şükela:  tümü | bugün soru sor
 • antichrist kadar olmasin, hayatimda izledigim en gerici, rahatsiz edici filmlerden biri.
 • film boyu bu ne saçmalıktır dedirtip sırf meraktan kendini izlettiren son onbeş dakikası gözünü ekrandan ayırmadan arka arkaya oha! dedirten arızalı karakterleri barındıran film

  spoilerımsı

  adam canlıyken bir iç organını söküp gözünün içine baka baka yemek nasıl bir manyaklıktır

  spoilerımsı

  kısacası kan görmeyi sevenleri tatmin edici olduğu kesin
  (bkz: tavsiye ederim)
 • film boyunca "ya beni bu kadar rahatsız eden başka bir film daha vardı. neydi o?" diye düşünürken sonda jack ketchum adını görmemle dank etti, the girl next door.
 • psikopat sahneler barındıran, şiddet gösterisi film "the woman" , sundance 2011 in dikkat çekici yapımlarından. ayrıca enteresan alt metinler çıkartılabilecek, ilginç bir film.. notum 8/10

  konusu: bir adam ormanda bulduğu vahşi bir kadını yakınlardaki ailesiyle kaldığı müstakil eve getirir ve odunluğa zincirler. amacı onu medenileştirmektir. sıradan görünümlü aile ise karı koca ve 3 çocuktan oluşmaktadır. ancak vahşi kadınımız ailedeki gizli gerilimi ortaya çıkartacaktır.

  --- spoiler ---

  bu film hakkında uzuun bir entry döşemiştim ama ekşi engine s.çınca hepsi uçtu gitti. ikinci yazışım bu ve daha kısa olacak.

  baştan aşağı sürükleyici film "the woman" ..nereden başlasam..

  -öncelikle filmin müziklerinden bahsedeceğim. ben böyle kötü ve alakasız müzik görmedim.. çalan şarkılarda sanki bir adam anırıyor.. diğer parçalar da çok çok başarısız. bu, filme biraz gölge düşürmüş.
  - filmde ilk başlarda elimizde neler var: normal bir aile babası, ruh gibi bir anne, bunalımlı ergen kız peg, sessiz çocuk brian.
  - filmin ilk yarısı "kadın kaçacak ve aileyi kesecek" diye diken üstüne geçti. şayet film böyle sürseydi vasat derdik.
  -ancak sonra filmin çehresi değişiyor. peg babadan hamile..anne kafayı yemiş..ergen brian tam bir psikopat..babayı sona sakladım. o da orospu çocuğunun önde gideni.
  - film boyunca sürekli köpekler havlayıp duruyor. nedenini sonlarda tokat gibi öğreniyoruz.
  - filmin sonunda "the kadın" ımız anneyi fena kemiriyor. bu esnada dikkatli gözler sarılan iki kadına dikkat etmiştir. biri anne ama diğeri kim ola ki?

  "the woman" adından da anlaşıldığı üzere bir "kadın" filmi. kadınlar birbirinin halinden anlıyor. vahşi kadın, peg'in hamileliğini anlıyor. filmin başlarında sanki anneyi yönlendirmeye çalışıyor. yanına gelen brian'a güvenmiyor ve hırlıyor. yine ilk başlarda adamın parmağını koparıyor ve yüzüğü yere atıyor, evliliğe gönderme gibi. filmin sonunda tüm erkekler ölüyor ve kadınlar (küçük kız dahil) ormana gidiyor. lafı geçmişken, vahşi kadınımız neden küçük kıza parmak emdiriyor, anlamadım.

  netice itibariyle ortada feminist gibi duran, zamanla daha iyi anlayabileceğimiz ilginç bir film var.

  --- spoiler ---
 • kullanilan sarki ve muzikler daha iyi olamazmis.
  meraklisina: sean spillane diye, adini bilmedigim bir adam yazmis ve okumus butun sarkilari.

  filmi ve sahneleri "direkt" kilacak gerilim muzikleri ve yapay efektler yerine, american newage/country gibi bir turle, ilgiyi anlik aksiyonlardan kopartmislar.
  bir gerilim filmini seyretmek icin baslamissaniz, muzikler, basta kulaga sacma ve ucuz geliyor ama birkac sarki sonrasinda olaylari farkli taraflardan ele almak, daha iyi konumlandirmak icin itmeye basliyor.
  filmin de en buyuk hilesi bu sanirim.
  --- spoiler ---
  tipki filmin sonunda, radyosuyla surekli bu muzikleri dinleyen kucuk kizin, goturuldugu ormani ve yeniannesini bambaska sekillerde gormesi gibi.
  --- spoiler ---

  son zamanlarda pek film seyretmiyordum, iyi bir baslangic oldu.
 • --- spoiler ---

  evin babası elinde mumla tutsak kadına tecavüz etmeye giderken, benzer bir mumun evin büyük kızının başucunda olduğunu da görürüz.

  ayrıca;

  her boka sessiz kalan zayıf karaketerli anne en fazla şiddete maruz kalıyor, evet. çünkü ne olursa kadına/çocuğa şiddete sessiz kalmaktan oluyor.

  --- spoiler ---
 • 2011 yılının en iyisi bence.
 • tüm erkekler o. çocuğudur ve kadınlar bir gün hepsini ebesini belleyip intikamlarını alacaktır....... tarzı psikopat ama sağlam film......
 • (bkz: irene adler)
  (bkz: sherlock)