*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fringe'nin açık ara kazandığı müsabaka..
  • günümüzdeki değişimler ve konu itibariyle fringe, x -files kopyasıdır ama işlediği konular ve karakter bakımından sadece fark gösterir. taklitler çoğaldıkça, asıllarını yaşatır dememişler boşuna.
  • x files'ın açık ara kazandığı karşılaştırmadır.

fringe özeti için (bkz: i have never seen anything like this before)

evet fringe bundan ibarettir dostlar.
  • fringe'i izlenebilir kılan en büyük etken walter bishopken x-files'ta mulder ve scully arasındaki kimya ve mulder'a duyulan sempati ön plana çıkar. önce fringe'i daha sonra x-files'ı izlemiş bir insan olarak benim cevabım x-files'tır.
  • x-files 1993 yılında başlamasına rağmen çok daha iyi ve yaratıcıdır.
  • kesinlikle x-files. her ikisini de izledim. fringe'i ilk kez izlediğimde ön yargılı olmama rağmen walter bishop karakteri inadımı kırdı diyebilirim. bir de x-files'taki moda ve teknolojik noktaları (scully'nin kıyafetleri,mulder'ın telefonları..vs) hoş görürsek yaratıcılığıyla kendisinden sonra gelen fringe'e rahatlıkla meydan okur.umarım geçen zamana rağmen unutulmama fringe için de geçerli olur.
    yalnız son sezonlarda iyice raydan çıkan xfiles mitolojisinden hiç bahsetmeyelim bile.
  • (bkz: baba vs oğul) gibi bir karşılaştırma.
  • sözlükçülerin benimle aynı fikirde olmayarak kendimi yağmurda ıslanmış zavallı minik bir yavru kedi gibi hissetmeme sebep oldukları karşılaşma. walter bishop gibi biri dururken neden scully neden mulder? neden? excellent.
  • olivia'nın aşkı, peter'ın hatrı, walter'ın aklı sebebiyle elbette fringe'ın kazanacağı versus.
  • (bkz: the x-files) ile (bkz: fringe) adlı bilimkurgu dizilerinin karşılaştırılmasıdır ki bence hatadır çünkü the x-files kendi dönemi içerisinde adeta çığır açmış bir dizidir. efektlere sırtını yaslayan ve izleyicinin başını döndüren bilimkurgu dizilerine karşı değilim, hele fringe'e hiç karşı değilim ama ikisi kıyaslandığında hatta the x-files pek çok bilimkurgu dizisi ile kıyaslandığında bambaşkadır, onun verdiği hazzı, hele o dönem içinde hayatımıza kattıklarını düşününce gözlerim doldu. evet the x-files efekt açısından fringe gibi bir görsele sahip değil ama rica ederim her bölümü bir roman gibidir ve aforizmalar, oyunculuk, hikaye anlatımı, senaryo açısından gerçekten kült bir yapımdır. bilimkurgu kulübünde yapılan şu oylamada the x-files'ın geride kalmasını kabul edemiyorum sözlük. aramızda var olduğunu tahmin ettiğim kulüp üyelerini de the x-files'a abanmaya çağırıyorum. geçmişe sahip çıkmak şart.

peşin editi: derdini sikeyim butonu yoktur boşuna aramayınız. rumuz altımda sayıp dökebilirsiniz.

çarşı editi: the x -files ulan!