şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yine dizinin ve filmin çekirdek kadrosuyla*** oluşturulmaya başlanan ikinci x files filmi.
 • (bkz: the x files)
 • chris carterin foxla olan anlasmasini bozmasiyla iyice belirsizlige suruklenen proje. gillian andersonin cok umutlu, mitch pilegginin* cok umutsuz, david duchovnynin ise nedense sikinde olmayan film.
 • david duchovny 'nin katıldığı röportajlarında görüşmelerin devam ettiğini; bir yıl içinde çekilmesine başlanacağını düşündüğünü, chris carter, gillian anderson, kendisi ve fox yapım şirketinin ilgilendiğini söylediği film..

  hatta chris carter ve frank spotnitz'in bu filmle ilgili süper fikirlerinin olduğunu düşünüyor. yaratıcıların yeni filmde, yeni ve önemli başka karakterlere yada karaktere yer açacaklarını, böylece filmin hem eski fanlara hem yeni fanlara hitap edeceğini umduğunu da sölemiştir kendileri...
 • (bkz: imdb) de 2006 yılında vizyona gireceği iddia edilen yumurta kapıya dayandığı halde hala bi hareket göremediğimiz film.
 • bu filmle ilgili aslında henüz ortada somut bir şey yoktur. david duchovny us newse ocak 2005'de yaptığı bir açıklamada filmin yapımının 2005 yılı sonunda başlayacağını belirtmesine rağmen chris carter'ın assistanı ve ajanı* olan elliott webb tv guide'a yine aynı açıklamadan bir hafta sonra şunları bildirmiştir:

  "there's nothing at the moment going on," chris carter's agent, elliott webb, says. "there is no negotiation, there's no script written, there's nothing other than a desire for people to get together."

  yani ortada henüz bir senaryo yoktur, daha vahimi bir görüşmede yoktur ve ekibin biraraya gelmesi için arzu, emel, istek de bulunmasına rağmen ortada yapılmış herhangi bir çalışma yoktur diyor elliott webb. galiba david duchovny ve dizi fanları da aldatılmış gibi görünüyor, ama şu var ki ikinci bir x files filmini merakla ve heyecanla bekliyoruz.
 • david duchovnynin yazıp yönetecegi filmdir. zira sadece kendisi canı sıkıldıkça magazin dünyasından muhtelif insanları arayıp hayranlara accaip gaz vermektedir film için. oysa ortada hala daha yazilmış tek bir kelime bile yoktur konu baabında, sadece chris carterın aklındaki bir senaryo ve bunu accaip beğendiklerini söyleyen kankaları (frank, david, kimi zaman gillian'cım) var.

  hepsini geçtim şuna anlam veremiyorum: bay duchovny, dizinin çöküşünde oldukça fazla bir paya sahip, 7. sezondan itibaren "sıkıldım artık ben film kariyerime devam etmek istiyorum, çok baydı bu ayh" tadında demeçler verip carter'la mahkemelik bile olmuşken, şimdi birden bire "içimdeki xf aşkı bambaşka" ruh haline bürünmesi hangi diyet listesine veyahut turşu çeşidine tekabul ediyor?

  para için yapacaklarsa hiç yapmasınlar. the x files adının ve barındırdıklarının bir itibarı bir saygınlığı var, geçen yıllara rağmen. bunu yaşatalım diye yola çıksınlar, sömürelim diye değil.
 • gillian anderson'un kendi sitesinde, hikayenin geçen sene tamamlandığı, david duchovny ve gillian anderson'un da projeye dahil olduğu yazıyor.. hatta ve hatta chris carter, şöyle bir şey demiş : "we'd want to tell a mulder and scully story, specifically."* bu kadar uzamasının da kontratlarla ilgili bazı sorunlara dayandığı eklenmiş yazıya..
 • yılan hikayesine dönen film.daha dizi bitmeden süper bir proje olcağının müjdesi verilmişti.dizi bitti, sonu kimseyi tatmin etmedi, filmi bekleyin dendi.ilk 2 sene ortada elle tutulur birşey olmamasına rağmen bekledik,artık ümidi kesmişken david amcamız ordan burdan attı tuttu.şimdi yine ümitsizce beklerken bu haber çıktı.resmen olta atıyorlar gibi geliyo ya neyse...
  bir de filmin 7.sezon civarlarında geçeceği söylenmişti zamanında...david'in de gillian'ın da yaşı kemale erdi;5 sene öncesi ne alaka nasıl olcak falan derken,tut bi de mulder&scully hikayesi yaratcaz de iyice sinirleri boz..umut bağlasam mı bilemiyorum ama vıcık vıcık bir mulder&scully ya da boş bir hikaye izlemektense hiç olmamasını tercih ediyorum.birşey vardır ya da yoktur senelerdir ne bu muamma phileları bu kadara sömürmeye ne gerek var ki...nerde kaldı truth yani...
 • resmen duyurulmuş olan filmdir. çok şükür!

  david duchovny kadroda olduğu kesinleşti, gillian anderson 'ın da dönmesi bekleniyormuş. yönetmen chris carter iken, çekimlerin 10 aralık 'ta başlaması planlanıyormuş.