• kitabın sonuyla dizinin sonunun aynı olduğunu hala bilmeyen insanların olduğu kitap. kitaplarda olacak olan; dany ve jon winterfell'e gidip ww ile savaşacaklar ve kazanacaklar.* bu arada king's landing'de de faegon cersei'i devirecek. sonra dany ve jon güneye yürüyecekler ama halk faegon'u çok sevecek ve teslim olmayacak ya da dany'i istemeyecekler. dany her yeri yakacak, jon öldürecek. bran kral olacak.
    the end.
  • serinin son kitabı a dream of spring'e giden yolda büyük öneme sahip olan kitap.bu kitap da ki gelişmeler serinin nasıl biteceğine dair fikir verebilir.eğer diziyle büyük ölçüde aynı giderse son kitabı okumaya hiç gerek yok.
  • jon ve daenerys açısından sonu belki dizideki gibi olabilir ama, ana karakterlerin çoğu kitapta hala hayatta ve nasıl bir ilerleme yaşayacakları belli değil.zaten dizi kitaptan tamamen ayrılmıştı. bu sebeple hala heyecanla beklenendir.
  • basılmayacak kitaptır.
  • paraya doyup kendi yazdığı hikayeyi bile unutan şişkonun çıkmayacak kitabı. dördüncü ve beşinci kitap arasında bile çıkış zamanı olarak altı yıl varken bu kitap için daha ne kadar beklenir bilmiyorum. soruyorum size ne boka yaradı bu seriyi okumak şimdi. adam ilk kitabı 90'ların sonunda çıkan bu seriyi demek ki toparlayamıyor. hikayeyi planlayamamış.
  • dizideki rezalet finalden sonra iyice merak edilen kitaptır, ancak kitaplar arası süreye bakarsak yazarın seriyi ölmeden önce bitirmesi mucize olacaktır.
  • https://twitter.com/…tatus/1202656097787678723?s=19
    umutlanmak istemiyorum ama bu sefer ciddili geliyor mu acaba?
  • grrm'nin temmuz 2020'de çıkacak dediği kitap. kitap hala jon'un öldürüldüğü yerde, yani hala hikaye güzel bir şekilde tamamlanabilir. gerçekten çıkarsa tabii.
    edit: kaynakistendi

edit: yine çıkmadı :(
  • kesin bir çıkış tarihi hala olmayan kitap. grrm geçen yıl, seneye worldcon’a bitiremezsem beni ev hapsine alırsınız tarzı bir şaka yapmıştı, sanırım 2020 temmuz tarihi buradan geliyor.

üst entrynin kaynağında kaynak olarak verilen kişi de yıllardır redditte twow bu yıl çıkar mı çıkmaz mı postları hazırlayan bir abimiz, yıllardır her yıl için “bu sefer çıkacak çok büyük ihtimalle” diyor zaten. bu sene için özellikle süper bir kaynağı olduğunu sanmıyorum.

grrm de “kesin bu yıl çıkıcak, iki üç aylık bi işim kaldı” diyip oyalıyor açıklama yapası gelirse. yıllardır hep aynı olay.

kitabın çıkacağı haberine ancak grrm’in blogunda “kitabım bitti, editöre göndermeye hazır!” tarzı bir paylaşım yaptığı zaman güvenebilirsiniz. adam kendisi düzgün tahmin edemiyor ne zaman bitireceğini reddit modu mu bilecek...
  • “bu yıl çıkar mı” diye tartışmayın. hatta “çıkar mi” diye bile tartışmayın. siz çıkmayacağına inanın, olur da es kaza bi gün çıkarsa (çıkmayacak) sevinirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap