şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: white queen)
 • ruth barrett'in süper parçası. bugünlerde çok popüler, reklamlarda, programlarda duyabilirsiniz.
 • ilk bölümünü az evvel izlediğim dizi. şu anki haliyle fenomen falan asla olamaz. yayından kaldırılan camelot diye bir dizi vardı gidişatı ona benzeyecek gibi. magic falan var eğer onları kullanıp da ingiliz kraliyet gösterişini işin içine katmazlarsa belki şansları olabilir.
 • bende tarihsel bir karışıklığa sebebiyet veren dizi.

  dizi başlığı aldatıcı. beyaz kraliçe adını duyunca bende dedim bian anne boleyn in kızını izleyecez. daha osmanlı hanedanını tam olarak anlayamamışken, tudor ve york hanedanlarını anlayabilmek, kolay iş değil doğrusu.

  starz yapımı olduğu için bolca sevişme sahnesi görmemiz doğal. 2.sezonu çekerler mi bilmiyorum ama 10 bölüm ortalama kalitede,izlenebilir bir dizi olacak.
 • philippa gregory'nin aynı isimli romanından uyarlama 10 bölümlük bir historical drama. başrollerinde rebecca ferguson ve max irons var. bbc one'da yayınlanan ilk bölümü 5 milyon insan tarafından izlenmiş.

  hakkında şuradan ayrıntılı bir şeyler okunabilir: http://herseyaydinlandi.blogspot.com/…yeni-bir.html
 • philippa gregory'nin aynı isimdeki sıkıcı romanından uyarlama olan starz'ın yeni dizisi. kralı oynayan çocuk dışında beklentilerimi gayet karşılamıştır. kitap pek iyi olmadığı için ölü bir yatırımdır bence. kesinlikle the queen's fool'un dizisi çekilmeli.
 • muhteşem yüzyılın uluslarası popülerliğinden nemalanmaya çalışan ingiliz dizi sektörünün en son çabası olabilir.

  onların osmanlısı varsa bizim de house of yorkumuz lancasterımız var... onların muhteşem yüzyılı varsa bizim de the war of the roses iç savaşlarımız var... onların sülüman ve makdul ibrahimi varsa bizim de kingmaker kuzen lancasterımız ve edward ıv miz var. fitneci hürremde kimmiş, al sana ondan daha doğurgan, tutkulu, ayarcı ve bir de üstüne büyücü elizabeth woodville nam-ı değer the white queen ne ararsan var üstüne mother queen valide sultan bile var.

  verdik aynı damarı... aksan da var hem.. seviştiriyoruz da çatır çatır.. alır mıyız reytingleri, satar mıyız çin'e, arabistan'a...

  "yok annem yok gülüm" ama olsun izliycem ben. fena değil. beyaz gül-kırmızı gül, ingilizlerin house kafası, iç savaş falan güzeldir... yoklukta gider.
 • yaz dönemi izlenebilir de hava biraz soğusa güzelim dizilerim yeni sezonlarına başlasa "izlemem" diyeceğim dizi.

  --- spoiler ---

  elizabeth ile ilgili aklımda çok fazla şey var da önce daha iyi ve iri bir kral bulamamışlar mı?

  kralın kuzeni rolü james frain'de iyi de bu adama yapıştı be kötü roller. her tarihi dizi de bir yılan, bir çakal, efendime söyleyeyim hep bir fitne fücur. yazık.

  elizabeth'in o utangaç hallerinden çok hoşlanmadım, mantıklı değil bi kere. büyü yapabiliyorsun kızım sen, topla kendini.

  yalnız elizabeth'in annesi ne büyük oyuncudur arkadaş. (bkz: janet mcteer) hakikaten çok etkileyici.

  --- spoiler ---

  neyse bakalım, görelim nereye kadar izlettirecek kendini.
 • leş bir dizi. 2 bölüm izledim, arkama bakmadan kaçtım.