beyaz bir bufalo'nun peşine düşen bir kızılderilinin hikayesidir.

  yolları kesişir. birbirlerinin hayatını kurtarırlar ve aralarında bir dostluk gelişir. kovboy'un bu yolda yanında olan yaşlı arkadaşı ise hep şüpheyle yaklaşmaktadır bu dostluğa.

  finalde bu ikili beyaz bufalo'yu öldürür. kızılderili solucan'ın minik bebeği'nin ruhu huzura kavuşmuştur artık. solucan bufalo'yu öldürürken silah kullanmaz, bıçak ve ok ile yapar bunu. beyaz canavar öldüğünde ise kovboy sorar neden silah kullanmadığını ve solucan, savaş şefi olduğunu beyaz adamın silahını kullanamayacağını söyler. eski adını tekrar alması için bufalo'yu eski yöntemlerle öldürmesi gerektiğini söyler ve kovboy onun crazy horse (çılgın at) olduğunu anlar. bu sırada kovboy'un yaşlı arkadaşı kovboy'a hickok diye seslenir ve kovboy'un ise wild bill hickok olduğu anlaşılır.

  hickok kızılderililere saldıran ve barış gözcüsünü vuran adamdır, çılgın at ise kızılderili direnişinin sembol liderlerinden.
  çılgın at ile hickok sonsuza dek karşılaşmamak üzere birbirlerine veda ederler.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/çılgın_at
  http://tr.wikipedia.org/wiki/wild_bill_hickok

  --- spoiler ---
 • grubun solistinin sesi fena halde eddie vedder'ın sesine benziyor. lakin scott stapp piçi gibi ortalıkta varolan eddie vedder çakmalarınki gibi değil... farklı bir havası var.

  çok hoş şarkıları olan güzide bir grup...
 • duyduğum en iyi seslerden birine sahip bu herif. ya da grup her neyse. çok etkileyici, karakteristik ve derin bir sesi var. yaptığı coverlar sağlam göt isteyen coverlar ve her birinin hakkını ziyadesiyle veriyor. özellikle en beğendiğim iki tanesi highwayman ve house of the rising sun. kendi şarkıları da pek başarılı. özellikle youtube da bulunan ufak çaplı canlı performansları takdire şayan. son zamanlarda severek dinlediğim iki sesten biri, diğeri ise gregory porter.
 • the matador gibi mükemmel ötesi bir parçaya sahip grup. aslında grup mu tam çözmüş değilim. jake smith kendi çalıp kendisi söyler. one man band hesabı.

  ama her bir şeyi geçtim şarkıları öyle böyle değil abi bu adamın. sesi zaten geçtim. bu adamın sesi hakkında konuşmak bile bir hakaret gibi bir olay. ne kadar soa sayesinde öğrenmiş olsam da eminin bir çok kişi benim gibidir. çünkü genelde böyle mükemmel adamları kıyıda köşede bulabiliriz. ünlü olamazlar. çünkü aşırı iyiler. neyse efendim öv öv bitiremem ben en iyisi siz gidin dinleyin biraz.
 • kendisini sons of anarchy sayesinde tanıdığım mükemmel grup. house of the rising sun cover'ı şimdiye kadar dinlediğim en iyi cover diyebilirim. ayrıca the whistler şarkısı da dinlenmelidir. onun dışında ne bileyim johnny cash falan seviyorsanız, white buffalo'nun vokalini de seveceksiniz demektir.