şükela:  tümü | bugün
 • square enix'in bugüne dek altına imza attığı en orijinal oyunlardan biridir. tokyo'nun shibuya bölgesinde geçer. klasik jrpg temalarından uzaktır, bu yüzden başlangıçta yadırganabilir. hikaye reaper denilen varlıkların oynadığı bir oyunda sıkışıp kalmış tokyo'lu bir genci konu alır. bu genç çeşitli rozetler sayesinde psişik güçler kazanmaktadır ve bu güçleri reaper'ların verdiği görevleri tamamlamak için kullanır. eğer görevleri başaramazsa silinme tehlikesiyle karşı karşıyadır. oyunun henüz başında bulunmamdan dolayı senaryodan anladığım budur, ama sarmıştır. tüm nintendo ds sahiplerinin oynaması salık verilir.
 • nintendo ds için yapılmış en güzel oyunlardan biridir. oynamaya başlayanı fena sarar. ilk 7 gününüzü bitirene kadar gayet kolay bi oyundur, sonradan "hard" oynama seçeneğiniz de eklenir ve keyif artar.

  --- spoiler ---
  hikayedeki neku ve diğer elemanların hepsi aslında ölmüştür.. ve kendilerini bir "oyun"un içinde bulurlar. eğer 7 gün boyunca bu oyunda hayatta kalmayı başarabilirler ve verilen görevleri zamanında yerine getirirlerse bu 7 günün sonunda onlara yeniden hayata dönebilmek için 2. bir şans verilir. bu yeniden dirilme oyununu oynamak için de en çok değer verdikleri şeyi oyuna giriş ücreti olarak vermek zorundadırlar. 7 günü tamamladıktan sonra verdikleri ücreti geri alabilirler, tamamlayamazlarsa kendileriyle beraber ücretleri de sonsuza dek silinir!!!
  --- spoiler ---
 • emulator'de oynadığımdan olabilir ama oynanışını pek sevmedim. ama hikaye ve karakterler güzel, bu yüzden oynanışı tolere edilebilir. birkaç yer dışında grinding ile falan da uğraşmadan direkt ana hikayeden gidilebiliyor. oyunun türüne aksiyon/rpg diyebiliriz, ama aksiyon sevmeyen rpgciler de bir denesin derim. benim hoşuma gitti en azından.

  ha bir de mümkünse gidin bir yerden nintendo ds bulun, emulator müziklerin içine ediyor.
 • ipad'de şu an oynadığım oyun.

  zevkli falan ama hep aynı şeyi yapmak sıkıyor bir yerden sonra, ben oyunu bitirdim diye sevinirken ilk hikayeyi bitirmişim, iki hikaye daha varmış diye görünce, uzaklaştım yavaştan...
 • seneryosuyla, karakterleriyle, müzikleriyle, mekanlarıyla nintendo ds için yapılmış en mükemmel oyunlardan biridir.
  neku, shiki, beat'e iyice alışırsınız onların çaresizliklerini hissedersiniz. oynamadığınız anlarda müziklerini mırıldanıp söylersiniz. gerçek hayattan alınan mekanları, minik kesitleri merak edip araştırırsınız. sadece bu oyun için bile ds oyunları oynatan bir alet almaya değer.
  ipad versiyonu da varmış fakat tek ekranın aynı zevki verceğini düşünmüyorum.
  bu oyundaki karakterlerin bazıları oyunun bi'kısmında kingdom hearts 3d'de de kendilerine yer bulacaklar.
 • orjinal adı "subarashiki kono sekai" (bu harika dünya) olan mükemmel nintendo ds oyunu. en güzeli de shibuya'daki gerçek mekanlarda geçmesi. hachiko, dogenzaka, hmv, 109, tower records gibi yerleri oyun içinde görmek hoş oluyor.