şükela:  tümü | bugün
1444 entry daha
  • yayınlanmasının üstünden 2.5 yıl geçmesine rağmen steam winter sale 2017'de kazananı oyuncular tarafından belirlenen "choices matter" ödülü almış olan oyundur.

bu arada en az bunun kadar etkileyici bir dip not da, çıkışının üzerinden 10 seneden fazla süre geçmesine rağmen witcher 1'in de "no apologies" ödülü kazanmasıdır. yani "kusurlarına rağmen seviyorum seni kerata ödülü" olarak özetleyebiliriz.

işte the witcher 3 wild hunt böyle bir oyundur, witcher üçlemesi böyle bir oyun serisidir.
  • oyun çıktığı hafta oynadım. en ufak görev kırıntısına kadar. hearts of stone çıktı sil baştan bir daha sömürdüm. blood and wine çıktı bir daha sömürdüm en baştan. önümüzdeki aylarda bir daha sil baştan. önümüzdeki yıllarda bir daha...
  • korsan indirip bitiren kişinin saygısından üstüne orijinal satın alacağı oyun. bana 20'li yaşların başında bile oynamadığım bir oyun tarzını oynatıp kendine bağladı. oyun demek de hakaret olabilir gerçi. müthiş bir senaryo, harikulade görev çeşitliliği var. devasa bir haritada kendinizi hakikaten ufak bir parça gibi hissettiriyor. sadece yan görevlerden 2 ayrı oyun çıkardı sanırım ki çoğunu yapamadım senaryo merakından.

en kral tarafı da seçimlerinize ve yaptığınız görevlere göre oyunun bitişinin değişiyor olması. hiç olmadık şekilde bitebiliyor anladığım kadarıyla. bu seçenek bile hayran olmaya yeter.

--- spoiler ---

bana mı öyle geldi bilmiyorum ama ciri ile oynarken sauna bölümünde kıyafeti çıkarma seçeneği sunuyor oyun. orada kıyafeti çıkar dediğinizdeki ciri'nin tabii ki bunu seçecektin gülüşü de çok sağlam bir detaydı yalnız. bildiğin çıplak birine bakarken yakalanan çocuk durumuna soktu beni.
    --- spoiler ---
  • 49 lira gibi inanılmaz cazip bir fiyata playstationa alabiliyorsunuz. yıllarca duyulup bir türlü oynanamamış oyunlar listemde olacak galiba. bir haftalik ps4 sahibiyim, yine yok ilk tercihlerime girmedi. 3 yıldır gaming olmasa da her oyunu oynayabilecek bir sistemim var. ama açamadım niyeyse indirmeye elim gitmedi. galiba çapkın ve hovarda bir abiyi oynayıp hanımablaları kovalamak bana cazip gelmedi *
    oyunu bu kadar sığ görmüyorum tabii. fırsat bulamadık diyelim ve umarım buluruz. ama bana netflix dizisini izlerim artık gibi geliyor.
8 entry daha