şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: the l word)
  • (bkz: these words)
  • aralik 2012'de vizyona girecek olan film.
    olivia wilde, bradley cooper , zoe saldana , jeremy irons , dennis quaid , john hannah ve j. k. simmons'dan olusan bir kadrosu var.

http://www.imdb.com/title/tt1840417/
  • argo'dan daha çok begendiğim film oldu.
    daha az amerikan,daha yoğun daha çok akıl ihtiva eden,
    bozuk klavyeme rağmen ekran klavyesi ile kafasında bir şey olmayıp benim gibi sözlüğe bakan insanları yöneltmek isteği uyandıran iyi bir hafta sonlandırıcısı.

bonus:thirteen*
  • etkileyici bir brian klugman ve lee sternthal filmi. kesinlikle baştan sonra sürükleyici, hikaye içinde hikaye anlatan bir film. filmin en çok beğendiğim yönü senaryosu oldu. kesin senaryo dalında bir oscar adaylığı alır. ödülü de zorlar tahminimce.
    bradley cooper tüm karizmatikliğiyle arz-ı endam ediyor. oyunculuğu da fevkalede. ancak, hikayede biraz pasif kaldığı için oscar adaylığı alamaz bu filmle diye düşünüyorum. oyunculuğunu sergileyebileceği pek sahnesi yoktu.
    filmde asıl yük, yardımcı erkek oyuncu olarak jeremy irons'taydı. baştan sona filmin en etkileyici performansı jeremy irons kesinlikle. yardımcı erkek oyuncu dalında adaylığını koyar hatta ödülü bile alabilir diyorum. başrolün, yardımcı rolün gölgesinde kaldığı filmlerden biri the words.
    dennis quaid'i sevemedim. aynı şekilde house'dan tanıyıp sevdiğimiz nam-ı diğer thirteen, olivia wilde da fazlasıyla pasif bir rolde. birkaç sahne dışında gözüktüğü yok.
    bir de kate winslet'a olan benzerliğiyle dikkat çeken, film boyunca ''adları bilinmeyen taş gibi hatunlar'' listemde yer alan birini barındırıyor ki, imdb'den keşfettim kendisini:
    http://www.imdb.com/name/nm2482391/
    ----------spoiler--------
    yazar rory jansen'in çaldığı öykünün asıl sahibiyle karşılamasının ve yüzleşmesinin ardından yaşadığı gel-git, bunalım ve öyküyü asıl sahibi olan yaşlı adamdan (jeremy irons) dinlediğimiz sahneler filmin can alıcı noktalarıydı
    --------spoiler---------

the words, izledikten sonra aklınızda yer edecek bir film. 2012'nin dikkate değer filmlerinden. altın heykelcikte senaryo ve en iyi yardımcı erkek oyuncu dallarında adaylığını da alır diye tahmin ediyorum. iyi seyirler

edit: hiç adaylık alamadı. almalıydı diye düşünüyorum.
  • sabahlara kadar yazma isteği uyandıran, sonra irkilten...
  • film bittikten sonra televizyon başından kalkamadığım film.
    olur ya böyle düşünürsün filmi, çok güzeldi be dersin.
    hayattan koparır, nereden geldim nereye gidiyorum dedirtir.
    bütçesi 10 katı, 20 katı olan filmlerden 10 gömlek, 20 gömlek üstün.
  • seyirciye kurdeşen döktürmeden yine de çok özel bi kurgunun nasıl yapılacağını gösteren film..

--- spoiler ---

"we all make tough choices..the hard part is to live with them.."

--- spoiler ---

ve jeremy irons baba..
    senin ne kadar güzel bi sesin var ya..
    ve seyirciye kurdeşen döktürmeden yine de çok özel bi oyunculuğun nasıl yapılacağını gösteren bi yeteneğin..
  • film zaman kaybı falan değil, öfff neden gelmişim dedirtecek bir film de değil... diyerek bodoslama gireyim olaya önce, çünkü filme gitmeden önce buraya bakıp çok fazla ilgi görmediğini görünce, senaryosu dikkatimi çekmesine rağmen, içime bir kurt düşmedi değil.

sadece genç ve yaşlı jeremy irons'lı sahneler için bile keyifle izlenir. ama kusurları da yok değil. özellikle bradley cooper'lı ve zoe saldana'lı sahnelere hiç özenilmemiş gibi. eğreti eğreti diyaloglar, tutarsız tepkiler falan saçma sapan yerleri var yani. jeremy abimizin hikayesini gördüğümüz sahneler her açıdan o kadar özenli, yumuşak ve büyülü ki, diğer rollerin havada kalmış diyalogları daha çok göze batıyor, buralara daha az özenildi şeklinde bağırıyor resmen...

celia'nın* kıyafetleri, halleri falan da çok tatlı geldi bana. daha 89'luymuş, takdir ettim.

--- spoiler ---

"... a writer without a pen!?"

--- spoiler ---