şükela:  tümü | bugün
  • bir elvis parcası...

when no-one else can understand me
    when everything i do is wrong
    you give me hope and consolation
    you give me strength to carry on

and you're always there to lend a hand
    in everything i do
    that's the wonder
    the wonder of you

and when you smile the world is brighter
    you touch my hand and i'm a king
    your kiss to me is worth a fortune
    your love for me is everything

i'll guess i'll never know the reason why
    you love me like you do
    that's the wonder
    the wonder of you
  • bana göre elvis presley'in en güzel şarkısı olmasına rağmen biraz gölgede kalmıştır bu şarkı, kesinlikle hakettiği değeri bulamamıştır.bir erkeğin bir bayana söyleyebileceği en güzel sözleri içerir,dünyasını nasıl anlamlı kıldığını anlatır.düğünümde eşimin gözlerinin içine bakarak söylemeyi yada playback yapmayı hayal ettiğim şarkıdır ayrıca.
  • elvis'in eşsiz yorumunu şu adresten dinleyebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=myrqqmc5ut8

" i'll guess i'll never know the reason why
    you love me like you do
    that's the wonder
    the wonder of you..."
  • en düşüknotlandırılmış elvis parçası.
  • kralın sesinin karakterindeki kendine has güzelliği, dalgalanmaların sükunetini duyabileceğimiz en nadide örneklerden bir örnek.
  • hayat arkadaşını bulunca söyleyeceksin işte bu şarkıyı. aşırı huzur verici, göz doldurucu.
  • cennet bilinenlerle, cehennem olasılıklarla doludur, biliyorsun bunu. bu yüzden biz cehennemden yanayız her zaman. bilinenin kesinliği her daim rahatsız etmiştir çünkü aylak kalplerimizi.

"tutku çok yıprattı aylak kalplerimizi"* diye yazmıştı irlandalı bir şair.

seslenişi işbu nedendendir şarkıdaki sesin:

"i'll guess i'll never know the reason why
    you love me like you do."

"senin beni neden bu denli çok sevdiğini anlayamıyorsam" eğer işte bu bilinmeyendir, gizemin kendisidir, olasılıklarla dolu yaşamın bir parçasıdır. böylesi daha güzeldir. bil bunu.

sonu cehennem de olabilirdi. güzellik bir parça cehennemdir çünkü.

çünkü hayatta olduğu gibi aşk da bir ölçü gizem ihtiva etmelidir. bildiğim, keşfettiğim, sonuna dek anladığım her ne varsa büyüsünü yitirecektir bir zaman sonra. oysa ben sisli bir pencerenin gerisinden bakmak istiyorum sana. dünya anlamlandıramadığım için vardır; aşk ise ben olduğum için!

gerçek "mucize"ler bilinemeyenlerde gizlidir. düşün bunu.
  • elvis'inkinden daha iyisini mi dinlemek istiyorsunuz? buyrun.
  • elvis presley'e ait, bir erkeğin bir kadına söyleyebileceği en güzel şarkı olup, villagers'ın uyarladığı ve big little lies dizisinde geçen şu versiyonu muh te şem olan şarkıdır.
  • elvis'inkinden daha iyisini mi dinlemek istiyorsunuz? o zaman yine elvis'i dinlemekten başka çare yok.

https://www.youtube.com/watch?v=mawzqw-zrag